Kaip jūsų kiemas atrodys šią vasarą?

Jei gyvenate nuosavame name, kotedže ar turite žemės sklypą poilsiui užmiestyje, žinoma, jums tenka ne tik mėgautis nuosavo kiemo teikiamais privalumais, bet ir pasirūpinti juo, kad buvimas lauke teiktų malonumą ir džiugintų akį. Kad jūsų kiemas kaip naujas atrodytų visada – teks vasaros pradžioje šiek tiek laiko skirti kiemo priežiūrai, o jei apsigyvenote naujame name, galbūt dabar kaip tik sukate galvą kaip įrengti jaukią poilsio zoną gryname ore. Taigi kokie svarbiausi darbai laukia kieme ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Kad tvora būtų lyg ką tik įrengta

Tvarkinga ir graži tvora – tai viso kiemo puošmena ir akcentas. Juk tvorą mato ne tik visi praeiviai, į ją pirmiausia dėmesį atkreipia atėję svečiai, bet ir mes, sėdėdami terasoje ar ant sūpynių, nuolat sklypo kraštuose matome būtent tvorą. Norėdami, kad jūsų tvora ir vartai nuolat atrodytų kaip nauji, juos kas kelis metus reikės perdažyti. Nesvarbu, ar jūsų tvora medinė, ar metalinė, tačiau laikas nuo laiko ją reikės nuplauti, nušveisti ir perdažyti. Dažymas – ne tik estetikos padiktuota būtinybė, tai ir būdas apsaugoti medį ar metalą nuo aplinkos poveikio, kad tvora ilgiau išliktų tvirta ir jos nereikėtų remontuoti, keisti sutrūnijusių ar surūdijusių tvoros segmentų.

Akį traukiantys spalvoti akcentai

Turbūt visi, kas turi nuosavą kiemą, turi ir žydinčių augalų jame. Žydinčios gėlės ir krūmai – puikus dekoro elementas, būdas paslėpti malkinę, sandėliuką ar kitą ūkinės paskirties statinį. Pavasaris ir vasaros pradžia, tai metas, kai reikia genėti daugumą augalų, taip pat pasirūpinti tręšimu, kad augalai ilgai ir gausiai žydėtų. Jei lauke auginate vienmečius vazoninius dekoratyvinius augalus – pasibaigus šalnoms pats metas įsigyti sodinukų. Taip pat verta įsigyti specialiai jūsų pasirinktiems augalams tinkamo substrato. Optimaliai subalansuotas įvairių mineralų ir trąšų prisotintas substratas leis užtikrinti, kad gėlės trauks akį net ir pas mažiausiai patyrusį sodininką.

Poilsio zona lauke

Po žiemos šalčių norisi vis daugiau laiko praleisti gryname ore ir pasišildyti saulutės spinduliuose. Todėl svarstant apie kiemo atnaujinimą ar įrengimą reikėtų apsvarstyti ir apie poilsio zoną. Gal jau turite nenaudojamą terasą? Planuojate įrengti erdvų balkoną? O gal svajojate apie kiek nuo namo nutolusią pavėsinę? Kiemui verta įsigyti atskirus funkcionalius baldus – stalą, kėdės ar patogią sofą – kurie nebijo įvairių oro sąlygų. Jei jūsų terasa ar balkonas be stogo – verta pasidomėti skėčių ir išskleidžiamų stogų pasiūla, jie ne tik apsaugos nuo saulės, bet ir nuo lietaus šiltą vasaros dieną. Taip pat kiemą pagyvins iki pavėsinės ar namo durų vedantis dekoratyvinis takelis, o vakare jaukumo suteiks palei takelio kraštus įsmeigtos lempos su saulės baterijomis.

Užsimojus atnaujinti savo kiemą ir susiplanavus visus būtinus darbus bei pirkinius gali paaiškėti, kad norint sukurti savo svajonių erdvę lauke prireiks ne tik nemažai laiko, bet ir pinigų dažams, lauko baldams, dekoro elementams. Žinoma, planuojant pirkinius iš anksto ir ieškant geriausio kainos ir kokybės santykio gali pavykti sutaupyti. Verta pasidomėti ir šiuo metu prekybos centruose taikomomis akcijomis, kurias galima rasti „raskAkcija.lt“ portale, pavyzdžiui, „Senukai“ akcijos gali padėti sutaupyti perkant lauko baldus, vazoninius augalus, trąšas ir daugelį kito sodo ir daržo prekių.