Savivaldybė kviečiasi medžių gynėjus

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Šiaulių Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaro medžių likimas dar sykį bus aptariamas Savivaldybėje.

Vicemeras Domas Griškevičius "Šiaulių kraštui" sakė apie tai informavęs Alfredą Daulių, iniciatyvinės grupės "Išsaugokime Šiaulių medžius" vadovą.
"Tik dar negaliu įvardyti konkrečios datos", – sakė vicemeras.
Susitikime dalyvaus bulvaro rekonstrukcijos projekto architektė Asta Kiaunienė. Jos buvo prašoma dar sykį peržiūrėti želdinių dalį ir rasti galimybių išsaugoti "vieną kitą medį". Kviečiami ir rekonstrukcijos rangovai.
"Projektas yra patvirtintas ir jo neįmanoma koreguoti, bet bus pristatytos galimybės išsaugoti kai kuriuos bulvaro medžius ar persodinti juos į kitą vietą", – sakė vicemeras.
Toks papildomas susitikimas su projekto rengėja medžių gynėjams buvo pažadėtas po liepos mėnesį Savivaldybėje įvykusio Projektų įgyvendinimo priežiūros komisijos posėdžio.
Medžių gynėjai liepą rengė ir protesto piketą, ir inicijavo peticiją, reikalaujančią išsaugoti brandžius bulvaro medžius. Peticiją pasirašė per 3 000 piliečių.
Iniciatyvinė grupė "Išsaugokime Šiaulių medžius" krepėsi ir į prokurorus dėl viešo intereso gynimo. Šiaulių apygardos prokuratūra yra pradėjusi skundo nagrinėjimą, išvadas ketina pateikti rugsėjo pradžioje.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.