Naujausios
Pastebėjo ir paskatino
„Labai įdomus jausmas. Tu sėdi, laikai rankose savo plokštelę, į ją žiūri, jos pasiklausai – ne iškart supranti, kad čia yra tavo darbas“, – sako gimnazistė. Ji mano, kad išleisti albumą dar mokantis gimnazijoje yra didelis žingsnis, todėl didžiuojasi ir savimi, ir savo draugais.
Mergina jau kuris laikas yra subūrusi grupę, kurioje gitara groja Aivaras Špokas, bosine gitara – Teodoras Balčiauskis, būgnais – Dominykas Zaboras. Gimnazistė pati groja gitara ir dainuoja.
Ne kiekvienas gimnazistas gali išleisti savo dainų kompaktinę plokštelę. Kaip tai pavyko Elzei?
Vienam konkursui prireikė autorinės dainos – ją mergina įrašė gimnazijos aktų salėje. Paskelbė vaizdo įrašų platformoje „YouTube“.
Tai pastebėjo Šiaulių apskrities muzikos apdovanojimų organizatoriai ir 2018-ųjų vasarą skyrė nominaciją "Metų atradimas".
Netrukus Elzė sulaukė prodiuserio Remigijaus Ruokio pasiūlymo išleisti savo dainų kompaktinę plokštelę. Gimnazistė sutiko – taip po truputį prasidėjo darbai.
Praeitą rudenį mergina paprašė savo grupės padėti. „Jie sutiko, nes suprato, kad reikia pagalbos. Jie groti norėjo, aš groti norėjau“, – abipusį interesą aiškina Elzė.
2019-ųjų sausį prasidėjo dainų įrašai, trukę du mėnesius. Grupei dainas įrašyti padėjo ir Aušvydas Kupčinskas (fortepijonas), Eligijus Žilinskas (gitara), dainų įrašus papildė Paulius Trijonis.
Dainos tik su jausmu
Simboliška – daina, atvėrusi Elzei kelią į aktyvesnę muzikos kūrybą, buvo „Bitės skrydis“. Taip ji nusprendė ir pavadinti savo pirmąjį albumą.
„Dėl to ir pagrindinė spalva yra geltona, ir pagrindinis veikėjas yra bitė. Tai darbštumo simbolis. Albumas yra apie viltį, apie meilę, apie šviesą, apie džiaugsmą“, – pasakoja gimnazistė.
Visų albumo dainų tekstų ir muzikos autorė yra Elzė. Kaip mergina rašo dainas?
Būna ilgų laikotarpių, kai nei nauja muzika, nei nauji žodžiai neateina į galvą. Tačiau kartais užplūsta staigus kūrybinis polėkis. "Pasiimu gitarą, atsisėdu, paieškau, ir tada žodžiai dažniausiai gimsta kartu su muzika", – apie savo kūrybinį procesą pasakoja gimnazistė.
Mergina papildo, kad ir be jausmo kurti dainų nemėgsta. „Geriau rašyti su emocija ir tada jau žinoti, kam rašei, kodėl rašei, kada rašei, kaip jauteisi. Ir tada lengva per koncertus perteikti tą patį jausmą“, – teigia jaunoji dainų kūrėja.
Pirmosios Elzės dainos buvo sukurtos dar šeštoje klasėje. Tiesa, kaip pati įvardija, kūryba nebuvo rimta. Brandesnė dainų kūryba prasidėjo devintoje klasėje.
Gimnazistė teigia bandžiusi skaičiuoti, kiek tiksliai dainų parašiusi, tačiau pripažįsta – sudėtinga. Tarp dainų yra ir nebaigtų dainų tekstų, muzikos motyvų, tad iškyla dilema, ar tai irgi galima laikyti dainomis.
Į muziką – nuo vaikystės
„Aš muzikuoju nuo pat vaikystės“, – pasakoja Elzė. Visai maža, darželyje, ji ėjo į dainavimo studiją. Vėliau – į muzikos mokyklą.
„Labai gerai prisimenu tą momentą, kai manęs paklausė, kuo norėsiu groti ir aš, būdama pirmokė, pasakiau, kad gitara“, – prisimena dainų kūrėja. Priduria, kad tuomet instrumentas buvęs didesnis už ją pačią, todėl mokytis pradėjo ne iškart.
Ilgainiui noras tapo malonumu – gitara Elzė pradėjo groti ne tik atskiras melodijas, bet ir akordus. Atėjo noras ieškoti savitos muzikos.
O kaip su eilėmis dainoms?
Elzė prisimena, kad mama jai mažai skaitydavo eiles. Taip susiformavo palankumas eilėraščiams – pirmoje klasėje jau sukurti pirmieji, nors ir paprasti, eilėraštukai. „Kūryba visąlaik buvo prie širdies – tai vidinio pasaulio perkėlimas į išorę“, – tikina Elzė.
Muzika ir poezija susiliejo į vieną veiklą – dainų kūrybą. Atsirado galimybės dalyvauti konkursuose, festivaliuose. Taip, skirtingai nei daugelis bendraamžių, net baigusi muzikos mokyklą, ji toliau liko su muzika.
Netrukus laukia dvylikta klasė, brandos egzaminai. Ką planuoja Elzė?
„Judėsiu socialinių mokslų keliu“, – sako būsimoji abiturientė. Ji svarsto studijuoti psichologiją ar sociologiją programose Vilniuje arba Kaune. Šiaulius Elzė sako labai mylinti, tačiau čia nėra norimų studijų.
„Jaunam žmogui Šiauliai – puikus miestas realizuoti save. Pagrindinė problema, kurią matau, turbūt yra darbo vietų jauniems žmonėms trūkumas“, – teigia mergina.
Kas bus su muzika?
Gimnazistė sako toliau kursianti ir stebėsianti, kaip sekasi muzikinė veikla. Jos manymu, gerai turėti tvirtą profesiją, ypač jei nesisektų kurti ir dainuoti.
Elzė įsitikinusi, kad įmanoma kurti gerą, kokybišką muziką, surinkti pilnas sales ir be aukštojo muzikinio išsilavinimo. Ji neatmeta, kad ir jai pasiseks, nes mato pavyzdžių, kai muzika papildo pagrindinį darbą.