Kontrabandininkams gresia ir nelaisvės bausmė

Prokuratūros nuotr.
Iš geležinkelio sąstato vagono vyrai iškrovė 15 ryšulių, kuriuose buvo beveik 22,5 tūkstančio įvairių rūšių pakelių baltarusiškų cigarečių.
Šiaulių apygardos prokuratūra Šiaulių apygardos teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje du vyrai kaltinami neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis. R. G. ir E. J. bus teisiami dėl gabentų kontrabandinių cigarečių, kurių vertė viršija daugiau nei 250 MGL.

Šį ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tyrėjai, o jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Žydrūnas Kungys.

Tyrimo duomenimis, šių metų liepos mėnesį buvo gauta informacija dėl įtariamo neteisėto nelegalių cigarečių gabenimo Akmenės rajone. Pasienio pareigūnai, atvykę į Akmenės geležinkelio stotį, sulaikė du 35 ir 36 metų vyrus, kurie iš geležinkelio sąstato vagono buvo išsikrovę juodos spalvos ryšulius su, įtariama, kontrabanda bei juos nešė.

Bylos duomenimis, iš viso rasta ir paimta 15 ryšulių, kuriuose buvo beveik 22,5 tūkstančio įvairių rūšių pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais. Šios kontrabandos vertė rinkoje siekia daugiau nei 78 tūkstančius eurų.

Savo kaltę visiškai pripažino tik vienas kaltinamasis.

Baudžiamasis kodeksas tiems, kas pažeisdami nustatytą tvarką įgijo, laikė, gabeno, siuntė, naudojo ar realizavo akcizais apmokestinamas prekes, kurių vertė viršija 250 MGL dydžio sumą, numato baudą arba laisvės atėmimą iki 8 metų.