Su smulkinta mediena atvažiavo ir kontrabandos krovinys

VSAT nuotr.
Penkis tūkstančius pakelių kontrabandinių cigarečių iš Baltarusijos į Lietuvą mėginta įvežti kartu su medienos drožlių kroviniu.
Radviliškio geležinkelio stotyje stovėjusiame krovininio sąstato vagone pasieniečiai aptiko penkis tūkstančius pakelių kontrabandinių cigarečių. Nelegalūs rūkalai maskuoti smulkinta mediena.

Pirmadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai kartu su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais Radviliškio geležinkelio stotyje patikrino vieną prekybinio sąstato vagoną. Jame iš Baltarusijos į Akmenę turėjo būti gabenama smulkinta mediena.

Pasieniečiai jau turėjo informacijos, jog šiame vagone gali būti slepiamas nelegalus krovinys. Netrukus paaiškėjo, kad gautos žinios tikros: po smulkintos medienos atplaišomis išties aptiktos cigaretės, 5 tūkstančiai pakelių „Minsk Capital MS“ markės rūkalų su baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Pasieniečiai toliau aiškinasi įvykio aplinkybes.

Cigaretės laikinai saugomos Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardoje.