„Baltrex-Šiauliai“ laimėjo pirmąsias finalo rungtynes

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Baltijos regbio „Top“ lygos kovoje dėl 7 vietos „RK Šiauliai“ (raudona apranga) rezultatu 42:24 nugalėjo Vilniaus„Geležinio vilko“ ekipą.
Savaitgalį prasidėjo Baltijos regbio „Top“ lygos finalo kovos. Antrus metus iš eilės finale kovoja „Baltrex-Šiauliai“ ir Kauno „Ąžuolas“. Pirmas rungtynes rezultatu 34:24 laimėjo šiauliečiai. Šiais metais „Top“ lygos čempionai paaiškės po dviejų finalo rungtynių.

Labai atkakliai ir permainingai klostėsi pirmosios finalo rungtynės Kaune. Šeimininkai „Ąžuolo“ regbininkai galingai pradėjo rungtynes ir po dviejų žeminimų bei realizuotų smūgių pirmavo 14:0. Tačiau dar iki pertraukos „Baltrex-Šiaulių“ komanda persvėrė rezultatą 17:14.

Panašiai klostėsi ir antrasis kėlinys. „Ąžuolas“ išsiveržė į priekį 19:17, į ką „Baltrex-Šiauliai“ vėl atsakė rezultatyviomis atakomis. Čempionų titulą ginantys „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai laimėjo pirmas finalo rungtynes rezultatu 34:24.

„Kaip ir tikėjomės, pirmos rungtynės buvo sunkios. Atsakomosiose rungtynėse po savaitės reikia tikėtis to paties. Neturime daug laiko ištaisyti klaidas. Varžovai irgi analizuos savo klaidas ir, manau, atsakomosiose rungtynėse bus tokia pat klampi kova. Per daug klydome ir savo aikštės pusėje darėme tai, ko neturėtume daryti. Žaidėm emocingai ir dėl to prisidarėme klaidų. Praleidome du greitus žeminimus. Džiaugiuosi, kad pavyko pakilti ir pasiekti teigiamą rezultatą“, – sakė geriausiu „Baltrex-Šiaulių“ komandos žaidėju išrinktas žaidžiantysis treneris Vytaras Bloškys.

„Top“ lygos čempionai paaiškės po antrųjų finalo rungtynių spalio 2 dieną Šiauliuose.

„Labai gerai, kad finale žaidžiame dvejas rungtynes. Iškrenta atsitiktinumo faktorius. Iš dviejų rungtynių matysis, kas yra tikrai stipresni. Kad mes šiandien laimėjome, tai dar nieko nereiškia, nes kitose rungtynėse gali būti viskas kitaip. Pirmose rungtynėse buvo apylygė kova, verta finalo. Kitą savaitę nesitikim nieko lengviau“, – teigė „Baltrex“ regbininkas Mindaugas Grigas.

Praėjusiais metais čempionai paaiškėjo po vienerių finalo rungtynių. Jas „Baltrex“ laimėjo rezultatu 53:7.

Baltijos regbio „Top“ lygos kovoje dėl 7 vietos susitiko „RK Šiauliai“ ir „Geležinio vilko“ ekipos. Po pirmojo kėlinio rezultatu 21:17 priekyje buvo šiauliečiai, kurie vėliau dar labiau padidino savo pranašumą ir pergalę iškovojo rezultatu 42:24. „Geležinio vilko“ ekipa liko 8-oje vietoje.

Kovoje dėl 5 vietos susitiko „VRA-Tomosta“ ir „Miesnieki-Kekava“ komandos. Savo paskutinėse Baltijos regbio „Top“ lygos sezono rungtynėse pergalę 27:22 pasiekė „VRA-Tomosta“ ekipa. Įdomu ir tai, kad „VRA-Tomosta“ pergalę pasiekė nelengvai – po pirmojo kėlinio priekyje 14:7 buvo „Miesnieki-Kekava“ regbininkai. Pastarieji Baltijos lygoje liko šešti.

Šeštadienį dėl 3 vietos turėjusios vykti rungtynės tarp Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir Latvijos „Livonia“ klubo buvo atšauktos dėl nustatyto Covid-19 atvejo latvių klube.