Kelmėje skiepijimo procesas nestringa

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, Ekstremalių situacijų valdymo centro vadovė Danutė Laivienė patikino, jog visos vakcinos dozės sunaudojamos.
Kelmės rajonas Sveikatos apsaugos ministerijoje paminėtas tarp rajonų racionaliausiai panaudojančių vakcinos nuo COVID-19 dozes. Šiuo metu skiepijami vyresni nei 85 metų rajono gyventojai. Bet sudarinėjami ir vyresnių kaip 65 metų gyventojų sąrašai. Todėl, jei neatvyksta vyresnio amžiaus žmogus, vakcina panaudojama jaunesnio amžiaus senjorams.

Skiepija penkiose vietovėse

Nuo sausio mėnesio Kelmės rajonui pradėjus gauti pirmąsias vakcinos dozes, paskiepyti medikai, globos įstaigų darbuotojai, kurie sutiko skiepytis ir nebuvo persirgę COVID-19 liga. Šiuo metu skiepijami gyventojai, kurie priklauso prioritetinėms grupėms. Paskiepyta beveik du šimtai pradinių klasių mokytojų ir darželių auklėtojų, kurie turi tiesioginį kontaktą su mokiniais.

Norėtų skiepytis ir dvyliktų klasių mokytojai, nes jiems taip pat nepavyks išvengti kontakto su mokiniais. Tačiau kol kas jie, kaip ir visi kiti dalykų mokytojai, į prioritetinių grupių sąrašus nepakliūva.

Kaip informavo Kelmės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, ekstremalių situacijų valdymo centro vadovė Danutė Laivienė, šiuo metu gyventojai skiepijami penkiose vietovėse: Kelmės, Užvenčio, Kražių, Šaukėnų kultūros centruose bei Tytuvėnų dienos užimtumo centre.

Sudarytos sąlygos įeiti pro vienas duris, išeiti pro kitas, kaip ir reikalaujama.

Patalpos pritaikytos skiepijimui. Paruoštos vietos skiepytis atėjusiems gyventojams pasėdėti, kol laukia atsakymo dėl antikūnų testo, kuris parodo, ar žmogus nepersirgęs COVID-19.

Kai paskiepijami, gyventojai taip pat turi pasėdėti kurį laiką, kad paaiškėtų, ar nepasireiškia nepageidautinas vakcinos poveikis.

Vakciną gavo apie 11 procentų gyventojų

Kasdien minėtuose punktuose paskiepijama maždaug po 50 gyventojų. Iš viso rajone pirmąją vakcina jau paskiepyti 2096 žmonės, antrąja – 699. Skaičiuojama, jog vakcinuotis jau pradėję 9 procentai gyventojų, imunitetą jau įgijo 2,93 procentų gyventojų, paskiepytų antrąja vakcinos doze.

„Vakcinos likučių neturime“, – praėjusį antradienį vykusioje spaudos konferencijoje tvirtino D. Laivienė.

Iš viso Kelmės rajonui pristatyta 3063 dozės vakcinos.

Kaip toje pačioje spaudos konferencijoje informavo Savivaldybės gydytojos pareigas laikinai einanti Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė, atlikus antikūnų testus, paaiškėjo, jog nemaža dalis gydytojų ir mokytojų jau persirgę COVID-19 infekcija. Tačiau yra ir keletas nepersirgusių medikų nenorinčių vakcinuotis.

„Prašytume, kad skiepytis ateinantys gyventojai laikytųsi jiems nurodyto laiko, – sakė R. Každailienė. – Pasitaiko atvejų, kai žmogus ateina dviem, trim valandom anksčiau. Pavyzdžiui, jam paskirtas laikas – 12 valandą, o jis ateina dešimtą. Kadangi patalpos pritaikytos tik nustatytam žmonių skaičiui, kyla problemų.“

Mobilusis punktas dar tebeveikia

Praėjusią savaitę rajone buvo nustatyti tik 7 susirgimai koronavirusu. Šios savaitės pirmadienį, kovo aštuntąją, nustatyti dar du užsikrėtimo atvejai, kurių aplinkybės nežinomos. Kovo devintąją – nė vieno atvejo. Nors susirgimų COVID-19 rajone mažėja, mobilusis patikros dėl šios ligos punktas dar tebeveikia ir dar kurį laiką dirbs. Šiuo metu vis dar dirba pilnu pajėgumu, nes dauguma vietų būna užimta.

Nuo punkto įkūrimo dėl COVID-19 ištirti 6728 asmenys.

Nuo pandemijos pradžios infekcija susirgo 1451 rajono gyventojas. Pasveiko 1307 žmonės. 61 mirė.

Šiuo metu serga 27 žmonės, 114 izoliuojasi, 25 iš jų turėjo kontaktą su užsikrėtusiais asmenimis. 89 žmonės izoliuojasi, nes grįžo iš COVID-19 paveiktų šalių.