„Kas bus toliau, kai pastatysime šitą brangų maniežą“: vėl prabilta apie futbolo ir regbio maniežą Šiauliuose

Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Futbolo ir regbio maniežas turėtų iškilti prie Šiaulių arenos.
Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje Gintaras Jasiūnas, Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas, informavo, kad šiuo metu vyksta futbolo ir regbio maniežo techninio projekto darbai.

Maniežas turėtų iškilti prie Šiaulių arenos, jau ir informacinis stendas stovi, tik kada išdygs taip ilgai laukiamas maniežas, kai taip pabrango statybos kaštai, – nežinia.

Birželio 3 dieną Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos salėje vyks viešas techninio projekto sprendinių pristatymas, bus tariamasi su bendruomene.

„Tik statybų kainos yra neprognozuojamos. Esame pateikę savo projektą Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai dėl finansavimo, siekiame gauti finansavimą ir iš Europos lėšų, nemaža dalis bus ir Savivaldybės lėšų. Pasižiūrėję kitų savivaldybių pateiktus panašius projektus, matom, kad kai kurie yra už daugiau kaip 20 milijonų eurų už 12 tūkstančių kvadratinių metrų ploto statinį. Turime išdiskutuoti su futbolo ir regbio bendruomenėmis, kas bus toliau, kai pastatysime šitą brangų maniežą, kaip jis bus išlaikomas“, – kalbėjo G. Jasiūnas.

Diskusijoms su sporto bendruomenėmis yra numatyti 3–4 mėnesiai. Pasak Sporto skyriaus vedėjo, didžiąją dalį maniežo išlaikymo kaštų turėtų padengti pačios bendruomenės, o ne mokesčių mokėtojai.

G. Jasiūnas viliasi, kad kompromisas bus rastas. Juolab kad žiemos laikotarpiu maniežo poreikis yra didelis. Juo galėtų naudotis ne tik Šiaulių miesto sporto bendruomenės, bet ir rajono ir netgi gretimų rajonų sportininkai.

„Mokyklose yra įvedama trečioji savaitinė fizinio ugdymo pamoka, o kaip žinia, salės nepadidėjo. Jau turime pavyzdžių, kai viena savaitinė fizinio ugdymo pamoka vyksta ne mokykloje, o lengvosios atletikos manieže. Atsiradus futbolo ir regbio maniežui, rytinėmis valandomis ten taip pat galėtų vykti kokybiškos pamokos 4–5 klasėms. Svarbu, kad maniežas nestovėtų tuščias, veiklos vyktų bent 12 valandų per parą“, – sakė G. Jasiūnas.