Baltijos regbio „Top“ lyga startavo favoritų pergalėmis

„Baltrex“ nuotr.
Čempionų titulą ginantys Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ (žydra apranga) namuose rezultatu 50:17 nugalėjo praeitų metų debiutantę Vilniaus „Geležinio vilko“ komandą.
Praeitą savaitgalį buvo duotas startas naujam – jau aštuntam – Baltijos regbio „Top“ lygos sezonui. Šiemet turnyre, kaip ir pernai, dalyvauja aštuonios komandos iš Lietuvos ir Latvijos. Pirmajame ture užtikrintas pergales iškovojo keturios stipriausios praėjusio sezono komandos – Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“, Kauno „Ąžuolas“, Šiaulių „Vairas“ ir Garkalnės „Livonia“ (Latvija).

Nors komandų skaičius liko toks pat, varžybų formatas kiek pakito. Šiame sezone komandos nėra suskirstytos į grupes. Visos komandos iki spalio mėnesio tarpusavyje sužais po vieną kartą. Vėliau keturios stipriausios komandos tęs kovą dėl apdovanojimų, o likusios – dėl 5–8 vietų. Finale bus žaidžiamos vienintelės rungtynės, kurios vyks spalio 22 dieną.

Čempionų titulą ginantys Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ regbininkai turėjo pavargti rungtyniaudami su praėjusiais metais lygoje debiutavusia Vilniaus „Geležinio vilko“ komanda. Šiauliečiai iškovojo pergalę rezultatu 50:17 (19:7).

Po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo vos 12 taškų, o „Geležinis vilkas“ turėjo ne vieną gerą galimybę dar labiau priartėti. Tik antrajame kėlinyje greitesnius žaidėjus atakose išnaudoję šiauliečiai atitrūko nuo varžovų ir iškovojo pergalę.

„Žaidimas buvo nelabai geras. Darėme labai daug klaidų, bet tai galima nurašyti pirmoms rungtynėms. Pergalę lėmė momentinis geras trijų ketvirčių žaidėjų žaidimas bei jų atakos per visą aikštę“, – sakė „Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius.

Per mažą žingsnelį nuo istorinio Baltijos „Top“ lygos aukso likę Kauno „Ąžuolo“ regbininkai šiemet yra nusiteikę ne prastesniam sezonui. Pirmajame ture kauniečiai nepaliko vilčių trenerį pakeitusiai Šiaulių „Šiaulių“ komandai rezultatu 67:24 (41:0).

„Ąžuolas“ nuo pat pirmųjų minučių dominavo aikštėje ir atrodė, kad rezultatas gali būti nelabai padorus. Visgi antrajame kėlinyje Lietuvos regbio-7 rinktinės trenerio Tomo Zibolio vadovaujami šiauliečiai pajuto savo žaidimą ir rezultatyviomis atakomis ėmė mažinti atsilikimą. Visgi gynyboje sunkiai susitvarkę „Šiaulių“ regbininkai leido kauniečiams išlaikyti solidų pranašumą.

Labiausiai tituluotas Lietuvos regbio klubas Šaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ sezono starte namuose 41:15 (22:5) pranoko svečius iš Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).

Šiauliečiai, nors ir nelengvai, bet vis atrasdavo spragų varžovų gynyboje ir pirmajame kėlinyje atitrūko 22:0. Vėliau latviai sugebėjo taip pat „pralaužti“ šiauliečių gynybą ir antrojo kėlinio viduryje dar nebuvo dingusi intriga (29:15). Tik paskutinėmis minutėmis „Vairo“ regbininkai įtvirtino pergalę ir išvengė neramių akimirkų.

„Rungtynės buvo banguotos. Pradžia, kaip pirmoms rungtynėms, buvo pusėtina. Buvo žmogiškų treniruočių klaidų – nesusitvarkėme su kamuoliais, vengėme stipraus kontakto. Visgi pavyko atkarpą sužaisti aktyviau ir surinkome taškų. Tačiau tuomet, mano nuostabai, pradėjome žaisti vangiai. Svarbiausia, kad iškovojome pergalę, pelnėme „bonus“ tašką, todėl viskas gerai“, – mintimis dalinosi Šiaulių komandos treneris Gediminas Marcišauskas.

Praėjusiame sezone į pusfinalį prasibrovusi Garkalnės „Livonia“ ekipa namuose rezultatu 43:23 (18:6) įrodė pranašumą prieš ambicijų šiame sezone neslepiančią Vilniaus „VRA-Tomosta“ komandą.

Nors vilniečiai stengėsi priešintis varžovams ir momentais kietoje kovoje nenusileido varžovams, Latvijos klubas visą laiką kontroliavo padėtį aikštėje ir neleido perlaužti rungtynių eigos.

Antrasis turas vyks šį savaitgalį. Rugpjūčio 6 dieną Vilniaus „VRA-Tomosta“ namuose susitiks su „Baltrex-Šiauliais“, „Vairas-Kalvis-Jupoja“ priims „Geležinį vilką“, o „Livonia“ savo aikštėje kausis su „Ąžuolo“ regbininkais. Rugpjūčio 7 dieną turą užbaigs Latvijoje vyksianti „Miesnieki“ ir „Šiaulių“ akistata.