Lietuvoje gyvena beveik 200 Baltijos kelio bendraamžių

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Šiandien Baltijos kelio 30-mečio minėjimo renginiai vyksta visoje Lietuvoje.
Penktadienį drauge su Baltijos šalių laisvės simboliu savo trisdešimtmetį švęs beveik 200 lietuvių. Pasaulį jie išvydo tuo pat metu, kai tūkstančiai tautiečių pademonstravo neregėtą vienybę ir solidarumą, kovodami už jų teisę augti ir gyventi laisvoje bei nepriklausomoje Lietuvoje.

Registrų centras, analizuodamas Gyventojų registro duomenis, pažymi, kad istorinę 1989 m. rugpjūčio 23 dieną Lietuvoje gimė 196 vaikai.
Įdomu, kad didžiausiu "Baltijos kelio" bendraamžių skaičiumi gali didžiuotis Šiauliai. Saulės mieste jų gimė 34. Dar 31 šeima tądien pagausėjimo sulaukė Vilniuje, 18 – Kaune.
Analizuojant Registrų centro duomenis galima pastebėti, kad populiariausi mergaitėms tądien duoti vardai buvo Kristina (7), Agnė (5) ir Inga (4). "Baltijos kelio" dieną gimusiems berniukams dažniausiai buvo suteikti Andriaus (5), Tomo (5) ir Dariaus (4) vardai.
Baltijos šalys šiemet mini 30-ąją "Baltijos kelio" sukaktį. Skirtingais duomenimis, nuo 2 iki 2,5 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų, prieš tris dešimtmečius minėdami 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, sustojo į gyvą žmonių grandinę, išreikšdami solidarų Baltijos šalių laisvės siekį.
 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.