Šiaulių centre veikė dokumentų klastojimo gamykla

Policijos nuotr.
62 metų šiaulietis savo butą buvo pavertęs klastočių fabriku – čia buvo gaminami įvairių įstaigų falsifikatai.
Ne vienerius metus Šiaulių centre gyvenęs ir savo butą dokumentų klastojimo dirbtuvėmis pavertęs vyras išaiškintas praėjusių metų balandį, kai Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami informaciją apie klastojamus dokumentus, bute atliko kratą.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai ne tik dėl dokumentų bei antspaudų klastojimo, bet ir dokumentų pagrobimo arba pagrobto panaudojimo.

Pastarosiomis dienomis ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų jau baigiamas ir vyras stos prieš teismą.

Į Šiaulių teisėsaugininkų akiratį 62 metų vyras pateko 2018 metų vasarą, kai buvo sulaukta pagalbos prašymo iš Estijos kolegų, kurie turėjo informacijos, jog į jų šalį iš Šiaulių atkeliauja suklastoti asmens tapatybės dokumentai, buvo prašoma nustatyti netikrų dokumentų gamintojus.

Netrukus Estijoje buvo sulaikytas suklastotą dokumentą įsigijęs estas ir jį atgabenęs tarpininkas iš Latvijos. Į tyrimą įsitraukę Šiaulių pareigūnai nustatė net keletą su dokumentų klastojimu susijusių asmenų, tarp kurių – ir minėtas šiaulietis.

Vyro butas buvo paverstas tikromis dokumentų klastojimo dirbtuvėmis. Kratos metu pareigūnai čia rado krūvas blankų netikriems dokumentams gaminti ir įvairių institucijų antspaudų, pagamintiems dokumentams patvirtinti. Už tam tikrą pinigų sumą klientas čia galėdavo įsigyti Kelių transporto priemonių vairuotojo pasirengimo vežti pavojingus krovinius pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro ar kitų mokymo įstaigų mokinio pažymėjimus, Šiaulių profesinio rengimo centro, įvairių Lietuvos universitetų bei kolegijų bakalauro ar magistro diplomus, brandos atestatus, net Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.

Vis tik klastotės buvo gaminamos iš netinkamo popieriaus, neturinčio vandens ženklų, atspausdintos rašaliniu spausdinimo įrenginiu, juose nurodyti tikrovės neatitinkantys duomenys, nes nurodyti asmenys, realiai nesimokė ir egzaminų nelaikė.

Vyro gyvenamojoje vietoje buvo rasta ir 19 netikrų juridinių bei fizinių asmenų antspaudų. Tarp jų – notarų, Šiaulių darbo biržos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos“, įvairių mokslo įstaigų.

Šiauliečiui pareikšti kaltinimai ne tik dėl minėtų nusikalstamų veikų – vyras, neturėdamas teisėto pagrindo, įgijo ir laikė vieno Italijos piliečio pasą bei Lietuvos piliečiui priklausantį Valstybinės vidaus vandenų laivybos inspekcijos Motorinio pramoginio laivo laivavedžio tarptautinį kvalifikacijos liudijimą.