Karaliaučiaus gatvė – lyg ant tiksinčios bombos

Redakcijos nuotr.
Sekmadienio popietę Karaliaučiaus gatvėje įvykusi nelaimė. Automobilis BMW kliudė stulpą ir stovintį automobilį. Anot liudytojų, prie opelio prieš kelias minutes stovėjo žmonės, tad tik laimingo atsitiktinumo dėka jie spėjo nueiti.
Po Šiauliuose, Karaliaučiaus gatvėje, rugpjūčio 1-osios popietę įvykusios avarijos, kurią sukėlė BMW vairuotojas, į „Šiaulių kraštą“ kreipėsi vienas šios gatvės gyventojų. Jis išsakė nerimą dėl vairuotojų neatsakingumo ir įvykių gausos šioje gatvėje.

„Tylėti nebegalima, nes tai žiauriai pavojinga“, – teigė pašnekovas.

Anot šiauliečio, įvykių ir incidentų gausa šioje gatvėje verčia ieškoti sprendimų, kol nenutiko tragedija.

„Manau, kad tema verta Kelių policijos pareigūnų dėmesio. Kad nereikėtų paskui mokytis iš skaudžių pamokų“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, Karaliaučiaus gatvė joje gyvenantiems tampa vis labiau nesaugi. Šioje gatvės atkarpoje automobilių greitis apribotas iki 70 kilometrų per valandą, tačiau čia automobiliai ir motociklai lekia 80–150 kilometrų per valandą greičiu. O vakarais motociklai ir automobiliai dar ir lenktyniauja, demonstruoja transporto priemonių galimybes ir garsą. Kartais – ir ant vieno rato.

„Rugpjūčio 1 dieną BMW, lėkdamas nuo Aukštelkės pusės, kirto priešingos krypties eismo juostą, nulaužė didelį apšvietimo stulpą ir prie namų sudaužė gyventojo automobilį. Prieš keletą metų kitas BMW toje pačioje vietoje įlėkė į I-ojo pasaulinio karo karių kapines. Būta, kad automobilis įvažiavo į namą. Įvykiai, iš kurių reikėtų daryti neatidėliotinus sprendimus: gal apriboti greitį, gal imtis kitų priemonių“, – „Šiaulių kraštui“ sakė šiaulietis.

Kita problema, pasak jo – aplinkinių gatvių gyventojai, pėsti, su dviračiais, su vaikais, net nuo Kviečių gatvės pusės eina per judrų kelią į prekybos centrą „Promo“ apsipirkti, neša tarą.

„Karaliaučiaus gatvėje daugėja jaunų šeimų su vaikais. Vaikai išeina ir į privažiavimo prie namų gatvelę. Čia dar vienas pavojus – ta gatvele lekia automobiliai į pietinį rajoną arba iš jo, – pastebi gyventojas. – Nors už posūkio Kviečių gatvės link esančiame vieškelyje yra automobilių eismą draudžiantis ženklas, bet niekas jo nepaiso“.

Gyventojas kreipėsi į atsakingas institucijas, prašydamas atkreipti dėmesį ir padaryti sprendimus, nelaukiant nelaimės.