Gero miego pagrindas – čiužinys

Autorių nuotr.
Miegodami mes praleidžiame vidutiniškai trečdalį savo gyvenimo, todėl yra labai svarbi aplinka, kurioje mes miegame: kambarys, apšvietimas, oro kokybė, lova ir, žinoma, čiužinys. Nors lemti mūsų miego kokybę gali nemažai veiksnių, tačiau didžiausią įtaką daro būtent čiužinys. Tai neturėtų stebinti – juk su juo liečiasi visas mūsų kūnas, nuo čiužinio ir pagalvės derinio priklauso mūsų padėtis miegant, įkvepiame čiužinyje susikaupusias dulkes (jei tokių yra) kiekvieną kartą versdamiesi. Tai kaip išsirinkti čiužinį, kad ne tik saldžiai miegotume, bet ir gerai pailsėtume?

Kodėl reikia keisti čiužinį?

Seną čiužinį yra patariama keisti nauju kas 8–10 metų. Dažniausiai senas čiužinys tampa nebepatogus, atsiranda akivaizdžiai matomos įdubos, kurios neišnyksta net ir apvertus čiužinį, o jose gulėti nėra komfortabilu. Taigi svarbiausiai priežastis, kodėl reikia keisti čiužinį, yra ta, kad šis tapo nebepatogus. Taip pat svarbi ir čiužinio higiena – net ir reguliariai skalbiant čiužinio užvalkalus, čiužinyje gali atsirasti namų dulkių erkučių, kurias išnaikinti, namų sąlygomis, yra praktiškai neįmanoma.

Kas svarbu renkantis čiužinį?

Renkantis naują čiužinį svarbu žinoti, kokio tipo čiužinių būna ir ką tai reiškia, nes bene pirmas klausimas, kurį išgirsite atėję pirkti čiužinio, tai „Kokio tipo čiužinio ieškote?“ Nuspręsti, kokio čiužinio reikia jums, geriausiai padės praktika – pagulėkite ant įvairių čiužinių parduotuvėje, kad susidarytumėte nuomonę apie kiekvieną iš jų ir galėtumėte pasakyti, kas tinka būtent jums. Juk tokie čiužinio parametrai kaip jo kietumas, storis, dydis yra jūsų asmeninis pasirinkimas ir priklauso tik nuo jūsų skonio. Tiesa, jei su partneriu miegate ant viengulių čiužinių, keisdami vieną čiužinį atkreipkite dėmesį į lovoje jau esančio partnerio čiužinio storį. Vienodi čiužinių aukščiai leis sukurti iliuziją, kad tai viena didelė lova.

Kokio tipo čiužinių būna?

Parduotuvėse galite rinktis iš pačių įvairiausių čiužinių tipų: lateksinių, spyruoklinių, su kokosų plaušu, vienpusių ar dvipusių. Dažnai šie tipai yra derinami tarpusavyje. Vienpusis čiužinys reiškia, kad jis yra skirtas miegoti ant vienos pusės. Pliusas, kad nereikės čiužinio vartyti, minusas, kad negalėsite išbandyti skirtingo kietumo pusių. Vis dažniau galima rasti dvipusių čiužinių, tai yra tokių, kurių abi pusės yra skirtos miegoti, tačiau skiriasi jų minkštumas. Tai itin puikus pasirinkimas tiems, kurie nėra tikri, kokio kietumo čiužinio nori. Taip pat rekomenduojama čiužinį vartyti priklausomai nuo metų laiko – vasarą miegoti ant kietesnės pusės, o žiemą ant minkštesnės, nes čiužinį sudarančios medžiagos nuo karščio šiek tiek suminkštėja, todėl vasarą kietesnioji pusė taps panašaus minkštumo kaip žiemą minkštesnioji.

Įsigydami čiužinį pasidomėkite grąžinimo sąlygomis. Dažniausiai čiužinį galima grąžinti per 14 ar 30 dienų, o tai pakankamas laiko tarpas išbandyti čiužinį ir nuspręsti, ar jis tinkamas būtent jums. Nebijokite grąžinti nepatogų čiužinį, juk su juo teks draugauti apie 10 metų! Taip pat įsigydami nepigų pirkinį pasistenkite sutaupyti ir pasinaudoti akcijomis. Prieš pirkdami čiužinį pasidomėkite, kokios „Jysk“ akcijos šiuo metu yra taikomas ar ieškokite geriausių pasiūlymų „raskAkcija.lt“ portale.