Antrasis koronavirusu užsikrėtęs šiaulietis gydosi namuose

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika informavo apie antrą koronaviruso atveją Šiauliuose.
Šiauliuose nustatytas antrasis koronaviruso infekcijos atvejis. Respublikinė Šiaulių ligoninė pati pradėjo atlikinėti COVID–19 tyrimus, kurių poreikis gerokai išaugo. Ligoninėje pradėti rūšiuoti pacientai.

Pirmą kartą gydysis namuose

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pranešė, kad COVID–19 virusas nustatytas 29 metų šiauliečiui, grįžusiam iš Anglijos kovo 14 dieną. Antradienį jis pasijuto blogai, jam pakilo temperatūra, perštėjo gerklė, kosėjo. Nustatyta tvarka kreipėsi į greitąją pagalbą ir buvo atvežtas į ligoninės Infekcinių ligų skyrių. Jam paimtas tepinėlis ir vyras grąžintas į namus saviizoliacijai.

Gavus teigiamą mėginio rezultatą pacientas buvo aplankytas namuose ir su juo sutarta, kad jis toliau tęs saviizoliaciją ir gydysis namuose. Direktorius akcentavo, kad tai pirmasis šalyje toks atvejis. Sveikatos apsaugos ministras patvirtino tvarką, pagal kurią lengvos būklės pacientai galės gydytis namuose.

R. Mažeika turėjo žinių, kad susirgęs šiaulietis turėjo 4 kontaktus, šiandien jis jaučiasi gerai, temperatūra nukrito. Pacientas bendraus su medikais nuotoliniu būdu, jis gavo visas instrukcijas, turi sąlygas būti saviizoliacijoje savo gyvenamojoje vietoje. Su juo bus bendraujama ir sprendžiama dėl pakartotinų tyrimų.

Šiauliuose pradėti daryti tyrimai dėl koronaviruso

Ligoninės vadovas pabrėžė, kad pastaruoju metu žymiai padaugėjo tyrimų dėl koronaviruso. Šiąnakt buvo paimti 6 tepinėliai, iš kurių vienas pasitvirtino, dar 3 išvežti į Vilnių po pietų. Vakar Infekcinių ligų skyriuje turėjo laisvas 3 vietas, gydomi 6 pacientai.

Vakar įvyko Respublikinės Šiaulių ligoninės laboratorijos validacija – patikrinimas, ar ligoninė pasiruošusi atlikti kokybiškus tyrimus.

„Tai atsakingas momentas, nes neturime teisės klysti“, – pabrėžė direktorius.

Vakarop sulaukta patvirtinimo, kad laboratorija gali atlikti tyrimus dėl COVID–19 ir turėjo ištirti pirmuosius 12 mėginių. Tai sutaupys laiko, atsakymai bus pateikti jau po 4 valandų. Ligoninės pajėgumai – 140 tyrimų per parą dirbant trimis pamainomis. Ligoninė ketina įsigyti galingesnę laboratorinę įrangą.

Apsaugos priemonių ligoninei taip pat netrūksta. R. Mažeika pasidžiaugė, kad sulaukė paramos iš verslo.

„Daug gražių pasiūlymų, paramos sulaukėme. Vakar įvyko lūžis – verslas pradėjo siūlyti. Mes jau dabar renkamės, kokiomis kainomis pirkti. Parsivežėme per 500 dovanotų respiratorių, dar 1000 atkeliauja. Tačiau mums reikia 10 tūkstančių. Mes deriname pirkimą ir turime rimtus pasiūlymus su geromis kainomis ir tinkamais terminais“, – sakė ligoninės vadovas.

Ligoninės prieigose rūšiuos pacientus

R. Mažeika atkreipė dėmesį į prie įėjimo į Priėmimo skyrių stovinčias raudonas palapines ir užtvertus stop juostomis praėjimus.

„Ruošiamės scenarijui, kad gali būti daug karščiuojančių. Ligonių gali būti visokių ir su sunkiomis somatinėmis ligomis – insultu, miokardio infarktu ir panašiai. Kad nebūtų užteršta ligoninė, aktyvuotas planas B. Ligoniai rūšiuojami palapinėje“, – aiškino direktorius.

Jei nėra karščiavimo ligoniai nukreipiami į Skubios pagalbos skyrių. Su aiškiais COVID–19 infekcijos požymiai nukreipiami į Infekcinių ligų skyrių. Tie, kurie yra įtartini, bet iš karto negalima nustatyti diagnozės, keliauja į Tuberkuliozės ir plaučių ligų kliniką. Ten paruoštos kelios erdvės. Viena iš jų diagnostikai ir stebėjimui. Ten bus rentgeno aparatas, echoskopas ir laboratorija. Bus atliekamas ir COVID–19 testas. Bus sprendžiama, kur jie bus gydomi toliau. Jei pritrūks vietų Infekcinių ligų skyriuje, ši klinika aktyvuosis ir kaip koronaviruso infekcijos teritorija.

Ligoninė stengsis maksimaliai išvengti užkrėtimo skyrių, kurie yra svarbūs ligonių gydymui.

Visi klinikų vadovai yra patvirtinę sąrašą diagnozių, kurios bus tęsiamos gydyti ir esant epideminei situacijai. R. Mažeika akcentavo, kad būtinos intervencijos atliekamos, onkologinis gydymas vykdomas, žali koridoriai dėl onkologinių susirgimų lieka.

Vadovas informavo, kad Šiaulių ligoninė turi per 50 plaučių ventiliacijos aparatų. Antradienį gavo leidimą pirkti visą reikalingą įrangą, todėl pirks papildomai, kad galėtų užtikrinti gyvybines funkcijas ir diagnostiką.

Ligoninės direktorius pabrėžė, kad dalykiškai bendradarbiauja su Šiaulių miesto savivaldybe. Pažadėjo aprūpinti apsaugos priemonėmis įrenginėjamo mobilaus punkto darbuotojus. Šiandien jis tokio punkto poreikio nemato, bet „gal rytoj jis jau bus ir prasmingas“.

Komentarai

Bm bam    Tre, 2020-03-18 / 21:55
Kažin kur dingo Šiaulių meras? Ar Verygos checklistą pildo, ar perėjo į viruso pusę?
>     Pen, 2020-03-20 / 12:55

In reply to by ?

O tai kur mero darbai? visą savaitę nuo visų slepiasi "organizuodamas nuotolinį darbą".. ir dar iki 30 organizuos.. į krūmus dėjo, ir tiek.. sunkus laikmetis visad parodo, kas yra kas..
siaulietis    Ket, 2020-03-19 / 07:58
tai gal jis negirdi siaulieciu, jeigu sako, kad mobilieji patikros punktai siauliams kol kas nereikalingi, kodel jis vienas kalba uz visus? kodel savivaldybe tyli? Kodel "Siauliu krastas" tyli?Ar yra Siauliuose kokios nors informavimo priemones?
Emilija     Ket, 2020-03-19 / 08:11
Kas turi užtikrinti, kad nesusidarytų eilė prie kapinių vartų? Jei padėtis kaip karo, tai kodėl girdime tik valdžios mekenimą arba ir to negirdime. Pinigai turi būti duodami už darbą ar pareigų vykdymą, o ne už mekenimą arba atostogų pra(si)tęsimą. Karantino sąlygomis reikia dirbti darbus kuriems nebuvo laiko, pavyzdžiui, korumpuotų, neteisingų teisės aktų nuostatų šalinimui, tiesiog dvigubų standartų šalinimui visose srityse
NESUVOKIAMA !    Ket, 2020-03-19 / 09:28
Kodėl užsikrėtęs šiuo virusu išleistas į namus, kuomet ligoninėje tuščios lovos, skirtos tokiems ligoniams ?
to Ei (mąstančiam)    Ket, 2020-03-19 / 13:34

In reply to by Ei

O kas čia jums gerai ? Manote, kad visi žmonės elgiasi atsakingai ? Nebūkite toks naivus, nejuokinkite ! Reikia netik guldyti , pagal jus "kišti" į ligoninę, bet neįleisti grįžtančių į Lietuvą. Visi keliauninkai tegul perserga ten kur iškeliavę !
to to Ei    Ket, 2020-03-19 / 14:15

In reply to by to Ei (mąstančiam)

Pilieti, ne valstybiškai mastai ? Mokesčius tai mokame ( gal tu nemoki? ) , o nori, kad užsienyje užstrigę tegul ir ten "perserga " ? Bjauriai kalbi, ne pilietiškai. Gal ne Lietuvis esi ? Mūsų URM ir taip nusiplauna rankas nuo Lietuvos piliečių, kai patenka į bėdą užsienyje, dabar tai patvirtini, kad teisingai daro ? JAV savo pilietį patekusį į bėdą užsienyje, tai ambasadorius asmeniškai gelbėja, jei diplomatiškai nepavyksta, siunčia specialiuosius dalinius ..... O tu sakai palikime užsienyje savo brolį, tėvynainį, kaimyną bėdoje , tegul pats kapstosi ?
to - to to Ei    Ket, 2020-03-19 / 14:50

In reply to by to to Ei

Prie ko čia lietuvis ar ne ? Jeigu tamsta esate pilietiškas lietuvis, tai turėtumėte žinoti, jog žodis lietuvis yra rašomas iš mažosios raidės (sakinio viduryje). Ir dar, labai negražu "tukinti'.
to "Kalbininkei"    Ket, 2020-03-19 / 16:45

In reply to by to - to to Ei

Jei Jūs rašote taisyklinga kaba, tai pažiūrėkite į savo raštą - ten 5 klaidos .... Jūsų nuomone daugiau ar mažiau ? Antras sakinys , po "jeigu", ką reikia dėti pagal Lietuvių kalbos taisykles ?... Pirma klaida, kitų ieškokite , "Gerbiamoji", pati ... . Tu , tai draugiškas patarimas, jei esate adekvati ...
Emiliškai pasijuokime    Ket, 2020-03-19 / 09:38
Tiesa yra tiesa, net jei nei vienas tuo netiki. Melas yra melas, net jei visi tuo tiki = Ech, būtum prichvatizavęs kokią sankryžą ir dirbtum mėgiamą savo darbą visą gyvenimą = Milda – fikcinė baltų meilės, laisvės ir piršlybų deivė, sukurta Teodoro Narbuto = Plinijus Jaunesnysis: „Knygynuose kalba mirusiųjų nemirtingos dvasios“ = Viktorija ir Sveta teigė, jog vaišės prie kapo yra mirusiųjų noro vykdymas = 10 ĮKVEPIANČIŲ MOKSLO NAUJIENŲ TIEMS, KURIE JAU PAVARGO NUO KORONAVIRUSO = Teismai privalės perskaityti visą sakinį ir spręsti iš esmės nesimaivydami = Toks, koks buvo Landsbergis: sakė žodį, atsakė už savo žodį ir vykdė savo žodį = „Žmogus – tai dalis visumos, kurią vadiname visata, ir yra apribotas laiko bei erdvės“ = Ne viskas kainuoja pinigus, ką valstybė galėtų duoti Lietuvos gyventojams = 1124
...    Ket, 2020-03-19 / 14:04

In reply to by Emiliškai pasijuokime

emilijos keistumas, gal dur...mas, nereikia smerkti savotiško žmogaus, jei nebūtų tokia pikta "emilija", peržengia visas ribas, 1124 .... Gal visiškai prasigėrusi ar narkoša ?
tas     Ket, 2020-03-19 / 17:12

In reply to by tam...

Ne daktaras ir ne chirurgas, tiesiog įdomu bendrauti su bendraminčiais .... Įdomiai moteriškė rašo, tai ir klausiu - kokios literatūros pasiskaičiusi, kokius vaistus vartoja, su jumoru, be jokių įžeidimų ...... Emilija - viskas puiku....
miestietis    Ket, 2020-03-19 / 10:52
Aš niekaip nesuprantu, kaip virusas gali irgi norėti gyventi, jei jis yra ne organizmas, ir netgi ne ląstelinės substancijos ir netgi ne vienaląstis, o tik per elektroninį mikroskopą matomas nuodas, kuris netgi bakteriją gali užkrėsti. Tiesa ta, kad be ląstelės jis negali egzistuoti, bet labai aktyvus, kai randa bet kokį gyvastį. Ir dar vieno dalyko nesuprantu- kodėl parduotuvėse pardavinėjamos nesufasuotos prekės, pvz.- obuoliai, morkos, apelsinai ir taip toliau, kai kiekvienas besirinkdamas apčiupinėja ieškodamas geriausio, tad linkiu kuo greičiau taisyti esamą padėtį.
miestietis    Ket, 2020-03-19 / 13:38

In reply to by !

Nematau sąlyčio su gvildenama tema ir todėl nesinori mėtytis per tematikas, bet trumpai kalbant atsakymas yra lengvesnis nei lengvas- jei substancija turi bent pačią primityviausią nervų sistemą ir reaguoja į dirginimą, tai jau yra gyvybės pradžia vienareikšmiškai, o jei ne, tai ne, nes kitu atveju, prieisime iki to, kad ir vyrišką sėklą ar moterišką kiaušialąstę pradėsime laikyti gyvybe.
KELIONIU GIDAS    Ket, 2020-03-19 / 11:13
Ar ligonines vyr, gydytojas suskaiciavo visus gydytojus, kurie nuo kovo pradzios buvo isvyke i uzsieni.? Patarimas: paziureti , kas buvo atsotogose tuo metu. Ar jie nusalinti nuo darbo?
Algimantas    Ket, 2020-03-19 / 12:25
Mano nuomone, ligoninėje dar nesant kritinės situacijos, išleisti jau užsikrėtusį 22 metų jaunuolį saviizoliuotis namuose - blogas/bereikalingai rizikingas sprendimas.
Nesuprantu    Ket, 2020-03-19 / 13:15
Kiek daug komentarų, bet dauguma save "išreiškintys" ( ar durnumą ar perdėtą "protingumą" ) ? Negi nėra kas veikti, tik bevilktiškus komentarus rašinėti ? Straipsnis yra aktualus, bet jokių faktų nepateikta, kaip žmogus užsikrėtė , ar keliavo kur į kitas šalis, ar čia vietoje bendraudamas su kitu šiauliečiu užsikrėtė, kaip čia reikėtų saugotis ? Paskui pusė straipsnio banali 'apysaka", saugokitės, plaukite rankas, nekosėkite ir t.,t. . Daug įdomiau , jei žurnalistai ištyrinėtų, kaip tas žmogus apsikretė ( juk ne iš dangaus nukrito), kokie iš tikro rizikos faktoriai užsikrėsti Šiauliuose, gal nebendrauti su išvykusiais , gal ant gatvės tas "virusas" mėtosi, ir t.t.? Dabar tik panikos skleidimas , be rimtų pasiūlymų, patarimų, objektyvios informacijos. Tada gal būtu straipsniai - informatyvūs ir "įdomūs" .
Straipsnis    Ket, 2020-03-19 / 13:24
Apsikrėtė Anglijoje, tai juk reikia ištirti, kaip , kokiu būdu, atsekti visus kontaktus, juk tai pasaulinė liga , liečianti milijardus žmonių, pavojus žmonijai, dabar netgi nerašoma , kokiu būdu apsikrėtė, gal su kiniečiu pasisveikino Londone, ar valgė kur ? Neieškoma šaltinio, o kovojama su pasekmėmis, ir kokiais būdais - karantinas , sėdėkite namuose ir laukite mirties :););)
Liucijus    Ket, 2020-03-19 / 13:37
Kas žinote ir galite pasakyti kur galima nusipirkti dezinfekuojančio skysčio ? Gyvenu Šimšės rajone.
to Liucijus    Ket, 2020-03-19 / 15:37

In reply to by Liucijus

Geras pas tave jumoro jausmas, dar yra receptas, nubėgęs į maximą vartok dezinfekcinį skystį iš karto parduotuvėje, nes palietęs rankenas, pardavėjos atiduodamą gražą, ar gretimo pirkėjo apčiaudėtas, tai grįžęs namo, jau bus per vėlu naudoti dezinfekcinį ....
Maxima    Ket, 2020-03-19 / 13:49
Maxima ant Vilniaus - Serbentų kampo, 7-8 eurai, 40 laipsnių, tinka vidui dezinfekuoti ir išoriniam naudojimui, kiekvieno dezinfekcinio skysčio pagrindas - etilo alkoholis, Aišku, geriau 96 laipsnių, visas bakterijas užmuša. O kitų- veiksmingų priemonių - chlorkalkių, vandenilio peroksido, jodo, zelionkės tirpalų, acto ir t.t. ir mokslininkai nerekomenduoja.,
visu    Ket, 2020-03-19 / 15:20
miestu merai ivairiausiais budais stengiasi del savo miesto zmoniu, kad kuo daugiau galetu isaiskinti uzsikretusiuju skaiciu, kad kiti galetu apsisaugoti, kad kuo maziau uzsikrestu, o Siauliuose ... atrodo, kad miestas miegotu...
Humoras    Ket, 2020-03-19 / 15:22
Labai ilgai buvo svarstoma Vyriausybėje ar leisti dezinfekcinį skystį į prekybą , kokios formulės turėtų būti ir t.t. ( puota maro metu, kaip klasikas pasakytų) ? Nuspręsta "formulė" ( naudoti etilo alkoholį, ne denatūratą, kuris netyčia gali patekti į burną ir apnuodyti ), bet jo kaina tai, kaip akcizinio alkoholio, žmonių sveikatai - reikalingas skystis rankoms plauti - apmokęstinamas akcizo mokesčiais ir PVM ( Litro spirito savikaina pasaulinė - 0,34 dolerio), tai paprastas dezinfekcinis skystis, bet Lietuvoje kainuoja , kaip šnapso butelis .... . nejuokinga, kokia yra judri Sveikatos ministerija , išduodanti licencijas dezinfekciniam skysčiui. 2-4 savaitės leidimui...... O kainos ???
Algimantas    Ket, 2020-03-19 / 19:00
Trūksta reagentų. Bet kodėl kitos šalys (pvz. Estija) reagentų prisipirko, turi atsargų ir tyrimų daro bent 6 kartus daugiau (100 tūkst. gyventojų)? Kodėl mums buvo meluojama?
Emilija, ne medikas    Pen, 2020-03-20 / 08:24
1. Virusinės ligos negydo vaistai. 2. Virusą sunaikina aukšta kūno temperatūra. 3. Reikia laikytis lovos rėžimo. Kaip gydytis pačiam be pašalinės pagalbos? Aš darau taip. Prie lovos pasistatau vandens atsigėrimui, pasidedu didelį bliūdą su šaltu vandeniu, pasiruošiu kokius 5-6 įvairaus dydžio rankšluosčius. Vieną sulankstytą rankšluostį ties viduriu pamirkau į šaltą vandenį ir juo šaldau kaktos sritį. Didelį sausą frotinį rankšluostį kloju po kojomis, o su kitu drėgnu rankšluosčiu apkloju pėdas, rankas tai pat įsuku į drėgną rankšluostį, o po apačia patiesiu sausą. Sušilus kaktos rankšluosčiui, jį apsuku į kitą pusę, išdžiuvus rankšluosčiams, juos vėl sudrėkinu. Jei skaudą gerklę – ištepu liugoliu, galima ištepti kaklą kamparo aliejumi ir šiltai apvynioti. Jei labai aukšta temperatūra išgeriu liepžiedžių, vingiorykštes ar aviečių arbatos. Paprastai per parą pasveikstu. Svarbiausia nepanikuoti ir pabandyti suprasti, kas netaip
Juokingai    Pen, 2020-03-20 / 16:01

In reply to by Emilija, ne medikas

Esate PSO narė ? Teikiate rekomedacijas ? Ypač patiko - "jeigu skauda gerklę - ištepu liugoliu". Nesupykite , bet atrodo Jūs niekada nebuvote pasveikusi ( pagal Jūsų parašymus), Jums reikėtų pateikti psichiatro pažymą , kad taip tvirtintumete ... . Ir ypač patiko Jūsų tvirtinimas - "paprastai per parą pasveikstu" .... Tai iš kojų verčiantis Jūsų humoras ?
Šiaulietė    Pen, 2020-03-20 / 11:22
Kodėl leidžia gydytis namuose ? Ar kituose miestuose yra besigydančių namuose ?
šiaulietei    Pen, 2020-03-20 / 15:59

In reply to by Šiaulietė

Tikriausiai dėl to, kad ligonės palatos yra perpildytos sunkiai sergančiais šia liga, virusu. Kitoks paaiškinimas - sunkiai suvokiamas.
Pletkai išgirsti bobų pirtyje    Pen, 2020-03-20 / 16:16
Reklama - nuo aukštos temperatūros žūsta visi virusai, taip skelbė visi Egipto kelionių operatoriai, nes ten niekas nesusirgo ? Paprasčiausiai , jei būtų skelbę statistiką, ar turėję priemonių ligos nustatymui, žlugtų valstybės ekonomika, nes turizmas užsidarytų .... . Vienintelė tiesa šioje panikos sukeltoje katastrofoje, tai mokslininkų patarimas niekur neiti iš namų, su niekuo nebendrauti, tai būtų panacėja ( vaistas nuo visų ligų), nes konkretūs vaistai dar neišrasti.
Nuotoliniu būdu    Pen, 2020-03-20 / 16:36
Ypač prajuokino gerbiamoji Emilija, Bet esame , savanoriai , dėl žmonijos pasiryžę vaistų bandytojai, nes geriausi nurodymai, iš p. Emilijos, tai ir geriame liepžiedžių, vingiorykštės, ir dar aviečių arbatos mišinį, rytoj lauksime rezultatų, ar iš tikro pasveiksime per parą ? Nors nesinorėtų būti tokiai "sveikai" , kaip ponia Emilija, bet pasiaukosime, rytoj parašysime ....
Emilija     Pen, 2020-03-20 / 17:25
Atrodo niekam neliepiau aukotis dėl žmonijos. Papasakojau apie save. Aš į keliones neišsiruošiu dažniausiai dėl to, jog tingiu krautis tašės. O į ligoninę reiktų dar ir bambalių įsidėti, nors viskas įskaičiuota. O gal medikai man dabar atrodo per gražūs. O tie kas neturite įgūdžių savim pasirūpinti, iš anksto susikraukite tašę. Jeigu ką, čiupt už tašės ir jau medikų būsite globojami
to Emilija    Pen, 2020-03-20 / 18:27

In reply to by Emilija

Ačiū, kad rūpinates, neliepiate aukotis, ... Bet kaip liepiate, ar primygtinai rekomeduojate ? - "čiupt už tašės". , "ir jau medikų būsite globiojami". Paskaitykite ką parašėte ? Vienu žodžiu pradžioje "komentaro" sakote "neliepiu", kitu savo "komentaro " pabaigoje - tvirtinate ? "medikų būsite globojami" ? Ar tai adekvatus žmogus gali parašyti ? Perkamtykite mintis prieš rašant ???? Čia ne patarimas , bet diagnozė ....
Humoras    Pen, 2020-03-20 / 18:46
Straipsnio tema rimta. Komentarai užmušė visus koronvirusus, visuose patarimuose , kaip kovoti su ligomis nugalėjo, komentatorė Emilija. Siūlau susimesti pinigų Į Emilijos fondus, Sveikinu Emilija su ŠK aktyviausios komentatorės titulu. 10 eurų aš duodu, kas daugiau ?
Kaspisija    Sek, 2020-03-22 / 08:57
Jau dvi savaitės kai dingęs mūsų gerb.meras A.Visockas, kur jis "karantinavosi"? Pasirodo tik jo klapčiukai, kuomet visų miestų merai viešumoje.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.