„Top“ lygoje – keturi pretendentai į titulą

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Baltrex-Šiauliai“ regbininkai (mėlyna apranga) 81:10 nugalėjo „Šiaulių“ komandą ir į savo sąskaitą įsirašė trečią pergalę.
Baltijos regbio „Top“ lygoje baigėsi grupių varžybos. Po jų paaiškėjo keturios komandos, kovosiančios dėl čempiono titulo. Likusios ekipos rungtyniaus dėl 5–8 vietų. A grupėje įspūdingą pergalių seriją pratęsė čempionų titulą ginantys „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai. Čempionai 81:10 nugalėjo „Šiaulių“ komandą ir į savo sąskaitą įsirašė trečią pergalę iš tiek pat galimų.

„Prieš pusfinalį norėjome stipresnio pasipriešinimo, nes pusfinalyje gausim labai stiprų varžovą“, – sakė „Baltrex-Šiauliai“ treneris Žygimantas Radžius.

Pusfinalyje „Baltrex-Šiauliai“ susitiks su amžinu varžovu „Vairo“ klubu. Tituluočiausių Lietuvos regbio klubų derbis yra vienas seniausių šalyje ir pagal garsų romaną vadinamas „Pietinia derbiu“.

B grupės rungtynėse dėl pirmos vietos „Vairo“ penkioliktukas svečiuose po atkaklios kovos 11:18 pralaimėjo Kauno „Ąžuolui“ ir liko antroje vietoje. „Vairui“ nepavyko atsirevanšuoti kauniečiams už praėjusį sezoną patirtą pralaimėjimą pusfinalyje. Net 32 kartus Lietuvos čempionu tapęs „Vairo“ klubas pernai į finalą nepateko pirmą kartą nuo 1981 metų.

„Žaidėme banguotai. Pirmame kėlinyje gavome gerą šoką ir turėjome persigrupuoti aikštėje. Žaidimas išsilygino, bet padarėme per daug klaidų. „Ąžuolo“ komanda gerai sukomplektuota, savo sudėtyje turi „Vairo“ auklėtinių, kurių geras žaidimas ir lėmė varžovų pergalę. Dabar laukia pusfinalis su „Baltrex“. Mes esam tam pasiruošę, nes su jais kovojam kiekvienais metais. Eisim kovoti ir laimėti“, – tvirtino „Vairo“ treneris Gediminas Marcišauskas.

B grupės nugalėtojai „Ąžuolo“ regbininkai pusfinalyje susitiks su „Livonia“ komanda. Kovoje dėl antros vietos grupėje Latvijos ekipa svečiuose 16:11 įveikė ir į trečią poziciją nustūmė Vilniaus „Geležinį vilką“.

Pusfinaliai prasidės rugsėjo 11 dieną. Pirmą kartą istorijoje „Top“ lygos pusfinaliuose, finale ir kovoje dėl bronzos medalių vyks dvejos rungtynės. „Top“ lygos čempionai paaiškės spalio 2 dieną.