Įtariamieji sulaikyti su kvaišalais

Policijos nuotr.
Policijos radiniai – psichotropinės medžiagos.
Dviem merginos ir trims vaikinams netrukus gali tekti stoti prieš teismą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. Du įtariamieji – 22 ir 26 metų vaikinai – už analogišką nusikaltimą jau teisti.

Įtarimai ketvertui ir tarpininkui

Vieną praėjusių metų rugsėjo vakarą laiką bare Šiauliuose leidusios 21 ir 22 metų šiaulietės sumanė, kad ekstazio tabletės vakarą padarytų dar įspūdingesnį. Per pažįstamus abi susirado informaciją, kas galėtų parūpinti kvaišalų ir per socialinius tinklus susisiekė su 22 metų Šiaulių rajono gyventoju.

Vaikinas pasimatymą paskyrė Šiauliuose, Gegužių gatvėje.

Kai merginos taksi atvažiavo į nurodytą vietą, jų laukė automobilis „Opel Astra“. Iš jo išlipęs vaikinas, merginų pageidavimu, vienai padavė tris ekstazio tabletes, kitai – keturias. Susimokėjusioms draugėms „tiekėjas“ pasiūlė taksi paleisti ir kartu su juo bei automobilį vairavusiu 21-erių draugu nueiti į klubą. Merginos sutiko ir persėdo vaikinų automobilį.

Šiauliuose, Vilniaus ir Ežero gatvių sankryžoje, kompanijos automobilį sustabdė Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės pareigūnai. Kadangi automobilio ekipažas elgėsi įtartinai, visi buvo nuodugniai apžiūrėti ir iš vairuotojo kelnaičių ištraukta 15, iš jo bendrakeleivio striukės kišenės – 16 ekstazio tablečių. Pastarasis už kelnių slėpė dar ir 8 folijos ritinėlius su kanapėms. Merginos įsigytus kvaišalus slėpė liemenėlėje, burnoje ir rankinėje.

Ketvertukas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas.

22 metų Šiaulių rajono gyventojui šis kaltinimas sunkesnis – neteisėtas disponavimas narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Pastarojo organizme aptikta amfetamino vartojimo pėdsakų.

26 metų vaikinui, padėjusiam merginoms surasti kvaišalų prekeivį, pareikštas įtarimas dėl lenkimo vartoti psichotropines medžiagas. Visiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Tyrimas nepasibaigus tyrimui

Dar nepasibaigus ikiteisminiam tyrimui, šių metų vasario 7 dieną, minėtas 22 metų Šiaulių rajono gyventojas vėl įkliuvo su kvaišalais.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, kontroliuodami, ar viename Tilžės gatvėje esančiame prekybos centre, neprekiaujama kvaišalais, atkreipė dėmesį į du vaikinus, prie kurių vis prieidavo ir nueidavo skirtingi asmenys.

Kai jaunuoliai išėjo iš prekybos centro, pareigūnai pasekė ir A. Mickevičiaus gatvėje esančio gyvenamojo namo laiptinėje vieną jų sulaikė. Tai buvo tas pats 22 metų Šiaulių rajono gyventojas, praėjusių metų rugsėjį merginoms pardavęs ekstazio tabletes.

Šįkart sulaikytojo kelnių kišenėje rasti du paketėliai su kanapėmis, o iš burnos ištraukti dar trys paketėliai su tokiais pat kvaišalais. Tyrimai parodė, kad jis ir vėl apsvaigęs nuo amfetamino. Vaikinui dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas.