Atgijo rekonstrukcijos darbai

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Statybinininkai dirba ir prie Aušros tako.
Nors išėjus į Šiaulių gatves akivaizdu, kad dėl koronaviruso grėsmės įsigaliojus šalyje karantinui, miestas gerokai ištuštėjęs, tačiau dirba ne vien medikai ir maisto prekių pardavėjai. Kovo 15 dieną pasibaigus technologinei pertraukai į Šiaulių viešas erdves rekonstrukcijos darbus vykdyti sugrįžo rangovai. Miesto savivaldybė stabdyti darbų nenusiteikusi.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Intensyviai vyksta rekonstrukcijos darbai.

Šią savaitę intensyviai vyksta Šiaulių bulvaro rekonstrukcijos darbai. Krito daug metų stovėjusi arka šalia P. Višinskio aikštės. Planuojama uždaryti darbams Aušros alėja, darbų imasi kelininkai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad bendravo su rangovais, visi jie nusiteikę tęsti darbus. Statybos įmonės perspėjo, kad gali susidurti su statybinių medžiagų trūkumu, nes statybinių prekių parduotuvės nedirba, ir prašo dėl force majore situacijos galinčių vėluoti darbų netaikyti sankcijų.

A. Bartulis įsitikinęs, kad tiems, kurie dirba atvirose erdvėse, gatvėse, nei smėlio, nei skaldos netrūks. Nebent pritrūktų marmurinių, granitinių gaminių.

„Darbų mes nestabdome, joks Vyriausybės nutarimas nedraudžia šitų darbų daryti. Mes tikrai nematome, kad čia dirbtinai reikėtų stabdyti veiklą. Rizika yra minimali, o nauda – žmonės dirba, gaus atlyginimus. Visa pramonė dirba, statybos sektorius dirba, tai čia viskas pozityvu“, – teigė Savivaldybės administracijos vadovas.

Paklaustas, ar neprašo rangovų laikytis epideminei situacijai būtinų saugumo reikalavimų, A. Bartulis paaiškino, kad statybos darbai vyksta atvirose teritorijose ir tai nėra taip rizikinga, kaip uždarose erdvėse.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas mano, kad darbuotojai turi būti informuoti apie būtinumą laikytis saugių atstumų ir kitas priemones ir jų laikytis.

Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė taip pat patvirtino, kad „šiuo metu nei viena įmonė nėra išreiškusi noro stabdyti sutartį, todėl suplanuoti darbai nėra atidedami. Situacijai pasikeitus, bus sprendžiama iš naujo“.

Statybos ir renovacijos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas patvirtino, kad kol kas Savivaldybės įstaigų patalpose statybos darbai nevyksta. Šiuo metu perkami projektavimo darbai. Turėtų tęstis remontas darželyje „Kregždutė“, tačiau jame vaikų nėra, darželis yra iškraustytas.

„Šiaulių plentas“ per E. Bružienę informavo, kad įmonė intensyviai dirba, vadovaudamiesi visomis rekomendacijomis ir taisyklėmis, o žmonės dirba lauko sąlygomis.