Šiaulių verslininkai išsiuntė dar vieną siuntą migrantams

Alfredo JONUŠKOS nuotr.
Krovinys su Šiauliuose pagamintomis antklodėmis ir pagalvėmis ketvirtadienio popietę išjudėjo iš Šiaulių UAB „NMF Porolon“ sandėlio.
Vakar į Pasienio tarnybos sandėlius Medininkuose pristatyta jau antra Šiaulių verslininkų paramos siunta Valstybės sienos apsaugos tarnybai, siekiančiai suvaldyti neteisėtų migrantų krizę. Krovinyje, kurį į sutartą vietą nugabeno Šiaulių transporto kompanija „Refta“ – 2 500 antklodžių ir 4 500 pagalvių, pagamintų Šiaulių UAB „NMF Porolon“.
Pirmasis šių gaminių krovinys Medininkus pasiekė pačiame migrantų krizės įkarštyje – rugpjūčio pradžioje.

Pasak Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovo Alfredo Jonuškos, padovanoti gaminiai, kurių vertė daugiau nei 11 000 eurų, kaip ir pirmąkart, skirti migrantams.

„Tikimės, kad antroji antklodžių ir pagalvių siunta pravers nemažiau už pirmąją, kuomet migrantai gyveno laikinose prieglaudose pasienio teritorijose“, – sakė A. Jonuška.

Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovo teigimu, mieste buvo atsiradę verslininkų, kurie pareiškė norą prisidėti šioje paramos akcijoje, galbūt maisto produktais, gal kitais daiktais.

„Bandėme tartis. Tačiau maisto nenuveši, o kitų prekių, tokių, kurios migrantams reikalingos kasdienybėje, šiauliečiai negamina“.

Idėja padėti valstybei susidoroti su netikėtu migrantų antplūdžiu, kilo įmonių grupės „Neaustinių medžiagų fabrikas“ vadovui, Šiaulių miesto garbės piliečiui Stanislovui Grušui.

Šis verslininkas kreipėsi Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmus bei paskatino ieškoti būdų, kaip galima būtų perduoti paramą. Taip susibūrė Šiaulių verslo atstovai. Prie iniciatyvos noriai prisijungė UAB „NMF Porolon“ direktorius Petras Monkus, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas Alfredas Jonuška ir prezidentas Vytis Lembutis bei UAB „Refta“ įmonės vadovas Artūras Grigaliūnas.

Dėl paramos šiauliečiai susisiekė su Vidaus reikalų ministerija ir vidaus reikalų viceministru A. Abramavičiumi. Šiaulių verslo atstovai buvo nukreipti į Valstybės apsaugos tarnybą.

Pirmomis rugpjūčio dienomis UAB „Refta“ sunkvežimis su „NMF Porolon“ fabriko gaminiais – daugiau nei aštuoniais tūkstančiais antklodžių – nuvyko į Medininkų pasienį. Antklodės išdalytos pasienio teritorijose laikinai įsikūrusiems migrantams.

Antklodės parinktos specialiai vertinant migrantų gyvenimo sąlygas, tai yra sintetiniai pluoštai ar sintetinis audinys.

Už kilnų poelgį Šiaulių verslininkai sulaukė padėkos iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, kitų su migrantų reikalais susijusių institucijų.

„Tokio dydžio parama kol kas tik iš Šiaulių verslo. Manome, kad kol kas mūsų dovanos pakaks, juolab kad nelegalių migrantų srautai kol kas nebedidėja. O ateityje, jei vėl prireiktų pagalbos, bus matyti“, – sakė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovas Alfredas Jonuška.