„Pietinia“ derbyje – minimali „Baltrex-Šiaulių“ pergalė

Algirdo KRYŽEVIČIAUS nuotr.
„Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir „Baltrex-Šiaulių“ mūšiai žiūrovams beveik visada dovanoja dramatišką ir bekompromisę kovą. Ne išimtis buvo ir praeitą savaitgalį.
Šeštadienį Baltijos regbio „Top“ lygoje įvyko pirmasis šio sezono „Pietinia“ derbis tarp dviejų Šiaulių grandų – „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir „Baltrex-Šiaulių“. Rungtynes po dramatiškos kovos 20:19 (5:5) laimėjo čempiono titulą ginantis „Baltrex-Šiaulių“ klubas.

Dramatiška ir bekompromisė kova

29-ąją pirmieji rezultatyvią ataką surengė „Vairo“ regbininkai (5:0). Jie vėliau savo kietos gynybos dėka šį pranašumą išsaugojo, tačiau paskutinėmis pirmojo kėlinio akimirkomis „Baltrex-Šiauliai“ žeminimus aikštės krašte rezultatą išlygino.

Antrojo kėlinio pradžia priklausė lygos čempionams. Po tikslaus baudos smūgio, o vėliau – ir rezultatyvios atakos, „Baltrex-Šiauliai“ įgijo 10 taškų pranašumą (15:5). 65 minutę „Vairo“ regbininkai buvo labai arti pelnytų taškų, tačiau lemiamu momentu padarė klaidą, o kontratakoje „Baltrex-Šiauliai“ dar labiau padidino pranašumą (20:5).

Nepaisant to, „Vairo-Kalvio-Jupojos“ komanda nepasidavė ir parodė charakterį. Per 10 minučių atkarpą „vairiečiai“ surengė dvi atakas ir sumažino atsilikimą iki minimumo 19:20.

Paskutinės atakos metu „Vairas“ išprovokavo varžovų pražangą ir veteranas Kęstutis Marcišauskas turėjo galimybę baudos smūgiu išplėšti pergalę „Vairui“. Visgi jo spyris nebuvo tikslus ir pergale džiaugėsi „Baltrex-Šiauliai“.

„Pergalę turbūt lėmė vyrų charakteris. Esu patenkintas gynyba, tai tikrai pirmos neblogos rungtynės šiame sezone. Daug atakavome, „Vairas“ labiau gynėsi, bet nepavyko atakuojant dažnai atsidurti ten, kur norėjome. Pabaigoje „paleidome“ varžovus per keturių minučių atkarpą, varžovų emocinė būsena pakilo ir tik per plauką laimėjome. Turime ką tvarkyti kitam savaitgaliui“, – sakė „Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius.

„Tikėjomės kitos baigties, bet turim, ką turim. Analizuosime klaidas, kurių buvo gana daug. Pats žaidimas nebuvo blogas, buvo gražių momentų. Klaidas reikia mažinti. Apmaudžiai varžovams suteikėme persvarą antro kėlinio pradžioje. Geras dalykas, kad atsitiesėme, grįžome į žaidimą ir viską lėmė vieno spyrio momentas. Atsižvelgsime į šias rungtynes ir judėsime toliau“, – kalbėjo „Vairo-Kalvio-Jupojos“ strategas Gediminas Marcišauskas.

Visas penkerias rungtynes laimėję „Baltrex-Šiauliai“ (24 tšk.) pirmauja čempionate, o prieš tai minimaliai ir vicečempionui Kauno „Ąžuolui“ nusileidusi „Vairo-Kalvio-Jupojos“ (16 tšk.) ekipa yra trečia.

Penkta iš eilės „Ąžuolo“ pergalė

Pagal taškus lyderius pasivijo Kauno „Ąžuolo“ klubas. Jis savo aikštėje 36:14 (22:7) nugalėjo Vilniaus „Geležinį vilką“.

Kauniečiai užtikrintai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje pirmavo 22:0. Visgi tuomet nukraujavę, bet kovingai nusiteikę vilniečiai pademonstravo charakterį ir kibo į atlapus varžovams. Antrojo kėlinio pradžioje „Geležinis vilkas“ priartėjo iki 14:22 bei turėjo dar porą neblogų galimybių pasižymėti. Galiausiai gauta geltona kortelė ir jėgų stygius neleido „Geležiniam vilkui“ pateikti staigmenos, o „Ąžuolas“ rezultatyviai baigė mačą, taip pelnydamas ir „bonus“ tašką.

Pirmasis „VRA-Tomosta“ laimėjimas

Kitose rungtynėse pirmąją sezono pergalę iškovojo Vilniaus „VRA-Tomosta“, kuri namuose 40:21 (19:15) nugalėjo Kekavos „Miesnieki“ (Latvija) ekipą.

Pirmąją sezono pergalę mėgdžioję vilniečiai nepaleido progos pratęsti kovą dėl aukštesnių pozicijų. „Miesnieki“ ekipai tai taip pat buvo labai svarbus mūšis ir ji pirmajame kėlinyje nieko nenusileido šeimininkams. Nors latviai dar pirmo kėlinio pabaigoje pirmavo 15:12, „VRA-Tomosta“ prieš pertrauką išsiveržė į priekį 19:15, taip uždėdama gerą toną antrai mačo daliai.

Antrajame kėlinyje taip pat vyko lygi kova, nedidelę persvarą savo pusėje vis laikė vilniečiai. Galiausiai per paskutines 10 min. „VRA-Tomosta“ regbininkai atliko du žeminimus ir įtvirtino pirmąją pergalę.

„Šiauliai“ Latvijoje staigmenos nepateikė

Į ketvirtąją vietą pakilo Garkalnes „Livonia“ (Latvija) komanda, kuri namuose 45:10 (20:5) pranoko Šiaulių „Šiaulius“.

„Livonia“ turėjo pranašumą tiek pirmojo, tiek antrojo kėlinio pradžiose, per kurias surengdavo po keletą rezultatyvių atakų. Nors „Šiauliai“ stengėsi nepasiduoti, jiems pavyko atsakyti tik po viena sėkminga ataka per kėlinį.

„Žinojome, kad „Livonia“ lengvai rungtynių neatiduos, nes ji dar kovoja dėl ketverto. Pamatėme galingą sudėtį. Siekėme garbingai sužaisti ir momentais atrodėme neblogai. Gaila, kad mes visi kartu sugebame susirinkti tik rungtynių dieną, todėl šios rungtynės mums kartu buvo ir treniruotė. Mūsų tikslai yra žemiški – sustiprinti drausmę, sveikiems pabaigti sezoną“, – pabrėžė „Šiaulių“ treneris Tomas Zibolis.

Turnyro lentelėje „Livonia“ (12 tšk.) rikiuojasi ketvirta, Kekavos „Miesnieki“ (8 tšk.) – penkti, Vilniaus „VRA-Tomosta“ (6 tšk.) – šešti, Vilniaus „Geležinis vilkas“ (6 tšk.) – septintas, Šiaulių „Šiauliai“ (6 tšk.) – aštunti.

Šeštasis Baltijos regbio „Top“ lygos turas vyks kitą savaitgalį. Rugsėjo 10 dieną „Geležinis vilkas“ susitiks su „Šiauliais“, o „Baltrex-Šiauliai“ priims „Miesnieki“ regbininkus. Rugsėjo 11 dieną „Ąžuolas“ kausis su „VRA-Tomosta“, o „Vairas-Kalvis-Jupoja“ – su „Livonia“.