Ke­lio­nė – par­vež­ti ko­ro­na­vi­ru­so?

Gimnazijos socialinio tinklo nuotr.
Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos atsakingumas išleisti savo bendruomenės narius į koronaviruso siaubiamą Ispaniją kai kuriems pakruojiečiams sukėlė abejonių.
„Atsižvelgdama į situaciją dėl koronaviruso, noriu pasidalyti neatsakingu Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos elgesiu“, – tokio laiško „Šiaulių kraštas“ prieš kelias dienas sulaukė iš Pakruojo.
Informuojame, kad kovo pirmą savaitę, kuomet minėtos Pakruojo mokymo įstaigos vaikai kartu su pedagogais viešėjo Ispanijoje, čia jau buvo užfiksuota arti trijų šimtų susirgimų koronavirusu.

Ar atsakinga?

Sunerimusios moters žodžiais, kuomet skelbiamos rekomendacijos nekeliauti, saugoti save ir kitus, mokytojų ir mokinių grupė iš Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos kovo pirmosiomis dienomis viešėjo Barselonoje.

„Kaip manote, ar mokykla neturėjo atšaukti išvykos? Ar tėvai atsakingai pasielgė išleisdami savo vaikus?“, – klausė pakruojietė.

Nebuvo pasirinkimo?

„Šiaulių kraštas“ pakruojietės klausimą perdavė Pakruojo rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjai Irenai Mažulienei.

Vadovei žinoma apie „Atžalyno“ gimnazijos mokinių ir pedagogų išvyką.

„Kad jie važiavo, žinau, o kur tiksliai – tai yra mokyklos vadovo atsakomybė. Taip, sunerimusių pakruojiečių signalų gavo ir Švietimo skyrius. Kalbėjau su laikinąja direktore apie tai. Ji pasakė, kad sergančių vaikų nėra. Bet tegu vadovė viską paaiškina pati“, – sakė rajono Švietimo skyriaus vadovė.

Laikinai Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos direktorės pareigas užimanti pavaduotoja ugdymui Rasa Bertulienė.

Vadovė patvirtino, kad keturi gimnazijos moksleiviai ir du vadovai, mainų projekto „Erazmus“ dalyviai, į Barseloną išvyko kovo 2 dieną, o sugrįžo šeštadienį, kovo 7–ąją.

„Ką reiškia mokykla elgiasi neatsakingai? Vaikai tiesiog išvažiavo į projektą, o Ispanija tuo metu dar nebuvo paskelbta rizikos zona“, – paaiškino R. Bertulienė.

Anot jos, sugrįžusieji pirmadienį susirinko į mokyklą, o Ispanija, kaip rizikos zona, buvo paskelbta tik antradienį. Dėl tos priežasties nuo kovo 12–osios visi kelionės dalyviai, kaip ir numatę Lietuvos Vyriausybės nutarimai, vadovės įsakymu išleisti dviejų savaičių saviizoliacijai.

R. Bertulienę suerzino „Šiaulių krašto“ klausimas, ar ji lengva ranka projekto dalyvius išleido į užsienį, kai koronavirusas milžinišku greičiu jau tada plito visose šalyse.

„Palaukite, ką reiškia lengva ranka? Įsakymai jau buvo pasirašyti seniai, kelionės bilietai nupirkti ne prieš vieną dieną, ne prieš dvi, o prieš mėnesį. Tada apie jokį koronavirusą nebuvo net sapnuota“, – sakė R. Bertulienė.

Vis dėlto, jos žodžiais, savo vaiko į tokią kelionę gal ir nebūtų išleidusi, bet yra tėvai, kurie apsisprendė ir davė raštiškus susitikimus.

„Buvo siūlymas atidėti, buvo diskusija – nuspręsta, kaip nuspręsta“.

Kelionės programos laikinoji direktorė teigė nežinojusi: tiesiog buvo programa ir ji buvo įvykdyta. Ar vaikai buvo Barselonoje ar šalia Barselonos, ji pasakyti negalėjo.

R. Bertulienė patikino kiekvieną dieną susisiekianti su projekto koordinatoriais nuotoliniu būdu ir teiraujasi apie pedagogų bei vykusių vaikų sveikatą.

„Visi jaučiasi puikiai. Nė vienam nebuvo nei temperatūros, nei kosulio, viskas gerai“, – užtikrino vadovė.

Masiniai susiėjimai – nuo Barselonos vadovų iki senamiesčio

Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos 1–3 klasių gimnazistų delegacija ir du šio projekto vadovai viešėjo Barselonoje, kur įgyvendinamas projektas „Shape your mind“ – vyko antrasis partnerių susitikimas.

Vieną iš dienų visiems projekto dalyviams buvo organizuota kultūrinė–pažintinė kelionė po Barseloną, aplankytas senamiestis, vykta į dešimtą pagal dydį pasaulyje ir didžiausią Europoje stadioną Camp Nou – Barselonos futbolo klubo stadioną.

Vyko ir masiniai užsiėmimai miesto mokslo įstaigose, mažamečių grupėse. Pakruojiečiai lankėsi Barselonos miesto savivaldybėje, susitiko su jos vadovais.