Baltijos regbio „Top“ lygos finale žais „Baltrex-Šiauliai“

Artūro STAPONKAUS nuotr.
„Pietinia derbis“ tarp „Baltrex-Šiaulių“ (žydra apranga) ir „Vairo-Kalvio-Jupojos“ kaip visada buvo įtemptas ir nervingas.
Savaitgalį Šiauliuose vykusiose Baltijos regbio „Top“ lygos pusfinalio antrosiose rungtynėse Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ 27:23 nugalėjo „Baltrex-Šiaulius“. Tačiau pergalės 4 taškų skirtumu „Vairui-Kalviui-Jupojai“ nepakako. Pirmas rungtynes „Baltrex-Šiauliai“ laimėjo 37:16 ir dėl geresnio taškų santykio žengė į finalą.

Dėl čempionų taurės, kaip ir praėjusiais metais, finale kovos „Baltrex-Šiauliai“ ir Kauno „Ąžuolas“.

Pirmą kartą istorijoje „Top“ lygos pusfinaliuose buvo žaidžiamos dvejos rungtynės ir tai pasiteisino su kaupu. Kelialapius į finalą abi komandos iškovojo tik po labai atkaklios kovos. Daugiausia intrigos buvo amžinų varžovų, dviejų Šiaulių klubų akistatoje, kuri pagal garsų romaną vadinama „Pietinia derbiu“.

„Derbis buvo toks pats nervingas, kaip ir įprastai. Šįkart rungtynių pabaiga susiklostė nepalankiai mums. Bet susumavus dviejų rungtynių rezultatus, mes turime geresnį taškų santykį ir žengiame į finalą. Nesam patenkinti šiomis rungtynėmis. Strigom ir nesužaidėm taip, kaip galim. Klydome gynyboje ir praleidome per daug taškų. Bet patenkinti tuo, kad išlaikėme pirmose rungtynėse įgytą persvarą“, – sakė čempiono titulą ginančio „Baltrex-Šiaulių“ klubo žaidžiantysis treneris Vytaras Bloškys.

Tituluočiausias šalies klubas, net 32 kartus Lietuvos čempiono vardą iškovojęs „Vairas“ be finalo liko jau antrus metus iš eilės. Iki tol „Vairas“ tarp dviejų stipriausių komandų nuolat patekdavo nuo 1981 metų.

„Pergalę atsakomosiose rungtynėse lėmė didesnis noras. Reikėjo mums tos pergalės, po labai apmaudžiai pralaimėtų pirmųjų pusfinalio rungtynių. Atsakomosiose rungtynėse ištaisėm klaidas ir mažiau klydome. Džiaugiamės pergale ir žiūrime į priekį, nes dar laukia kova dėl bronzos“, – teigė „Vairo“ treneris Gediminas Marcišauskas.

Kitame pusfinalyje varžovai taip pat apsikeitė pergalėmis. Atsakomosiose rungtynėse Lietuvos rinktinės trenerio Tomo Zibolio vadovaujama Uogrės „Livonia“ namuose minimaliu skirtumu 27:26 įveikė „Ąžuolo“ penkioliktuką. Tačiau į finalą žengė kauniečiai, kurie pirmose rungtynėse nugalėjo latvius didesniu skirtumu 36:26.

„Top“ lygos finalas tarp „Baltrex-Šiaulių“ ir „Ąžuolo“ bei kova dėl bronzos tarp „Vairo-Kalvio-Jupojos“ ir „Livonia“ prasidės rugsėjo 25 dieną. Čempionai ir prizininkai paaiškės po atsakomųjų rungtynių spalio 2 dieną.