Atvykstantiems gydytojams – iki 5 000 eurų finansinė parama

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Joniškio rajono taryba patvirtino finansinės paramos gydytojams, atvykstantiems dirbti į Joniškio rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigas, skyrimo tvarką. Pagal ją trūkstamos specialybės gydytojui būtų skiriama iki 5 000 eurų dydžio kasmetinė piniginė išmoka, mokama pirmus trejus darbo metus.

Parama gali būti skirta vieną kartą, bendra suma – ne didesnė nei 15 tūkstančių eurų ir ji priklausytų nuo darbo krūvio.

Finansine parama pasinaudojęs gydytojas įsipareigotų dirbti ne trumpiau kaip penkerius metus nuo pirmos darbo dienos (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas).

Priimant šią tvarką Konstruktyviosios opozicijos atstovė Nijolė Valuckienė pasiūlė įtraukti naują punktą, kad skiriant minėtą paramą sprendimą tvirtintų ne Administracijos direktorius, bet rajono taryba. Tačiau tam siūlymui nepritarta.

N. Valuckienė replikavo, kad ją nustebino balsavimas, nes deklaruojamas skaidrumas, aiškumas, tad jei sprendimas ateitų iki rajono tarybos, to skaidrumo būtų daugiau.
Tačiau meras Vitalijus Gailius atsakė, kad Administracijos skaidrumas yra maksimalus ir tarybos nariai nei visas Joniškis žinos, kai sprendimas bus priimtas.