Naujausios
Su Kornelija susitinkame prie vieno Šiaulių vaikų dienos centro, į kurį moteris atnešė išaugtus, bet dar beveik naujus savo dukros batukus – gal pravers jeigu ne centro auklėtinėms, tai gal kurio vaiko mažai sesutei.
Tokiomis dovanomis centro socialinės darbuotojos džiaugiasi, nes centrą lanko daug vaikų iš nepasiturinčių šeimų, o batų vaikams labai reikia.
K. Kurlianskaitei ypač norisi padėti vaikams. Ne kartą iš draugų, pažįstamų yra surinkusi žaislų, drabužėlių ir vežusi į vaikų dienos centrus, ligoninę, vaikų globos įstaigas.
Prieš keletą metų net surengė nedidelę akciją – iš susitaupytų pinigų nupirko 12 bilietų į spektaklį vaikams iš skurstančių šeimų. Būta ir kuriozo.
"Liko iki spektaklio pradžios gal pusvalandis, o du vaikai neatvyko. Skambinu, sako, kad tėvai išgėrę, todėl negali atvykti. Tuomet tiesiog išėjau į bulvarą ir atidaviau kvietimą pirmai su vaiku sutiktai moteriai", – pasakoja Kornelija.
Moteris sako, kad jai nėra geresnio atpildo, kaip matyti iš džiaugsmo švytinčius vaikų veidus.
Visgi Kornelija pripažįsta, kad ne visi žmonės, sulaukę paramos, dėkoja ir šypsosi, pasitaiko ir tokių, kurie žiūri įtariai, klausinėja, iš kur labdara, išpeikia atneštus daiktus.
"Sužinau, kad kažkam reikia šaldytuvo ar televizoriaus, surandu, kas tokį daiktą galėtų padovanoti, o paskui išgirstu: kad suradai, tai ir atvežk. Galbūt tokiems žmonėms ir nereikalinga jokia parama, gal jie tik apsimeta skurdžiais, o iš tiesų gyvena iš nelegalių pajamų. O gal dabar jau esame visko pertekę?" – svarsto moteris.
Į klausimą, iš kur labdara, Kornelija turi paprastą atsakymą – suranda tuos, kurie nori padovanoti jiems nereikalingus daiktus, ir perduoda tiems, kuriems ta parama reikalinga.
K. Kurlianskaitė nepriklauso jokiai organizacijai. Sako, kad pačiai vienai organizuoti paramą daug paprasčiau, nei derinti su kokios nors organizacijos vadovais.
Kornelija labdara ir savanoryste užsiima jau 20 metų ir sako, kad jai tai visiškai natūralus dalykas. Net pati daug neturėdama, niekada nepraeis abejingai pro vargetą, prašantį centų. Nepraeina moteris ir pro gatvėje gulintį girtuoklį, jeigu reikia, iškviečia greitąją. Moteris pasakoja, kad to ją išmokė močiutė.
Su močiute Kornelija vaikystėje dažnai eidavo į bažnyčią. Močiutė kaskart įduodavo pinigėlį anūkei, kad ši paduotų elgetai, sėdinčiam prie bažnyčios. "Močiutė visada dalį savo pensijos paaukodavo vargstantiems ir nuolat kartodavo, kad Dievas už gerus darbus atlygina", – sako moteris.
Tik telefonu per įvairias akcijas K. Kurlianskaitė sako neaukojanti: "Nesu tikra, ar tie pinigai nukeliaus tiems, kuriems reikia. Man labiau patinka žmogui tiesiai paduoti."
Kornelija dėl nuo pat vaikystės silpnos sveikatos niekur nedirba, gyvena iš neįgalumo pašalpos, siekiančios vos porą šimtų eurų.
"Kai pasakai kokiam prancūzui ar italui, kad įmanoma išgyventi ir iš tiek, jie netiki, galvoja, kad juokauju", – šypsosi moteris.
Kornelija kurį laiką su širdies draugu gyveno Italijoje. Moteris pasakoja, kad tos šalies klimatas labai tiko jos sveikatai, bet trūko veiklos, mažai turėjo draugų, ir tai labai slėgė jauną moterį. "Nors ir moki kalbą, ten esi svetimas. Čia aš galiu užsiimti mėgstama veikla – padėti kitiems", – sako Kornelija.
Dabar nuolat kalbama apie "gerovės valstybę", K. Kurlianskaitė turi savo nuomonę apie tai: "Vienintelis dalykas – kad žmogus oriai gyventų, kad atlyginimai, pensijos, neįgalumo pašalpos būtų normalios. Bet nemanau, kad kada nors, pavyzdžiui, neįgalumo pašalpa pasieks 500 eurų. Kas iš to, jeigu pridės 50 eurų? Vienur pridės, kitur atims."
Kornelija daug kur mato neteisybės ir netvarkos, kad ir medicinos srityje, kai gydytojas neturi laiko pakelti akių nuo popierių, kompiuterio ir atidžiau įsižiūrėti į pacientą, nuoširdžiau su juo pasikalbėti.
Visgi linksmo būdo ir linkusi bendrauti Kornelija nemėgsta verkšlenti ir nemėgsta verkšlentojų. Tokiems moteris siūlo nueiti į ligoninę, kur gydomi sunkūs ligoniai, – gal tada gyvenimas pasirodys šviesesnis, o problemos – ne tokios jau ir didelės.
Močiutė visada dalį savo pensijos paaukodavo vargstantiems ir nuolat kartodavo, kad Dievas už gerus darbus atlygina.