Mobilusis punktas uždarytas

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Mobilusis punktas šalia Šiaulių arenos uždarytas ir bus panaikintas.
Slūgstant koronaviruso pandemijai, Šiauliuose, kaip ir visoje šalyje, uždarytas dvejus metus veikęs mobilusis punktas. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė informavo, kad per minėtą laikotarpį miesto mobiliajame punkte buvo atlikta per 130 tūkstančių PGR testų ir per 56 tūkstančius greitųjų antigenų testų.

Nuo gegužės 1 dienos PGR testai atliekami tik Centro poliklinikoje ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centre, ir tik tam tikras jų skaičius dėl situacijos stebėsenos. Kiekviena sveikatos įstaiga, atvykus pas šeimos gydytoją karščiuojančiam pacientui arba įtarus jį sergant COVID-19, gali atlikti greituosius antigeno testus. Savarankiškai tyrimams registruotis asmenys nebegali.

Atšaukus ekstremalią situaciją, nuo šios savaitės nebevykdomas testavimas ir miesto mokyklose. Tačiau jei į mokyklą ateitų karščiuojantis vaikas, būtų galimybė ten dirbančiam sveikatos priežiūros specialistui patikrinti jį savikontrolei skirtu greituoju testu.

Susirgus COVID-19 iš gyventojų nebereikalaujama saviizoliuotis. Tik patariama, kol praeis ligos simptomai, vengti susibūrimų.

V. Palčiauskienė pabrėžė, kad privalomas veido apsauginių kaukių dėvėjimas lieka tik lankant pacientus slaugos ir gydymo įstaigose, tačiau Savivaldybės gydytoja pabrėžė, kad kaukę užsidėti turės ir į poliklinikas atėję asmenys, jei jie karščiuoja ar jaučia kovido simptomus.

Sveikatos skyriaus vedėja viliasi, kad buvę suvaržymai jau nebesugrįš, tačiau neatmetė, kad rudenį sergamumui COVID-19 ir vėl ėmus augti, gali tekti ir vėl taikyti kai kuriuos apribojimus.

Savivaldybės atstovė informavo, kad Šiauliuose nuo COVID-19 pasiskiepijo 70,4 procento gyventojų, beveiki pusė jų – trimis dozėmis. Norintys pasiskiepyti, turi kreiptis į savo asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Per kiek daugiau nei dvejus metus Šiauliuose nustatyta per 460 100 atvejų, o 468 gyventojai mirė.