Neprognozuojamą elgesį išprovokavo kvaišalai

Asociatyvi nuotr.
Teisėsaugos akiratyje atsidūrusiam kvaišalų vartotojui už netinkamą elgesį teks atsakyti baudžiamąja tvarka.
Radviliškyje nuogas lakstęs po miestą, apgadinęs svetimą automobilį, apgadinęs parduotuvės duris ir žalotis bandęs vietos gyventojas, nustatyta, buvo vartojęs kvaišalų. LSD poveikis pavertė 22 metų vaikiną neprognozuojamu – kitą dieną jis savo elgesio pasekmių nė neatsiminė.

Vėlų balandžio 27-osios vakarą Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai buvo iškviesti į S. Dariaus ir S. Girėno gatvę nutraukti muštynių. Atvykę į nurodytą vietą pareigūnai pamatė, kad jokių muštynių čia nėra, tik du praeiviai bando sutramdyti vaikiną, kuris jiems iš visų jėgų priešinasi.

Paaiškėjo, kad radviliškiečius pašiurpino jų išvystas vaizdelis, kai vėsų vakarą visiškai nuogas vaikinas siautėja po gatvę – įlenkė čia stovinčio automobilio BMW 320D dureles, po to nulaužė parduotuvės durų rankeną.

Policijos pareigūnai vaikino drabužius rado šalia parduotuvės, ant žemės. Nuogalius buvo visai neadekvatus, pareigūnams su juo susikalbėti nepavyko, vaikinas dantimis žalojo savo kūną.

Buvo nustatyta, kad tai – 22 metų Radviliškio gyventojas.

Vaikinas buvo blaivus. Radviliškio ligoninėje atliktas testas narkotinėms medžiagoms organizme nustatyti taip pat buvo neigiamas.

Pareigūnai radviliškietį atvežė į Šiaulių psichiatrijos kliniką ir po medikų apžiūros išgirdo, kad jam gydymas nereikalingas.

Kadangi buvo nuspręsta, kad vaikinui medikų pagalba nereikalinga, jis buvo uždarytas į areštinę. Rytojaus dieną tyrėja jam pareiškė įtarimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Apklausiamas radviliškietis savo elgesio paaiškinti negalėjo, nes nieko neprisiminė – nei kaip nusirengė, nei kaip apgadino svetimą turtą. Paskutiniai išlikę atminties momentai buvo, kaip jis, sumanęs išbandyti psichotropinių medžiagų poveikį, telefonu susirado LSD pardavėją, už 15 eurų nusipirko šios medžiagos lapelį ir jį suvartojo.