Kelmės socialdemokratai prisivirė košės

Social. tinklo nuotr.
Anot LSDP Moterų sąjungos Kelmės klubo narės Irenos Sirusienės, maistas gyventojams buvo verdamas ir pristatomas laikantis karantino taisyklių. Policija socdemams, akivaizdu, dar turės klausimų.
Telšių apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tyrimas dėl Lietuvos socialdemokratų partijos Kelmės skyriaus narių susibūrimo karantino metu.

Gautas pranešimas

Balandžio 11 dieną per Policijos elektroninių paslaugų sistemą ePolicija gautas pranešimas, kuriame pranešama apie karantino sąlygų nesilaikymą – maisto gaminimą ir dalijimą Kelmės rajono šeimoms. Pasak pranešimą pateikusio asmens, maistas buvo dalijamas nesaugiu būdu.

Pranešėjas nurodė, kad įrašą apie akciją rado Kelmės socdemų socialiniame tinkle „Facebook“. Akcijoje dalyvavo apie dešimt žmonių, kurie galimai kontaktavo vieni su kitais tarpusavyje.

Pagal gautą pranešimą policijoje ir pradėtas tyrimas dėl Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimo, sukėlusio pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms.

Esą viskas saugiai

Kelmės rajono socialdemokratų partijos atstovai, „Šiaulių kraštas“ žiniomis, maistą – košę su mėsa, saldumynus bei velykinius margučius – virė ir tiekė keturių rajono seniūnijų gyventojams.

Savo feisbuko puslapyje socialdemokratai nurodė balandžio 9-ąją, prieš šv. Velykas, aplankę vienišus vyresnius asmenis ir keletą daugiavaikių šeimų.

Lietuvos socialdemokratų partijos Moterų sąjungos Kelmės klubo narė Irena Sirusienė vakar „Šiaulių kraštui“ sakė, jog ši akcija buvo būtent minėto klubo moterų idėja. Esą tokią galvota organizuoti prasidėjus karantinui, tačiau idėją įgyvendinti pavyko tik prieš Velykas.

„Nemanau, kad buvo pažeistos karantino sąlygos. Maistą prie Juodlės ežero, ant laužo, virė vienas mūsų paprašytas žmogus, vaišes partijos nariai–savanoriai, pasitelkdami Liolių, Vaiguvos, Užvenčio, Šaukėnų seniūnijų vadovus, socialinius darbuotojus – gyventojams vežiojo griežtai laikydamiesi karantino taisyklių“, – patikino I. Sirusienė.

Pabeldę į duris ir sulaukę išeinančio žmogaus, partiečiai perduodavę lauknešėlį ir atsitraukę tolėliau pabendraudavę, kokių gyventojai turi problemų, ar galima kuo padėti.

Akcijos metu esą buvo išdalyta apie 100 porcijų maisto.

Anot pašnekovės, jokio susibūrimo nebuvo: dirbta atsargiai.