Kontrabandinis krovinys į nelegalią rinką nepateko

Policijos nuotr.
Automobilio bagažinėje rasta 1 990 pakelių kontrabandinių rūkalų.
Rugsėjo 10-ąją, kai Šiauliuose šurmuliavo didžiausios miesto šventės „Šiaulių dienos 786“ renginiai, vienas miesto gyventojas, matyt, nutaręs pasinaudoti tuo, kad policijos pareigūnų dėmesys koncentruotas viešajai tvarkai užtikrinti šiuose renginiuose, nutarė šventės nešvęsti, o saugiai prasukti neteisėto „bizniuko“ reikalą.

Šiauliečio vairuojamas automobilis „Mitsubishi Outlander“ patraukė Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų dėmesį. Tiksliau, ne automobilis, o prie vairo sėdėjęs 67-erių vairuotojas, su kuriuo jau buvo tekę susitikti dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Prieš penkerius metus vyro gyvenamojoje vietoje ir garaže buvo rasta cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis, kurių bendra vertė siekė beveik 9 000 eurų. Vyras tada patrauktas administracinėn atsakomybėn, konfiskuotos cigaretės, skirta 4 000 eurų bauda.

Rugsėjo 10-ąją pareigūnai nutarė pasidomėti, gal jo vairuojamoje transporto priemonėje ir dabar yra neleistinų dalykų. Sustabdyto automobilio bagažinėje rasti į celofaninius maišus supakuoti kontrabandiniai rūkalai – 1 990 pakelių be lietuviškų banderolių.

Buvo nuspręsta patikrinti ir vyro gyvenamąją vietą. Čia rasta dar 200 pakelių baltarusiškų cigarečių. Kadangi akcizais apmokestinamų prekių vertė siekė per 150 MGL – 8 183 eurus – vyro atžvilgiu vėl pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Baudžiamasis kodeksas už tai jau numato ne tik baudą, bet ir laisvės atėmimą iki ketverių metų.