Griežtai ir principingai

Šiaulių mero Artūro Visocko idėja griauti tardymo izoliatorių sukėlė rezonansą – į redakciją kreipėsi miesto galvos palaikytojai. „Šiaulių kraštas“ skuba savo kliedesius paneigti ir pateikti tikrą informaciją!

Griauti Šiaulių kalėjimą!

Šiaulių meras Artūras Visockas (žiūrėti paveikslėlį Nr. 1) nacionalinėje žiniasklaidoje (!) – o ne kokioje tai regioninėje – pareiškė, jeigu būtų jo valia, tai nedvejodamas nugriautų Šiaulių kalėjimo pastatus (paveikslėlis Nr. 2) ir – ne mums – o visiems jums davė suprasti, kad joks paveldas negalėtų jo sulaikyti. Pasiskaitykite patys.

„Šiaulių meras vietoj planuojamo iškelti izoliatoriaus norėtų matyti daugiabučius“ – 15min.lt, liepos 11 d.

Citatos:

„Ta vieta bus didelė problema, nebus aišku, ką daryti. Jeigu man vienam reikėtų spręsti tą klausimą, aš tiesiog nušluočiau visą tą teritoriją ir ten pastatyčiau daugiaaukščių ar namų, kur žmonės galėtų gyventi (...)

Aš kalbu apie tardymo izoliatoriaus teritoriją, tą raudonų plytų pastatą (...)

Jeigu viską ten nušluotume, statytume naujus daugiabučius, tai būtų pasaka. Jeigu pastatus leistų nugriauti, tai savivaldybė būtų linkusi perimti tuos pastatus. Šiauliams šito pastato tikrai nereikia, jį reikia tiesiog nugriauti ir ten pastatyti modernius namus, kuriuose gyventų šiauliečiai“.

1

Paveikslėlis Nr. 1

1

Paveikslėlis Nr. 2

„Šiaulių krašto“ kliedesiai

Po tokio teisingo dar vieno mūsų mero išstojimo kaip ir visada pradėjo puolimą „Šiaulių kraštas“ – mums tikrai netinkamas laikraštis. Žurnalistei Editai Aksomaitienei nepatiko mero Artūro tikrai teisingos mintys ir ji straipsnyje „Šiaulių meras ir kalėjimą nugriautų“ (liepos 21 d.) ėmė postringauti apie kažkokį paveldą: šimtamečius pastatus ir kitokius niekus; jai antrino ir „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, pasiųsdamas A. Visocką pas paveldo specialistą konsultacijoms.

Todėl meras, negalėdamas to pakęsti ir norėdamas įnešti daugiau aiškumo, suskėlė komentarą – manytume, labai teisingą.

Komentaras „Šiaulių krašto“ feisbuko paskyroje po laikraščio straipsnio „Šiaulių meras ir kalėjimą nugriautų“ – liepos 21 d.

Artūras Visockas:

„Dar vienas eilinis portalo viešas kliedesiukas.

Šis turtas nepriklauso miestui. Jis priklauso Valstybei ir Ministerijai. O tai reiškia, jog tas super paveldas tiesiog kiurksos....

Tiesiog kiurksos.....

Pavyzdys – Zubovų rūmai! Kiek dedama pastangų, kad juos perimti ir sutvarkyti! Viskas taip sudėtinga net ten, kur tikrai visiems viskas aišku.

Šiam portalui labai patinka „menų inkubatoriai” ir kitokie dalykai be jokios perspektyvos? Pvz., kaip jie norėjo sustabdyti bulvaro projektą... Kiek buvo dėta pastangų...?

Raimundo Balzos noriu viešai paprašyti tiesiog tinkamai pasirūpinti rožynu. Tai bus didelis darbas.“

Pabaigos žodis

Stiprybės, mere: piktavaliai puola! Kartu mes stiprūs! Taip ir toliau – drąsiai ir principingai, beleką, pagal principą: kas galvoj, tas ir ant liežuvio! Kartu nugriaukime tą kalėjimą – ašarą Dievo aky – o jei nugriovus atsivertų koks tai vaizdas į ežerą, tada toje vietoje mes pastatysime dar vieną „raudų“ sieną (paveikslėlis Nr. 3), nes žydai Jeruzalėje turi tik vieną, o mes, šiauliečiai, – bent dvi.

Pasirašo:

Geltonųjų žmogeliukų palata (žiūrėti paveikslėlį Nr. 4)

1

Paveikslėlis Nr. 3

1

Paveikslėlis Nr. 4