Viliau Puronai, kur paslėpėt kiaulę?

Asmeninė nuotr.
Rūta Janutienė.

Kiekvienas senas medis užima pinigų vietą. O geranoriai žmonės? Ar būtinai jie, gavę valdžią, turi virsti drakonais, kuriuos giriasi įveikę?
Prieš savaitę Žagarėje buvo alinamai karšta. Nykstančiame kurortinio grožio miestelyje iškirto liepas, išgriovė žydų krautuvėles ir viską išgrindė prabangiomis granito trinkelėmis.
Didžiulis „placius“ kaip akumuliatorius ir taip nepakeliamą šutrą šią vasarą pavertė 45 laipsnių pragaru.
Tas pats ir Joniškyje. Ten, kur augo medžiai, o moteriškės iš aplinkinių kaimų po jais pardavinėjo tikrą grietinę ir sviestą, dabar plika ir tuščia betoninė aikštė. Suolų pastatė, bet ant jų niekas nesėdi.
Žmonės kalba, kad istorinio grindinio rankomis iš riedulių ištašytos trinkelės atsidūrė privačiuose kiemuose.
Dabar atėjo Šiaulių liepų eilė. Meras, kuris „asmeniškai“ stojo už medžius, kai siekė valdžios, ją gavęs, tomis pačiomis lūpomis sako, kad medžių, žinoma, gaila, bet juk pinigai nuplauks! O medžiai, kurie užima pinigų vietą, yra pasmerkti. Jie pūva. Pranckiečio garbės žodis!
Praėjusią savaitę pilietiški šiauliečiai sukilo prieš pinigus, kurie nori užimti jų tėvų sodintų liepų vietą. Žmonės tikėjosi dialogo, bet antroji pusė neatvyko.
Gal susitikti su protestuotojais neatėjęs meras Artūras Visockas tuo metu buvo Vilniuje ir apžiūrinėjo prieš dešimtmetį Artūro Zuoko Gedimino prospekte pasodintus pinigus: naujoviškų liepų šluotražius, kurių didelė daugybė šį pavasarį jau nebeišsprogo?
Zuoko liepas verta apžiūrėti, nes nuo jų viskas prasidėjo: ir pinigų „sodinimas“ vietoje tėvų sodintų medžių, ir pirmojo Lietuvos šiuolaikiško ir veržlaus mero pabaigos pradžia. Zuokas kadaise irgi kėlė tiek vilčių, kad jo vaiką pakrikštijo pats Valdas Adamkus, Algirdui Brazauskui pritariant, kad „jis yra mūsiškis!“
Jeigu Šiaulių žmonių vilčiai merui Visockui toli Vilnius, tai tegul jis bent nuvažiuoja į Joniškį. Ten irgi matosi, kuo galima virsti, kai pinigai ima ir okupuoja sąžinės vietą.
Paskyrę Vaclovą Daunorą, Lietuvos atgimimo balsą, Garbės piliečiu, vietos valdininkai ir įtakos žmonės miestą išpuošė pianinais, į kuriuos pribėrė žemių ir prisodino gėlių.
Laimei, to nematė pats Garbės pilietis. Vokiečių gamybos, gal 30 ar 50 metų senumo instrumentai buvo palikti po lietum ir dar palaistomi, kad gėlės nenudžiūtų iki svečiai išsiskirstys.
Tokio amžiaus pianinas kur nors civilizuotame krašte būtų suderintas ir juo būtų grojama dar daugybę dešimtmečių. Tačiau krašte, kur medžiai pūva iškart, kai pakvimpa pinigais, jie buvo barbariškai suniokoti. Ir jau niekada jų klavišais nebebėgios nė vieno jauno joniškiečio piršteliai, pakylėdami klausytojų sielas aukštyn į dangų. Vietoje to miestas už pusę milijono eurų įsigijo garso kolonėlių ir lempų, kurios irgi mirko lietuje...
Kadaise pramaniūgas dizaineris Vilius Puronas Šiauliuose prieš sovietinį Vykdomąjį komitetą pastatė riebios kiaulės monumentą. Tai buvo laikai, kai pilietiškumas buvo draudžiamas. Betgi pastatė! Tais pačiais laikais buvo sukurtas ir animacinis filmukas apie berniuką ir drakoną. Pamenat? Vis kitas ryžtingas vaikis eina nudobti drakono, kuris miestelėnus pavertė vergais. Drakonas, žinoma, nudobtas, tačiau vaikis užima jo vietą.
Gal tegul „tas Purons“ pagamina po naują kiaulę ir pastato tuose tuščiuose granitiniuose „placiuose“? Kol nevėlu. Kad tie, į kuriuos žmonės sudėjo tiek vilčių, laiku atsitokėtų!
 

Komentarai

Nebuvo    Pir, 2019-07-08 / 14:39
kiaulės priešais vykdomąjį komitetą, Rūta, Jūs meluojate žmonėms, kurie nebuvo, negyveno Šiauliuose. Kiaulė buvo priešais mėsos parduotuvę Vilniaus gatvėje, bulvare, bet mėsos ten nedažnai būdavo...
na bet    Pir, 2019-07-08 / 14:46
pati reklamavai visokius lukošaičius, žinoma, nemokamai. :)))) Drakonai užaugo, Rūta. Daba jiems pašvilpt ant visų
Balamuc    Pir, 2019-07-08 / 16:47
va tai tai - Janutienė susirūpino Šiauliais! Kurgi ne. Kai nori valdžion, prie lovio, tai ir apie Šiaulius gali teigiamai pačiulbėt...
Eugenija    Pir, 2019-07-08 / 19:03
Kėlė kėlė trūkumus, vienus peikė, kitus mokė- ir taikinys,- pažadėtasis seimas, ar ne taip ,Rūtele?Kaip rusai sako- srazu v damki?
Rūta    Ant, 2019-07-09 / 07:50
Teisi. Apsikiaulino ne tik valdžia, bet ir architektai su raudų sienom ir betonu užmušdami mūsų sielas.
Opaaa    Ant, 2019-07-09 / 09:19
Prieš tris savaites buvo atvykusi į Kužius jaukti gyventojų smegenų.. Iš visų televizijų išvijo, dabar važinėja po gyvenvietes, muilina žmonių protus
Kažin    Ant, 2019-07-09 / 09:21
Ar tik ne mero parankiniai darbo metu rašo tas bjaurias kliauzes už mūsų pinigus. Tai žema.
Ajajai    Ant, 2019-07-09 / 11:25
Žurnalisto duona jau nebeskalsi.....niekas niekur jos nebepriima.....tai pats laikas po karbauskio sparnu i seima.....del ko nebeteiks sulti galvos ir pilvas sotus.
O     Ant, 2019-07-09 / 13:43
Prie ko čia nesveikas medžių kidtimas ir žurnalistės profesija? Visai susipykote su protu.
Žiemgalis    Ant, 2019-07-09 / 15:32
Labai smagu kai suderinama žurnalistika ir politika, viena diena žurnalistė (nesvarbu, kad tik pati save taip vadina) o kita diena važinėja po kaimus skiedžia kažkokį šūdą ir banina Facebook visus, kurie parodo kaip nusišneka. Linkiu nešt tą savo dvoka atgal pas savo teta ar kas ten tave ištrynė. Tokioms nevykelėms vietos žiemgaloje nėra. Negirdėjau nei vieno sprendimo ar pasiūlimo. Tik giriasi kad iškėlė valdantieji jos kandidatūrą. Rado kuo girtis. Byranti dauguma kuri vos užsiriša batus o kai opozicija pakritikuoja rėkia kad neleidžia batų užsirišti įsispiria į mėšlinus kaliošus ir bando užlipti ant konstitucijos. Gėda žalieji. Gėda Janutienė. Linkiu neberasti kelio į šiaurės Lietuvą. AMEN
Janutienę!     Ant, 2019-07-09 / 15:36
Gėda ŠK kad tokias pievas spausdina. Tik pamiršo paminėti, kad tai politinė reklama. Įstatimus pažeidinėja nuo pirmų dienų. Kreipsimės į vrk
:D    Ant, 2019-07-09 / 16:14
Kiaulė visada veržiasi prie lovio. Ir kuo didesnio. Ar ne, Yenutene? Ir neieškok Šiauliuose, ko nepametei :D
šis jos komentaras - teisingas    Ant, 2019-07-09 / 18:18
Taip, Janutienė - prieštaringai vertinama veikėja. Bet šis jos komentaras - teisingas.
Vytas    Tre, 2019-07-10 / 10:08
Šiaulių kraštas tapo šiukšlių dėže: kai jau žurnalistas ar politikas dėl visiško netinkamumo iš visur išspiriamas, jis randa vietą šiame dienraštyje. Kadaise buvęs progresyvus ir įdomus, jis tapo niekinis žurnalistine prasme. Geri žurnalistai išsivaikščiojo seniai, o tų, kurie liko, skaityti nebeverta. Čia liko tik įvykių kronika: kokiam kaime kas susirinko, kas kur pagrojo ar pašoko ir t.t. neliko nei žurnalistinių tyrimų, nei atskleistų intrigų (kad ir "užslaptinti" miesto pertvarkos planai), nieko, dėl ko šiaip jau ir egzistuoja spauda. Linkiu numirti (laikraščiui) tyliai ir neskausmingai.
Vytui    Tre, 2019-07-10 / 15:01
Kaip ten bebūtų, ne šis laikraštis Šiauliuose turi numirti pirmas...
vau    Tre, 2019-07-10 / 15:52
pons Vytai, nelinkėkite niekam mirties... tiesiog pabelskite tris kartus, persižegnokite arba efektyviausia -- nueikite išpažinties: Lietuvai tikrai reikia lietuvių nors ir kvailokų
Nesakysiu    Tre, 2019-07-17 / 09:45
JANUTIENE KREIPKIS Į SAVO ŠEIMOS GYDYTOJĄ DĖL STIPRESNIŲ RAMINAMŲJŲ,KOL NEVĖLU.DAR VIENA NEUROSTENIKE ATEINA Į SEIMA.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.