Šiaulių pareigūnų akiratyje – kontrabandos platintojai: įkliuvo ne vienas

Policijos nuotr.
Įtariamaisiais tapusių asmenų namuose rasta tūkstančiai pakelių kontrabandinių cigarečių.
Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų surengtos operacijos metu į baudžiamąjį procesą pateko tiekėjai, aprūpinantys nelegalios prekybos rūkalais „taškus“ Šiauliuose bei Panevėžyje ir šių „taškų“ savininkai. Per operaciją iš apyvartos buvo paimta per 22 tūkstančiai pakelių kontrabandinių cigarečių, dar rasta ir 1 790 litrų alkoholio surogato.

Rugsėjo 2-ąją Šiauliuose, Gegužių gatvėje, sustabdė 27 metų Kauno gyventojo automobilį BMW ir jame rado bei paėmė 3 004 pakelius kontrabandinių rūkalų. Bandydamas užsidirbti neteisėtomis priemonėmis, vaikinas pasmerkė save pirmajam savo gyvenime ikiteisminiam tyrimui, kuriame jam pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Tos pačios dienos popietę Šiaulių pareigūnai operacijos veiksmus perkėlė į Panevėžio rajoną. Šilagalio kaime jie sustabdė 58 metų panevėžiečio vairuojamą automobilį „Toyota Avensis“, kuriuo jis gabeno 8 590 cigarečių pakelių, nepaženklintų mūsų šalies banderolėmis. Per kratas vyro gyvenamosiose ir pagalbinėse patalpose buvo rasti dar 669 pakeliai. Iš vyro paimtų rūkalų bendra vertė siekia per 32 tūkstančius eurų.

Prieš dešimtmetį už nužudymą bei kitas nusikalstamas veikas teistas ir bausmę atlikęs vyras iš teisėsaugos prižiūrimų asmenų sąrašo buvo išregistruotas prieš dvejus metus. Tačiau dabar dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis vyras vėl pateko į pareigūnų akiratį ir atsidūrė areštinėje. Jam pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, nustatyta, kad minėtas asmuo cigaretes tiekia Panevėžio ir Šiaulių gyventojams, todėl pareigūnai atliko kratas ir pas juos. Viename Panevėžio „taške“ buvo rasta 1 500, kitame – 85 pakeliai, nepažymėti lietuviškomis banderolėmis. Kadangi rūkalų vertė nesiekė 150 MGL, tai minėtiems dviem panevėžiečiams pradėta administracinė teisena.

Kitą dieną pareigūnų operaciją tęsėsi vėl Šiaulių mieste. Tikrindami vietas, į kurias, įtariama, panevėžietis veždavo nelegaliai įgytus rūkalus, buvo nustatytas „taškas“, kurio 56 metų savininkė disponavo 3 299, o Šiaulių rajone veikiančio „taško“ 52 metų savininkas – 5 743 cigarečių pakeliais su baltarusiškomis banderolėmis. Abiems dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Antrajam pareikšti įtarimai dar ir dėl neteisėto nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) gaminimo ir laikymo. Per kratą jo gyvenamojoje vietoje buvo rastas alkoholio gaminimo cechas ir 1 790 litrų stiprių alkoholinių gėrimų, įtariama, pagamintų praskiedus spiritą. Alkoholio surogatas buvo pilstomas į trijų litrų plastikinius maišelius su integruotais kraneliais, į kuriuos įprastai yra pilstomos sultys. Tik užrašas ant jų pakuočių bylojo, jog turinys – ne gaivusis gėrimas, o „Jelzin vodka“. Įtariama, kad šis alkoholio surogatas buvo tiekiamas perpardavinėtojams, pas kuriuos lankosi pigesnio alkoholio ieškantys asmenys.