Albaniškų kanapių byloje sudedami paskutiniai taškai

Redakcijos nuotr.
Šiaulių apygardos teisme baigiama nagrinėti narkotikų kontrabandos byla.
Šiaulių apygardos teismas baigia nagrinėti baudžiamojoje byloje, kurioje 33 metų Akmenės rajono gyventojas V. J. ir 49 metų šiaulietis R. K. kaltinami narkotikų kontrabanda. Pradėtos sakyti baigiamosios kalbos.

Baigiamojoje kalboje valstybės kaltinimą šioje byloje palaikantis prokuroras pabrėžė, kad per ikiteisminį tyrimą R. K. pozicija buvusi nenuosekli, o kaltinamasis V. J. ir per ikiteisminį tyrimą, ir bylą nagrinėjant teisme savo kaltę neigė.

Prokuroras teismo prašė abu kaltinamuosius pripažinti kaltais ir už padarytas jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas paskirti bausmes: V. J. – laisvės atėmimą 12 metų, R. K. – laisvės atėmimą 12 metų 6 mėnesiams, automobilį „Peugeot 206“ su užvedimo rakteliais – konfiskuoti.

Kaltinamojo R. K. advokatas savo baigiamojoje byloje pabrėžė, kad jo ginamasis, nors ir neapibrėžtai, savo kaltę iš dalies pripažino, sakydamas, kad į Albaniją vykęs parvežti kažko nelegalaus. Kaltinamojo gynėjas teismo prašė byloje esančias abejones vertinti kaltinamojo naudai, anot advokato, skiriant bausmę, būtina atsižvelgi ir į tai, kad R. K. augina 4 vaikus. Savo ginamajam advokatas teismo prašė neskirti griežtos bausmės.

Kaltinamojo V. J. gynėjas dėl blogos savijautos teismo paprašė bylos nagrinėjimą atidėti. Jo baigiamąją kalbą teismas išklausys lapkričio 17 dieną numatomame posėdyje.

Bylos duomenimis, V. J. ir R. K. kaltinami tuo, kad veikdami bendrininkų grupe kartu ir iš anksto susitarę, neteisėtai įgijo, laikė ir neturėdami leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno labai didelį kiekį narkotinių medžiagų – kanapių antžeminių dalių.

Bylos duomenimis, 2019 metų kovo mėnesį, laikotarpiu nuo 6 iki 7 dienos, Albanijos Respublikoje per ikiteisminį tyrimą nenustatytomis aplinkybėmis kartu neteisėtai įgijo apie 8 kilogramus kanapių antžeminių dalių. Narkotikai buvo supakuoti į 18 plastiko paketų ir paslėpti automobilio „Peugeot 206“ kėbule esančiuose ertmėse, kurios nėra skirtos gabenti daiktus.

Netrukus Albanijoje įgytos kanapės tuo pačiu V. J. vairuojamu automobiliu, kuriuo kartu važiavo ir R. K., buvo gabenamos link Lietuvos Respublikos valstybės sienos. 2019 metų kovo 9 dieną automobilis kirto Lenkijos Respublikos ir Lietuvos Respublikos valstybės sieną ir buvo patikrintas Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų, kurie ir aptiko gabenamus narkotikus.

Anksčiau septynis kartus teistas V. J. ir vienuolika kartų teistas R. K., kuris šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę taip pat už narkotikų kontrabandą, per ikiteisminį tyrimą teigė neturįs supratimo, kaip kanapės atsidūrė automobilyje, kuriuo jie važiavo ir buvo pareigūnų patikrinti.

Šiauliečiui R. K. pareikšti kaltinimai ir dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu. Tuo metu, kai „Peugeot 206“ automobilyje pasieniečiai aptiko kontrabandinius narkotikus, buvo rastas netikras vairuotojo pažymėjimas, kurį su savimi turėjo R. K.

Bylos duomenimis, suklastotą R. K. vardu išduotą pažymėjimą šis šiaulietis įgijo 2019 metų kovo 4 dieną Šiaulių miesto centre esančiame viename prekybos centre iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens. Suklastotas vairuotojo pažymėjimas rastas kaltinamojo rankinėje. Bylos duomenimis, nusikaltimas išaiškintas turint Kriminalinės žvalgybos tarnybos gautą informaciją.