Vietoj žadėto uždarbio – pirmas teistumas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių apygardos teismas kontrabandininko bylą baigė baudžiamuoju įsakymu.
Šiaulių apygardos teismas baudžiamojoje byloje, kurioje 49 metų Antanas Jurčiukonis buvo kaltinamas cigarečių kontrabanda, paskelbtas teismo baudžiamasis įsakymas. Pirmą kartą teisiamųjų suole atsidūręs vyras pripažintas kaltu.

Teismas A. Jurčiukonį pripažino kaltu ir paskyrė jam vienu trečdaliu sumažintą galutinę bausmę – 100 MGL (5 000 eurų) dydžio baudą. Vyras įpareigotas paskirtą baudą sumokėti per trejus metus nuo teismo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos.

Teismas išaiškino, kad kaltinamasis, nesutikdamas su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, turi teisę per 14 dienų nuo šio dokumento nuorašo įteikimo dienos paduoti Šiaulių apygardos teismui prašymą reikalaudamas surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Anot teismo, A. Jurčiukonio atsakomybę lengvinanti aplinkybė yra tai, kad jis prisipažino padaręs baudžiamojo įstatymo numatytą veiką ir nuoširdžiai gailisi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Teismas pažymėjo, kad nelaikoma kaltinamojo atsakomybę sunkinančia aplinkybe nusikaltimo padarymas veikiant bendrininkų grupėje, nes kiti nusikaltimo padarymo bendrininkai, tarp jų ir vykdytojas ar vykdytojai nenustatyti.

Nusikaltimas įvykdytas šių metų balandžio 10-osios naktį Radviliškio rajone, Liaudiškių kaimo prieigose.

Kaltu dėl padėjimo neteisėtai disponuoti akcizais apmokestintomis prekėmis pripažintas A. Jurčiukonis bylos nagrinėjimo metu nurodė, kad rugsėjo 9 dieną jam garaže taisant savo automobilį „Mercedes Benz Vaneo“ įėjo nepažįstamas vyras, kuris pasiūlė darbą – pasakė, kad reikės nuo geležinkelio bėgių surinkti dėžes su cigaretėmis ir jas sunešti į miškelį. Už darbą pažadėjo sumokėti 300 eurų.

Kai A. Jurčiukonis sutiko, tas vyras jam padavęs mobiliojo ryšio telefoną „Blach Berry“, liepęs jo neišjungti ir laukti tolimesnių nurodymų, kurie turėjo būti atsiųsti į perduotą telefoną. Tą pačios dienos vakarą vyras gavęs nurodymus.

Sutartoje vietoje – Liaudiškių kaimo prieigose – jis buvo apie 3 valandą nakties, ten prie jo prisijungė dar keturi jam nepažįstami asmenys, tarp kurių buvo ir A. Jurčiukonis pasamdęs vyras.

Visi turėjo nueiti į mišką ir priėję geležinkelio bėgius laukti, kol iš važiuojančio traukinio bus išmestos dėžės su cigaretėmis, kurias po to reikės surinkti ir tuo pačiu keliuku sunešti į pamiškę.

Apie 3 valandą nakties vyrai išgirdo ir pamatė atvažiuojantį krovininį traukinį, iš kurio vienas asmuo nuo vagono ant žemės išmetė paketus. Dėžes surinko ir sunešė į pamiškę. Iš nusikaltimo vietos visi greitai pasišalino ir grįžo į namus.

Po kelių valandų pas A. Jurčiukonį atėjo pasieniečiai, namuose buvo atlikta krata, paimtas nepažįstamojo jam perduotas telefonas, kiti daiktai.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad dėžėse buvo iš viso daugiau kaip 50 000 vienetų pakelių cigarečių „Fest“, „Minsk Capital QS“, „Minsk 5 Superslims“, „NZ Gold“, pažymėtų Baltarusijos Respublikos banderolėmis, kontrabandos vertė – beveik 176 000 eurų.