Rasta karantino taisyklių pažeidimų

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Policija konstatuoja: kitus saugoti ir saugotis nuo itin lakaus koronaviruso privalantys žmonės izoliacijos taisyklių neretai nepaiso.
Pastarosiomis dienomis didelė Šiaulių apskrities policijos sulaukiamų pranešimų dalis – pranešimai apie karantino taisyklių pažeidimus. Nuo karantino pradžios sulaukta jau beveik 200.

Baras veikė nuo ankstyvo ryto

Policija 51 pranešimo sulaukė iš Šiaulių miesto, iš Šiaulių rajono – 28, iš Radviliškio rajono – 36, iš Joniškio rajono – 32 , iš Pakruojo rajono – 19 , iš Raseinių rajono – 29. Dauguma pranešimų – apie saviizoliacijos taisyklių nesilaikymą.

Gavę tokius pranešimus, policijos pareigūnai, kaip ir numatyta, telefonu susisiekia su nurodytais asmenimis. Kartais informacija nepasitvirtina, kartais žmonėms saviizoliacijos laikas būna jau pasibaigęs, kiti tikina, kad saviizoliacijos laikosi. Visais atvejais gyventojams primenama atsakomybė už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą ir informacija apie juos perduodama Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui.

Nors viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla karantino metu yra draudžiama, tačiau į šį reikalavimą sureagavo ne visi šių įstaigų savininkai.

Štai kovo 18-osios ankstyvą rytą Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams teko vykti į Radviliškio rajone, Pakiršinio kaime, veikiantį barą. Kaimo „vaistine“ vadinamose patalpose pusę aštuntos ryto sveikatą „taisė“ jau apie dešimt vyrų.

Į klausimą, kodėl nesilaikoma karantino režimo ir dirbama, barmenė atsakė, jog toks – savininkės nurodymas.

Pareigūnų reikalavimu baro lankytojai išsiskirstė, o surinkta medžiaga perduota Nacionalinio visuomenės sveikatos centrui poveikio priemonėms taikyti.

Visuomenės sveikatos centrui policija išsiuntė ir dar vieną medžiagą dėl analogiško administracinio nusižengimo. Jį kovo 24-osios popietę užfiksavo Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, kontroliavę, kaip laikomasi karantino apribojimų.

Gruzdžiuose policininkai pastebėjo prie vieno pastato besiburiuojančius žmones ir pamatė, kad tame pastate įsikūrusi ūkinių prekių parduotuvė dirba. Iš lauko pusės, parduotuvės palangėje, buvo įrengta prekių vitrina, o parduotuvės savininkas, dėvintis kaukę, stovėjo iš vidaus, už praverto lango. Tačiau prie parduotuvės susirinkę žmonės buvo be jokių apsaugos priemonių.

Policijos pareigūnų nurodymą skirstytis žmonės išgirdo ir susibūrimo vietą paliko, o pardavėjas užrakino parduotuvę. Jo laukia atsakomybė už žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pažeidimą.

Karantino metu draudžiama teikti ir grožio paslaugas. Tačiau atsiranda specialistų, kurie, uždarę salonus, tokias paslaugas siūlosi atlikti savo namuose. Šiaulių apskrities policiją pasiekė žinia apie paslaugas namuose siūlančią manikiūro meistrę.

Ignoruoja buriavimosi reikalavimus

Pareigūnams tenka vykti daryti tvarkos ir mokyklų bei gyvenamųjų namų žaidimų aikštelėse, nes čia renkasi nepilnamečiai, kurie nepaiso nurodymo viešose erdvėse buriuotis ne didesnėmis nei penkių žmonių grupelėmis, laikytis saugaus dviejų metrų atstumo, o vaikų žaidimų aikštelėse – žaisti tik vienos šeimos vaikams.

Kovo 24 dieną policijos pareigūnai vyko jaunimo susibūrimų nutraukti į Šiauliuose, Dainų gatvėje esantį gyvenamojo namo kiemą, į „Romuvos“ gimnazijos krepšinio aikštelę, į Kuršėnų, Daugėlių mokyklos teritoriją, į Radviliškyje Gražinos gatvėje esančios mokyklos stadioną ir į Transporto gatvėje esančią vaikų žaidimo aikštelę.