Tarp baltarusiškų trąšų – kontrabandos krovinys

VSAT nuotr.
Baltarusiškomis banderolėmis paženklinto cigarečių krovinio vertė – 215 tūkstančių eurų.
Radviliškio rajone, Baisogaloje pasieniečiai iš Baltarusijos atvykusio krovininio sąstato vagone aptiko 60 tūkstančių pakelių kontrabandinių cigarečių. Rūkalai, kurių vertė yra beveik 215 tūkstančių eurų, buvo paslėpti po gabentomis trąšomis.

Antradienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai kartu su „Lietuvos geležinkelių“ Saugos valdymo darbuotojais Radviliškio rajone, Baisogaloje, patikrino čia stovėjusį krovininį traukinį. Juo iš Baltarusijos gabentas trąšų krovinys. Sąstatas turėjo vykti iki Klaipėdos geležinkelio stoties.

Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad šiuo traukiniu gali būti gabenamas kontrabandinis krovinys. Tokios žinios pasitvirtino: viename sąstato vagone, kuriuo buvo gabenamos birios trąšos, aptiktos juoda polietileno plėvele aptrauktos dėžės.

Jose VSAT pareigūnai rado 60 tūkstančių pakelių cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Capital QS“ su baltarusiškomis banderolėmis. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus visus privalomus sumokėti mokesčius, yra beveik 215 tūkstančiai eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Cigaretės laikinai saugomos Šiaulių užkardoje.