Baltijos regbio „Top“ lygoje – intriga dėl paskutinio kelialapio į pusfinalį

Algirdo KRYŽEVIČIAUS nuotr.
Čempionų titulą ginantys Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ nugalėjo Kekavos „Miesnieki“ (Latvija).
Praėjusį savaitgalį Baltijos regbio „Top“ lygoje vyko priešpaskutinis reguliariojo sezono turas. Tapo aišku, kad paskutiniame ture bus dvi didelės intrigos – kas užims pirmąją vietą ir kas pelnys paskutinį kelialapį į pusfinalį.

Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ pratęsė pergalių seriją

Čempionų titulą ginantys Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ nugalėjo Kekavos „Miesnieki“ (Latvija) rezultatu 53:12 (26:7) ir toliau laikosi turnyro lentelės viršuje.

Šiauliečiai greitai išsiveržė į priekį 12:0, tačiau vėliau darė nemažai klaidų ir kuriam laikui žaidimas išsilygino. Visgi dar pirmajame kėlinyje „Baltrex-Šiauliai“ nutolo 26:7, o antroje mačo pusėje dar labiau išryškėjo šeimininkų pranašumas.

„Pirmajame kėlinyje žaidimas manęs neįtikino. Vaikinai per pertrauką gavo „velnių“, nes gynyba buvo labai prasta. Antrajame kėlinyje išėjo į aikštę jau su kitomis nuotaikomis ir parodė, kaip galime iš tikrųjų žaisti, – kalbėjo „Baltrex-Šiaulių“ treneris Žygimantas Radžius. – Dabar turėsime laisvą savaitę, tad treniruotėse dirbsime su užribiais ir grumtynėmis, ką labiausiai reikia tobulinti prieš akistatą su „Ąžuolu“.

Geriausiais rungtynių žaidėjais pripažinti Emilis Balodis („Miesnieki“) ir Arnas Urbonas („Baltrex-Šiauliai“).

Be pralaimėjimų žygiuojantis Kauno „Ąžuolas“ turėjo vargo su vilniečiais

Kauno „Ąžuolas“ namuose priėmė Vilniaus „VRA-Tomosta“ ir svečius naugalėjo rezultatu 21:12 (18:12). Tačiau pergalė iškovota be papildomo taško už keturis ir daugiau žeminimų.

Rungtynės vyko lyjant lietui, todėl tai šiek tiek išlygino komandų galimybes. Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė tiksliais baudos smūgiais, bet jau 10-ąją minutę šeimininkai atliko pirmąjį žeminimą (10:3). Vėliau „Ąžuolas“ surengė dar vieną rezultatyvią ataką, o vilniečiai taškus rinko baudos smūgiais (15:12).

Antrajame kėlinyje kamuolio prispausti varžovų įskaitiniame plote nepavyko nei vienai komandai. „VRA-Tomosta“ keletą kartų grėsmingai priartėjo prie tikslo, bet taškų pelnyti taip ir nesugebėjo. Galiausiai šeimininkai pridėjo 3 taškus baudos smūgiu ir iškovojo nelengvą pergalę.

Geriausiais žaidėjais tapo Domantas Bagužis („Ąžuolas“) bei Mantas Butkevičius („VRA-Tomosta“).

Paskutiniame reguliariojo sezono ture „Ąžuolas“ dėl pirmosios vietos išvykoje žais su „Baltrex-Šiauliais“.

Šiaulių „Vairas-Kalvis-Jupoja“ užsitikrino trečiąją vietą

Labiausiai tituluotas Lietuvos regbio klubas „Vairas-Kalvis-Jupoja“ nugalėjo Garkalnės „Livonia“ rezultatu 18:15 (11:0) ir užsitikrino trečiąją vietą reguliariajame sezone. Šiauliečiai, nors ir nelengvai, bet įrodinėjo savo pranašumą lietingo mačo pirmajame kėlinyje. Surengę vieną rezultatyvią ataką ir pridėję porą baudos smūgių, šeimininkai pirmavo 11:0.

Dėl geros gynybos „Vairas-Kalvis-Jupoja“ pirmavo ir visą antrąjį kėlinį, bet kovingi „Livonia“ regbininkai galiausiai ėmė rinkti taškus ir pasiekė bent minimalų tikslą – pelnyti „bonus“ tašką už pralaimėjimą mažiau nei 7 taškais.

„Galima sakyti, kad tai buvo mūsų oras. Žaidimas buvo grindžiamas grumtynėse. Turime atsigaunančių žaidėjų ir leidome jiems pažaisti. Viskas atrodė kontroliuojama, bet „Livonia“ sukūrė porą neblogų atakų ir tą pavertė taškais“, – kalbėjo šeimininkų treneris Gediminas Marcišauskas.

Geriausiais žaidėjais pripažinti Jonas Mikalčius („Vairas“) ir Mikelis Jurevičius („Livonia“).

Vilniaus „Geležinis vilkas“ pranoko Šiaulių „Šiaulius“

Žaidimą vis gerinantys „Geležinio vilko“ regbininkai bando pasinaudoti atsiradusiomis galimybės pakovoti dėl vietos pusfinalyje. Namuose žaidę vilniečiai nepaliko didesnių vilčių autsaideriams „Šiauliams“ rezultatu 40:7 (19:0).

Pirmajame kėlinyje „Geležinis vilkas“ susikrovė 19 taškų persvarą. Nors antrojo kėlinio pradžioje traumų kamuojamas „Šiaulių“ klubas žaidė energingai ir net pelnė pirmąjį žeminimą. Visgi į tai „Geležinis vilkas“ atsakė rezultatyviais išpuoliais, leidusiais pasiekti užtikrintą pergalę.

Geriausiais žaidėjais paskelbti Laurynas Marcinkus („Geležinis vilkas“) bei Ernestas Skruibys („Šiauliai“).

„Geležinis vilkas“ namuose žais paskutines reguliariojo sezono rungtynes Vilniaus derbyje su „VRA-Tomosta“. Norint patekti į ketvertuką, „Geležiniam vilkui“ reikia ne tik laimėti, bet ir tikėtis palankaus rezultato iš Latvijos komandų derbio.