Nukentėjo dviratininkai ir automobiliai

Policijos nuotr.
Į paskaitas skubėjęs dviračio vairuotojas išgabentas į ligoninę.
Gegužės 18-ąją Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamoje teritorijoje pasipylė eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo dviratininkai. Per pusdienį įvykių buvo užregistruoti trys – kartais tiek registruojama per mėnesį.

Studentas labai skubėjo

Pirmasis į eismo įvykį pateko Šiauliuose į paskaitas skubėjęs 23 metų vaikinas. Jis, važiuodamas Vilniaus gatvėje esančiu šaligatviu, sankryžoje su K. Kalinausko gatve net nestabtelėjęs įriedėjo į pėsčiųjų perėją ir trenkėsi į posūkį dešinėn darančio automobilio BMW kairės pusės priekinį ratą.

Griūdamas nuo dviračio, vaikinas nulaužė automobilio šoninio vaizdo veidrodėlį ir susimušė krūtinės ląstą.

Dviratininkas aiškino, kad prieš pėsčiųjų perėją nesustojo, nes labai skubėjo. Vaikinas skubėdamas suspėjo ne į paskaitas, o į ligoninę.

Konfliktas

Apie 12 valandą į eismo įvykį, kuriame nukentėjo dviratininkas, buvo iškviesti Radviliškio rajono policijos pareigūnai. S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje į automobilį „VW Passat“ atsitrenkė dviratininkas ir tarp jo bei vairuotojos kilo konfliktas.

Moteris pareigūnams paaiškino, kad, sustojusi šalia šaligatvio ir užgesinusi automobilio variklį, rengėsi lipti lauk ir šiek tiek pradarė automobilio duris, tačiau pastebėjusi, jog iš galo atvažiuoja automobilis, nebelipo ir durelių plačiau nedarė. Tuo metu į pradarytas automobilio dureles atsitrenkė dviratininkas ir nugriuvo ant žemės.

Vairuotoja atvažiuojantį automobilį pastebėjo, o štai dviratininko – ne. Kodėl? Nes dviratininkas važiavo nevilkėdamas ryškiaspalvės šviesą atspindinčios liemenės.

Vairuotoja apsidžiaugė, kad automobilio kairės pusės priekinės durelės nuo smūgio nebuvo apgadintos ir čia pat nuliūdo, nes nuo žemės pakilęs dviratininkas spyrė į duris, jas įlenkė ir vairuotojai pareiškė, kad ši turėsianti jam nupirkti naują dviratį.

Pareigūnams jis papasakojo, kad, kai priešais save pamatė prasiveriančias stovinčio automobilio dureles, nebespėjo sustoti.Medikai sužalotajam konstatavo alkūnės raiščių patempimą. Tačiau dviratininkas nukentėjo ne tik dėl sužalojimo. Jo laukia ir materialiniai nuostoliai, nes dėl konfliktu virtusio eismo įvykio, kurio pasekmė – dviratininko spyrio apgadintos automobilio durelės, vairuotoja pageidauja, kad jai būtų atlyginta patirta turtinė žala ir pareigūnų prašo jos turtą apgadinusį asmenį nubausti.