Naujausios
Uždarytas Neurochirurgijos skyrius
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorė Česlova Špūrienė spaudos konferencijoje sakė, kad įstaiga kovido atoslūgio nejaučia. „Kovidinių“ pacientų skaičius ūgtelėjo: iš 129 lovų užimta 100. Ligoninėje nuo šios ligos gydomi 9 vaikai, vienas iš jų – reanimacijoje. Suaugusiųjų reanimacijoje gydomi 8 sunkūs ligoniai.
Per savaitgalį ligoninės priimamojo izoliacinėse palatose pabuvojo 58 pacientai, iš jų 14 paguldyti į skyrius, 2 išvežti gydyti į Joniškio ir vienas į Pakruojo rajonų ligonines.
Direktorė nerimavo, kad dėl kovido kyla ligoninės darbo organizavimo problemų. Praėjusią savaitę COVID-19 protrūkiai įvyko Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje, ten susirgo 19 pacientų, bei Psichiatrijos klinikoje, kurioje šia liga užsikrėtė 22 ligoniai. Anot vadovės, sergantys pacientai izoliuoti ir gydomi atskirai nuo kitų šių klinikų pacientų.
Pirmadienio duomenimis, ligoninėje kovidu sirgo 99 darbuotojai. Nežiūrint to, paslaugų nemažina, nes dirbti grįžta persirgę medikai.
Tačiau Neurochirurgijos skyrių teko uždaryti, nes COVID-19 susirgo didelė dalis skyriaus gydytojų ir slaugytojų. Liko dirbti vienas gydytojas, jis kovidu persirgo jau anksčiau. Dėl paslaugų užtikrinimo bendradarbiaujama su Respublikine Panevėžio ligonine. Kolegų pagalbos tikimasi iki vasario 28 dienos.
Kitos planinės paslaugos teikiamos toliau. Direktorė apgailestavo, kad vis dažniau pasitaiko atvejų, kai iš vakaro ar net rytą atšaukiamos planinės operacijos dėl paciento teigiamo kovido testo. Iškvietus papildomus anesteziologus, vėliau tenka prašyti jų grįžti atgal į savo skyrius, nes operacijos atidedamos.
Židinių sumažėjo daugiau nei dvigubai
Visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Edita Satkevičienė teigė, kad sergamumo kovidu epidemiologinė situacija Šiaulių apskrityje šiek tiek stabilizavosi. Palyginti su sausio 25 – vasario 13 dienos laikotarpiu naujų atvejų skaičius sumažėjo beveik perpus.
E. Satkevičienė akcentavo, kad bendras sergamumas COVID-19 apskrityje išlieka aukštas, ir ypač Šiaulių mieste. Vertinant 14 dienų naujų atvejų skaičių, tenkantį 100 tūkstančių gyventojų, jis sumažėjo iki 5 100 atvejų. Aukštas sergamumas fiksuojamas Joniškio ir Radviliškio rajonuose. Šiose trijose savivaldybėse sergamumo rodikliai viršija šalies vidurkį. Geriausia situacija – Šiaulių rajone.
Skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad sumažėjo vaikų sergamumas, jų dalis tarp visų sergančiųjų kovidu sudaro 14 procentų. Manoma, kad tai sąlygojo moksleivių atostogos.
Praėjusią savaitę departamentas Šiaulių miesto savivaldybei rekomendavo taikyti infekcijų plitimą ribojantį režimą trijose ikimokyklinėse įstaigose, o tai reiškia, kad jų veikla pristabdoma.
Daugiausiai kovidas plinta šeimose. Apie 58 procentai susirgusiųjų nurodo, kad virusu užsikrėtė nuo šeimos narių. 14 procentų nežino, kur ligą pasigavo, 13 procentų užsikrėtė darbovietėse, 12 procentų – ugdymo įstaigose.
Pirmadienį apskrityje vis dar buvo registruoti 155 aktyvūs kovido protrūkiai, iš jų 69 – Šiauliuose. Tačiau protrūkių skaičius, palyginti su savaite anksčiau, sumažėjo daugiau nei dvigubai. 150 protrūkių nustatyti ugdymo įstaigose, 2 – asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, po 1 socialinės globos ir įkalinimo įstaigose.
Per praėjusią savaitę užfiksuotas 41 naujas protrūkis, iš jų 39 – ugdymo įstaigose.
Skyriaus vedėja kvietė gyventojus ir toliau laikytis saugumo priemonių, vengti nereikalingų kontaktų, susibūrimų. Manoma, kad ligai mažėti įtakos turėjo mokinių atostogos. E. Satkevičienė neneigė, kad kovido skaičiai gali mažėti ir dėl to, kad, nelikus galimybių paso, daliai gyventojų neliko poreikio darytis tyrimus. Tačiau kolektyvų prasklaidymas taip pat yra efektyvi priemonė viruso plitimui valdyti.
Vaikai pradedami testuoti „čiulpinukais“
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius informavo, kad mobiliajame punkte per savaitę atliekamų testų sumažėjo nuo 4 470 iki 2600. Tai lėmė, kad mobiliojo punkto darbas sutrumpintas nuo 8 iki 14.30 valandos. Laisvų vietų tyrimams yra, galima registruotis tai pačiai dienai. Pavaduotojas pažymėjo, kad vis dar didelė tyrimų dalis – per 60 procentų – patvirtina COVID-19 diagnozę.
Vakcinavimo procese – visiškas sąstingis. Per savaitę skiepijosi 208 šiauliečiai, o savaite anksčiau – 358. Paklausus, kur pasibaigus panaudojimo terminui dedama nepanaudota vakcina, V. Urbonavičius paaiškino, kad yra utilizuojama, tačiau konkrečių sunaikinamos vakcinos dozių skaičių pasakyti negalėjo.
Pasikeitus teisės aktams nuo vakar dienos pradedami testuoti ikimokyklinių įstaigų vaikai. Specialiais testais, dar vadinamais „čiulpinukais“, bus siūloma testuoti vaikus po kontakto su COVID-19 susirgusiu grupės vaiku ar darbuotojais. Taip bus siekiama išvengti izoliacijos.
Po savaitės tokia galimybė bus sudaryta ir pradinių klasių moksleiviams. Sutikusieji testuotis ir toliau bus tiriami savikontrolės metodu, tačiau klasėje po kontakto su sergančiu moksleiviu ar pedagogu bus siūloma kas antrą dieną testuotis naujaisiais testais, kuriais imamas seilių mėginys.