
Naujausios
Į Vilnių ir Paįstrį iki rugpjūčio 19 dienos užsiregistravusius Savivaldybės svetainėje nuveš išnuomoti autobusai. Rajono mero padėjėja Rita Žadeikytė akcentavo Savivaldybės idėją, kad šiame istoriniame įvykyje, kaip ir prieš 30 metų, žmonės būtų dalyviais, o ne žiūrovais.
Lietuvių etninės kultūros draugija organizuoja Gyvosios grandinės akciją Vilniuje "Baltijos kelias 30", kurios metu 18 valandą apie 10 000 žmonių susikibs rankomis nuo Gedimino pilies bokšto iki Ukmergės plento. Į šį renginį Vilniuje išnuomoti autobusai išvyks iš Kuršėnų L. Ivinskio aikštės 13 valandą.
Dar viena kryptis minėti Baltijos kelio sukaktį – Paįstrys, prie kelio Pakruojis – Pasvalys. Būtent šioje atkarpoje Šiaulių rajono žmonės prieš 30 metų susikibo į Baltijos kelią, sujungusį trijų Baltijos valstybių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną.
Savivaldybės išnuomoti autobusai į Paįstrį pajudės 15 valandą taip pat iš Kuršėnų L. Ivinskio aikštės.
Paįstryje iš Šiaulių rajono atvykusieji dalyvaus Piniavoje vietos bendruomenės ir Paįstrio kultūros namų organizuojamame renginyje.
Rugpjūčio 23-iąją Baltijos kelio 30-metis bus minimas ir Kuršėnuose. Po 9 valandą aukojamų šv. Mišių Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyks minėjimas prie Rezistentų paminklo. O 18 valandą L. Ivinskio aikštėje – susikabinimo rankomis pilietinė akcija "Laisvė mūsų delnuose", po kurios vyks koncertas.
Baltijos kelio minėjimai vyks ir seniūnijose, kuriose dalyviai 18 valandą bus pakviesti susikibti rankomis į Gyvąją grandinę skambant dainai "Bunda jau Baltija". Žmonės kviečiami susiburti jaukiausiose miestelių vietose, pabendrauti prie arbatos puodelio.
Primenama, kad pagrindiniai Baltijos kelio simboliai prieš 30 metų buvo vėliavos, kardelių puokštės, žvakelės, perrištos juodais kaspinais minint Juodojo kaspino dieną – prisimenant Ribentropo-Molotovo paktą, atėmusį Baltijos šalių nepriklausomybę. Taip pat Baltijos kelyje žmonės rankose laikė radijo imtuvus, kurie tuo metu buvo pagrindinė ryšio priemonė, sugebėjusi koordinuoti gyvąją 2,5 milijono žmonių grandinę, nusidriekusią beveik 650 kilometrų nuo Lietuvos per Latviją iki Estijos.
Tikimasi, kad gyventojai nepamirš šių istorinių Baltijos kelio akimirkų įamžinti nuotraukose – jos taps svarbia istorine medžiaga, kaip ir nuotraukos, darytos prieš 30 metų. Jos šiandien turi neįkainojamą vertę. Šiaulių rajono žmones prieš 30 metų Paįstryje fotografavo žurnalistas, metraštininkas Algimantas Puodžiūnas. Jo užfiksuoti kadrai su Šiaulių rajono žmonėmis, susikabinusiais rankomis bundančioje Lietuvoje dabar turi reikšmingą istorinę vertę.