Kelmės mokyklos eksperimente nedalyvaus

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
„Pirkdami papildomas konsultacijas mes nenorime paniekinti rajono mokytojų. Bet atsižvelgus į pernykščius rezultatus, reikėjo kažką daryti“, – sako Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė.
Paskelbus, jog eksperimento tvarka pradinių klasių mokiniai gali pradėti kontaktinį mokymą, Kelmės rajono mokyklos kol kas nusprendė dirbti nuotoliniu būdu. Rajono abiturientams padedama mokslininkų ir ekspertų konsultacijomis.

Baiminasi kaupinių metodo

Kaip informavo rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Irena Janušienė, kelmiškiai nenori įsitraukti į eksperimentą, kol kas nelinkę pradėti kontaktinių pamokų. Nusiteikę palaukti tolesnio etapo.

Tai paaiškėjo apklausus mokinių tėvus. 80 procentų pradinukų tėvų nesutiko leisti vaikų į mokyklą, kol pandeminė situacija – neapibrėžta.

Viena iš priežasčių, jog lankydami pamokas vaikai neišvengtų testavimo. Ypač nepatinka mėginių dėl COVID-19 ėmimas kaupinių metodu, kai iš karto paimami ir į vieną indelį dedami penkių mokinių mėginiai.

Jeigu atsakymas dėl COVID-19 teigiamas, tuomet dar tiriamas kiekvienas mokinys atskirai, jei neigiamas, toliau netiriama. Tėvų nuomone, toks nemalonus ir dažnas tyrimas traumuotų vaikus.

Be to, norint ištestuoti visus mokinius, jų šeimas, mokytojus, reikėtų labai daug laiko. Todėl nuspręsta kol kas atsisakyti kontaktinių pamokų. Tačiau neatmetama, jog bus bandoma į mokyklą sugrąžinti bent vieną pradinukų klasę ir pabandyti pamokas vesti kontaktiniu būdu, jeigu su tokiu sprendimu sutiks bent 80 procentų tėvų.

Tačiau darželius lankančių vaikų kasdien vis daugėja. Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko 415 rajono vaikų.

Pagalba matematikos konsultacijos

Kadangi praėjusiais mokslo metais buvo prasti matematikos valstybinio egzamino rezultatai, savivaldybė nusprendė padėti abiturientams, nupirkdama konsultacijas 85 to norėjusiems abiturientams. Beje, pastaruoju metu norą gauti konsultacijas pareiškė dar keturi dvyliktokai.

Konsultacijas teikia mažoji bendrija „Lectorpro“ iš Kauno. Joje susivieniję mokytojai ekspertai, vertinantys valstybinių egzaminų rezultatus, aukštųjų mokyklų dėstytojai.

Nuo sausio pabaigos kiekvieną savaitę su abiturientais nuotoliniu būdu dirbama po tris valandas. Po to jiems skiriamos namų užduotys. Atsiunčiama visa medžiaga. Ja pasinaudodami mokiniai dar kartą sprendžia uždavinius padedami savo mokytojų, nuotoliniu būdu bendraudami su bendraklasiais, aiškinasi sunkiau suprantamus dalykus. Be to, mokiniams, kuriems sekasi sunkiau, konsultantai teikia papildomas konsultacijas.

Kaip informavo I. Janušienė vienos konsultacijos valandos įkainis 1,22 euro vienam mokiniui. Už tą pačią kainą abiturientams dar vedami ir psichologijos seminarai, kad būtų lengviau nugalėti baimę ir suvaldyti stresą per egzaminų sesiją. Be to, patariama, kaip sumaniau pasirengti egzaminams.

Lėšos konsultacijoms skirtos iš savivaldybės biudžeto gabių mokinių ugdymo programos.

„Kol kas mokiniai patenkinti. Jie tvirtina, jog tempai dideli. Bet kuo daugiau dirbi, tuo daugiau išmoksti. Kad lėšos nebūtų švaistomos veltui, sekame mokinių lankomumą. Visi paslaugomis naudojasi noriai. Pasitaiko vienas kitas atvejis, kai konsultacijoje nedalyvauja dėl ryšių trikdžių ar pradingusios elektros“, – pasakojo I. Janušienė.