Koronavirusu serganti šiaulietė atėjo į policiją

Policijos nuotr.
Koronavirusu sirgusiai ir apribojimų nepaisiusiai šiaulietei gresia baudžiamoji atsakomybė.
Sugyventinio smurtą kentėjusi 36 metų šiaulietė apsilankyti policijoje nutarė sirgdama koronavirusu, nors apie patiriamą smurtą pranešti ji galėjo telefonu ar elektroninio ryšio priemonėmis.

Vasario 15-ąją, būtent tą dieną, kai gavo atsakymą, patvirtinantį, kad ji serga COVID-19, moteris atvyko į Šiaulių rajono ir miesto policijos komisariatą. Šiaulietė pareiškė norą parašyti pareiškimą dėl išvakarėse, Valentino dieną, patirto neblaivaus sugyventinio smurto.

Paaiškėjo, kad tai – jau ne pirmas vyro išpuolis, tik moteris iki šiol tylėjo ir nesiskundė. Kol policijoje buvo tvarkomi dokumentai, jai komisariate teko praleisti nemažai laiko keliant pavojų ne tik policijos pareigūnams, bet ir kitiems čia besilankantiems asmenims užsikrėsti pavojinga užkrečiamąja liga.

Ir apie tai pareigūnai galbūt būtų net nesužinoję, jei vasario 16-ąją jų būtų nepasiekęs šiaulietės sugyventinio pareiškimas. Vyras skundėsi, kad vasario 14-ąją jis irgi buvo sužalotas, konflikto metu sugyventinė jam subraižė kaklą, įkando į ranką, buteliu sutrenkė alkūnę. Pareiškimą vyras pateikė per elektroninių paslaugų portalą epolicija.lt. Jame vyras nurodė, kad į medikus kreiptis negali, nes turi teigiamą PGR tyrimo atsakymą. Pasitikslinę pareigūnai sužinojo, kad vasario 14-ąją tyrimą atliko ir jo gyvenimo draugė, ji apie rezultatus nutylėjo.

Buvo pradėti trys ikiteisminiai tyrimai, susiję su minėtais dviem šiauliečiais – dėl smurto prieš moterį, dėl smurto prieš vyrą ir dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo. Pareigūnai dar tikslina, kuriuo laiku moteris sužinojo apie jai patvirtintą COVID-19 ligą – ar prieš apsilankydama Policijos komisariate, ar po apsilankymo. Tačiau nepaisant atsakymo gavimo laiko, žmogus, pagal nustatytas taisykles, iki tyrimo atsakymo gavimo privalo būti saviizoliacijoje. O policija ir kitos institucijos be problemų yra pasiekiamos įvairiomis ryšio priemonėmis.