Pensininkei už kyšį „įteiktas“ teistumas

Asociatyvi nuotr.
Garbaus amžiaus nuteistajai, davusiai 1 000 eurų kyšį policininkui, skirtas laisvės apribojimas dviem metams.
80 metų Jadvyga Vaičienė, bandydama išvengti administracinės baudos už kontrabandinių cigarečių laikymą, davė 1 000 eurų kyšį policininkui. Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėjo nuosprendžiu, pensininkei skirtas laisvės apribojimas 2 metams, o į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą ji turės sumokėti 500 eurų (10 MGL).

Pinigai, 1 000 eurų, kuriuos J. Vaičienė įdėjo į policininko kišenę, bus perduoti valstybės nuosavybėn.

Kaltinamosios atsakomybę lengvinančių ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Jos padaryta nusikalstama veika priskiriama apysunkių nusikaltimų kategorijai. J. Vaičienė nusikalto ir teisiama pirmą kartą. Ji nusikalto būdama garbaus amžiaus, veikė viena, iš karto po įvykio kalta prisipažino.

Tai, kad ji pakeitė savo poziciją po to, kai buvo surašytas prokuroro pareiškimas dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka ir bylą nagrinėjant teisme, pagrįstai leidžia manyti, kad tokiai kaltinamosios pasirinktai gynybos taktikai įtakos turėjo kiti asmenys, galimai artimieji.

„Nors kaltinamoji per teismo posėdį nebeprisipažino, teismas nustatė, kad Kelmės rajono gyventoja davė policijos pareigūnui 1 000 eurų kyšį, siekdama sau naudingos administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimo baigties, – sakė bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Kelmės rūmų teisėja Vilma Raščiuvienė. – Kaltinamosios tikslas buvo, kad administracinio nusižengimo protokole būtų įrašytas mažesnis nei iš jos paimtų neteisėtai laikomų cigarečių kiekis. Taip ji siekė neteisėto pareigūno veikimo“.

Kaltinamoji pernai rugsėjo 18 dieną į Kelmės rajono policijos komisariatą atvyko, nes jos namuose buvo rastos kontrabandinės cigaretės.

J. Vaičienė buvo patraukta administracinėn atsakomybėn. Kaltinamajai buvo žinomos pasekmės už neteisėtai namuose laikomas cigaretes. Ji žinojo, kad mažesnis kiekis užtraukia švelnesnę atsakomybę.

Tytuvėniškė iš karto po įvykio buvo apklausta įtariamąja, per apklausą ji pripažino, kad, priėjusi prie pareigūno, į striukės kišenę įdėjo 1 000 eurų, ir paprašė nerašyti į protokolą viso cigarečių kiekio.

Teisme kaltinamoji sakė, kad kyšio nedavė, nes jai nebuvę jokio tikslo duoti kyšį policininkui. Nes jis buvo atvykęs į jos namus, kai buvo daroma krata, ji tuomet turėjusi galimybę, jei būtų norėjusi, kyšį duoti.

Teisme liudytoju apklaustas pareigūnas nurodė, kad kaltinamoji, dėdama į pareigūno kišenę pinigus, paprašė į administracinio nusižengimo protokolą įrašyti mažesnį nei faktiškai jos namuose rastų ir paimtų cigarečių kiekį. Nors pareigūnas aiškino, kad to daryti negalima, J. Vaičienė atsakė, kad viskas įmanoma. Pinigų įdėjimo į pareigūno kišenę momentą matė kabinete buvusi pareigūnė.

Tytuvėniškė administracinėn atsakomybėn už kontrabandines cigaretes jau buvo patraukta 2018 metais. Tuomet jai už kontrabandinių cigarečių įsigijimą ir laikymą buvo paskirta 1 500 eurų bauda.