Pasiūlymas gabenti nelegalias cigaretes atnešė nemalonumų

Asociatyvi nuotr.
Už kontrabandinių cigarečių pernešimo paslaugą gresia solidi bauda.
Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras kreipėsi į teismą su pareiškimu užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu, prašydamas už neteisėtą kontrabandinių cigarečių gabenimą vyrui skirti beveik 5 tūkstančių eurų baudą.

Ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), metu nustatyta, kad 49 metų nė karto neteistas Alytaus miesto gyventojas sutiko už piniginį atlygį padėti pernešti Radviliškio rajone iš traukinio išmestas cigaretes į maždaug už kilometro esantį mišką.

Sulaikytasis pareigūnams pasakojo, kad į jį kreipėsi nepažįstamas vyras, siūlydamas užsidirbti pinigų. Sužinojęs, kad reikės nuo bėgių surinkti dėžes su cigaretėmis ir jas sunešti į miškelį, vyras susigundė už šį darbą gauti 300 eurų atlygį. Manoma, kad gabenti nelegalias cigaretes automobiliu vyro paprašyta nebuvo.

Tyrimo duomenimis, traukiniu, važiavusiu maršrutu Vaidotai–Klaipėda, buvo gabenta daugiau nei 50 tūkstančių pakelių įvairių rūšių cigarečių su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Jų vertė rinkoje siekia beveik 180 tūkstančių eurų. Nepaženklintos LR banderolėmis cigaretės sulaikytos, bus sprendžiamas jų konfiskavimo klausimas.