Dveji kovido metai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Mobiliajame punkte skubos nebėra.
2020 metų vasario 28 dieną Lietuvoje buvo nustatytas pirmasis COVID-19 ligos atvejis. Koronavirusas diagnozuotas iš Italijos grįžusiai šiaulietei. Nors ligos atvejis nebuvo sunkus, moteris ligoninėje praleido apie porą savaičių, o medikai, pirmą kartą susidūrę su nauja liga, mokėsi gydyti tokius ligonius.

Prisiminkime, kaip tuomet trūko apsaugos, dezinfekcinių priemonių, pagalbą medikams teikė visuomenė, medikai. Išgyvenome karantiną, draudimus, galimybių pasą, kitus apribojimus.

Per tuos dvejus metus Šiauliuose koronavirusu užsikrėtė 35,5 tūkstančio žmonių, 430 šiauliečių ši diagnozė buvo mirtina.

Šiandien užsikrėtimų koronavirusu skaičiuojam po kelis tūkstančius kasdien, tačiau baimės yra mažiau. Šalies statistika rodo, kad koronaviruso pandemija slopsta. Mažėja skaičiai ir Šiaulių apskrityje, tačiau, Statistikos departamento duomenimis, Akmenės ir Kelmės rajonuose COVID-19 atvejų ir vėl daugėja.

Šiauliuose sergamumas kovidu skaičiuojamas 4 155 atvejais per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų. Šiuo metu mieste COVID-19 serga apie 3,5 tūkstančio gyventojų, vien per ketvirtadienio parą nustatyti 244 atvejai. Šiaulius vejasi Joniškio rajonas (3 687 atvejai per 14 dienų 100 tūkstančių gyventojų), kur kaip ir Šiauliuose viršijamas šalies sergamumo vidurkis. Nemaža dalis serga Radviliškio rajone (3 080), Akmenės rajone (2 848), Pakruojo rajone (2 613). Geriausia situacija išlieka Šiaulių (1 841) ir Kelmės (2 346) rajonuose.

Nežiūrint palankių tendencijų, Šiauliai pagal sergamumo mastą išlieka ketvirta savivaldybė iš 60. Miestą lenkia tik Palanga, Klaipėda ir Vilnius.

Mobiliajame punkte mažėja atliekamų tyrimų, o pats punktas dirba tik po pusdienį. Tačiau teigiamų atsakymų dalis vis dar išlieka didelė – 41,5 procento.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje „kovidinių“ pacientų skaičius svyruoja tarp 80 ir 100. Ketvirtadienio duomenimis, ligoninė 8 pacientus gydė reanimacijoje. Motinos ir vaiko klinikoje gulėjo 10 šia liga sergančių vaikų, vienas iš jų – reanimacijoje.