Velnio nešami dar vieni „aušros“ nešėjai

Stop kadras iš susitikimo
Lietuvos „liaudies diplomatijos“ atstovė Erika Švenčionienė su Aliaksandru Lukašenka. Ji klausia: „Kuo galime padėti?“, o jis linki „Laikykitės!“
Putino Rusijai puolant Ukrainą, galvas Lietuvoje pakėlė dar vienos „aušros“ nešėjai. Pretenduoja, matyt, tapti 1940-ųjų „Stalino saulės“ nešėjų įpėdiniais.

Į redakcijos paštą jau karo išvakarėse pradėjo plūsti „teisingumo aušros“ laiškai. Iš pradžių tai atrodė kaip eiliniai Algirdo Paleckio „kairiųjų patriotų“ kliedesiai. Bet dabar jau akivaizdu, kokį scenarijų savo marionetėms rašo Kremlius.

Agresoriumi virtęs KGB pulkininkas yra nusiteikęs kaip Stalinas nešti „saulę“ nepriklausomoms šalims. Dviračio neišradinėja, remiasi patikrintu argumentu – „liaudies balsu“, kuriam dirva purenama iš anksto.

Dieną prieš Putinui užpuolant Ukrainą, „kairieji patriotai“ pranešė išsikėlę A. Paleckį savo kandidatu į Lietuvos prezidentus. Pabrėžė, jog suvažiavo jo išrinkti atstovai „iš visos Lietuvos“. Kur taip draugai-ponai skuba? Lietuvos prezidento rinkimai nė nepaskelbti. Bet gyvename demokratinėje šalyje, atrodė, tegu kelia. Turėjome gi kandidatą, pasiskelbusį net „kunigaikščiu“.

Pirmąją karo dieną „aušros nešėjai“ išplatino pranešimą, jog „Lietuvos režimas kaltas dėl Ukrainos tragedijos“. Žodžio „karas“ nepavartojo nė karto. Putinas yra uždraudęs vartoti žodį „karas“ Rusijos žiniasklaidoje, bet marionetės to draudimo laikosi net ne Rusijoje, siųsdamos pranešimus žiniasklaidai.

O sekmadienį „aušros nešėjų“ delegacija jau nulėkė į Baltarusiją klausti Putino tarnu virtusio Lukašenkos, kuo gali jiems padėti „liaudies diplomatija“? Į Lietuvos „liaudies diplomatus“ pretenduojančios delegacijos Minske vadovė Erika Švenčionienė filmavosi ir fotografavosi su Lukašenka. O jis linkėjo: „Laikykitės!“

„Laikykitės“ prieš ką? Prieš didvyriškai savo žemę, savo laisvę, savo nepriklausomybę ginančią Ukrainą? Prieš sukilusią jai padėti Lietuvą ir visą demokratinį pasaulį?

Į „aušros nešėjų“ paskutinį laišką su A. Paleckio pasvarstymais redakcijos žmonės pasiuntė ukrainiečių karių atsakymą: „Plauk, rusų laive, n...“

Jie, kaip ir mes, gali turėti savo nuomonę. Ir verta ją žinoti, kad susivoktume, kas yra kas, ir nuo ko prasideda smegenų plovimas.

Putinas savo karui turėjo užsitikrinti „liaudies balsą“. Per daugiau nei du dešimtmečius, kuriuos yra valdžioje, jis sėkmingai išplovė smegenis revanšistine rusų pasaulio vienijimo idėja. Opozicija Rusijoje sunaikinta ir užčiaupta, o daugybė rusų, deja, sako: „Putinas gerai padarė, seniai taip reikėjo.“

Tik taip jis galėjo pradėti šį karą, mulkindamas rusus, jog tai Donbaso „gynyba“. Pasityčiojo ir iš Rusijos elito, savo artimiausios aplinkos, priversdamas pritarti apsišaukėliškų Donbaso respublikų pripažinimui ir „gynybai“. Tą posėdį transliavo tiesiogiai visam pasauliui, kuris pamatė carą ir jo nuolankius pavaldinius. Caras norėjo, kad ne vienas būtų rankas krauju susitepęs.

Už ką guldo galvas Ukrainoje rusų kareiviai? Į tą klausimą jie patys negali atsakyti. Socialinėje erdvėje plinta pasibaisėjimo ir rusiškų keiksmažodžių pilni jų pokalbiai apie tai, kiek jau yra netekę savo draugų, vadų ir karinės technikos.

Plinta vaizdai, ir kaip beginkliai ukrainiečiai kaimuose ir miesteliuose stabdo rusų tankus ir priverčia apsisukti. Moteris iš Sumų, kurią kelyje sustabdė rusų kareiviai ir paprašė parodyti pasą, nes esą jau įvesta pasų kontrolė, jiems rėžė: „O kas jūs tokie? Nusiimkit kaukes. Ką čia darot mano žemėje? Aš esu ukrainietė, čia mano žemė, vaikinai, eikit sau iš čia! Kodėl žudote mus?“

„Ir jūs mus žudote“, – tyliai pralemeno kareivis.

„Liaudies diplomato“ A. Paleckio aiškinimu, kareiviai Ukrainoje žūva ne dėl Putino kaltės. Dėl JAV, Europos Sąjungos ir visų kitų, kurie padeda Ukrainai. Kartoja Putino propagandistus, esą Putinas nori tik „užbaigti“ karą.

Tikėkimės, užbaigs Hagos teisme, kaip karo nusikaltėlis.