Intriguojančios „Top“ lygos pusfinalio kovos

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiauliečių derbis visada nestokoja intrigos.
„Top“ lygos pusfinalyje čempionų titulą ginantys „Baltrex-Šiauliai“ regbininkai šeštadienį susikovė su amžinu varžovu Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ klubu. Kaip ir buvo prognozuota prieš rungtynes, pergalę rezultatu 37:16 (18:9) šventė „Baltrex-Šiauliai“.

Atkakli kova vyko iki pat rungtynių pabaigos ir tik paskutinėmis minutėmis „Baltrex-Šiauliai“ susikrovė apčiuopiamą persvarą. Susitikimo pabaigoje „Vairas-Kalvis-Jupoja“ turėjo puikią galimybę pelnyti taškus ir priartėti prie varžovų, tačiau lemiamoje atakos stadijoje prarado kamuolį ir „Baltrex-Šiauliai“ akimirksniu atsakė greita ataka ir kamuolio žeminimu.

„Labai apmaudžios klaidos rungtynių pabaigoje lėmė pralaimėjimą tokiu skirtumu, – po rungtynių kalbėjo „Vairo“ treneris Gediminas Marcišauskas. – Patyrėme skaudžią nesėkmę, nors žaidėme tikrai neblogai. Gerai gynėmės kaip komanda, to reikės ir atsakomosiose rungtynėse. Turime greitai judėti, nes varžovai kraštuose yra jauni, žvitrūs ir staigūs, ir tas jų stiprias puses mums reikia neutralizuoti.“

Rungtynėse neapsieita ir be skausmingų susidūrimų, tačiau viskas baigėsi laimingai, žaidėjai stipriai nenukentėjo.

Geriausiu žaidėju „Baltrex-Šiaulių“ gretose pripažintas Martynas Liandzbergas, o „Vairo-Kalvio-Jupojos“ – Donatas Vilimavičius.

„Pietinia derbiu“ vadinamas antrasis pusfinalio susitikimas numatytas rugsėjo 19 d.

Ne mažiau atkakliai klostėsi ir kitas pusfinalis, kur „Top“ lygos vicečempionai Kauno „Ąžuolo“ regbininkai namuose priėmė „Livonia“ komandą. Šeimininkai labai sėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmavo 24:6. Tačiau Lietuvos rinktinės trenerio Tomo Zibolio treniruojami latviai nenuleido rankų ir sugebėjo persverti rezultatą 26:24. „Ąžuolo“ pergalę rezultatu 36:26 lėmė rungtynių pabaigoje surengtas varžovų vartų šturmas.

Geriausiu rugtynių žaidėju pripažintas 15-oje pozicijoje žaidęs Domantas Bagužis. Priešininkų ekipos geriausiu žaidėju pripažintas Arkadijs Remizovs, kuris rugtynes pradėjo atsarginių latvijos komandos žaidėjų sąraše.

Antrasis komandų susitikimas vyks Latvijoje rugsėjo 19 d.

Baltijos regbio „Top“ lygoje dėl 5–8 vietų pergalę rungtynėse tarp „Geležinio Vilko“ ir „VRA-Tomosta“ ekipų rezultatu 18:11 iškovojo „VRA-Tomosta“ regbininkai. Atsakomosios rungtynės tarp šių ekipų įvyks rugsėjo 18 d.

Sekmadienį turėjo įvykti ir susitikimas tarp „Miesnieki-Kekava“ ir „RK Šiauliai“ ekipų, tačiau vienam iš „RK Šiauliai“ komandos žaidėjų buvo diagnozuotas koronavirusas, tad rungtynės yra atšauktos.