Su kuprine ant pečių: ką įsigyti artėjant rugsėjui

Užsakovų nuotr.
Ar žinojote, kad kasmet mokiniui reikalingų prekių krepšelis brangsta maždaug 20 proc.? Pernai tėvai kanceliarinėms prekėms išleido nuo 10 iki 30 eurų, o vidutinis pirmokėlio krepšelis kainavo 30 eurų ir daugiau. Taigi į ką atkreipti dėmesį renkantis prekes artėjančiam rugsėjui ir kur verta, o kur neverta taupyti?

Mokykla – tai ne tik knygos

Didžiausios išlaidos atsiranda atsidarius rūbų spintą. Labai dažnai vaikai per vasarą išauga tiek uniformas, tiek ir avalynę. Tiesa, neskubėkite išmesti senos uniformos – padėvėtą švarką, sijoną ar kelnes galite parduoti jaunesnių moksleivių tėvams ir taip sutaupyti įsigydami naują komplektą savo vaikui. Taip pat nepamirškite, kad ir savo vaikams galite ieškoti dėvėtų uniformų – taip ne tik sutaupysite, bet ir sumažinsite be reikalo išmetamų rūbų kiekį. Apranga mokyklai – tai ne tik uniforma, nepamirškite, jog reikės aprangos sportui. Tiesa, jos pirkti iš anksto nereikėtų, nes aprangos tipas gali priklausyti nuo to, kokio tipo sportinė veikla bus vykdoma mokykloje – vis daugiau ugdymo įstaigų renkasi paįvairinti pamokas ir organizuoja plaukimo pamokas baseine, sportinius šokius ar kitą nestandartinę veiklą.

Svarbios mokyklinės smulkmenos

Nors kanceliarinės prekės parduotuvėse neatrodo brangios, tačiau nesusidarius sąrašo ir gerai neapgalvojus, ko reikia, jus gali nustebinti nemenka galutinė suma. Todėl prieš eidami apsipirkti kartu su savo vaiku įvertinkite, ką jis jau turi namuose nuo praėjusių mokslo metų, o ką reikėtų įsigyti. Dažniausiai paaugliai nori naujos rašalinės, pieštukų, trintukų, drožtukų ir kitų smulkmenų ne todėl, kad jų neturi, o todėl, kad nori turėti naujausio filmo ar žaidimo atributika puoštus reikmenis. Jei norite prekes sutalpinti į tam tikrą biudžetą – ieškokite kompromiso, galbūt galėtumėte įsigyti naują madingą pieštukinę, tačiau joje puikiai savo funkciją atliktų pernykščiai rašikliai ir kitos priemonės? Jei jūsų moksleivis jau nebe pirmokas, tikriausiai jis turi nemenką knygų aplankų kolekciją. Pritaikykite ją šių metų knygoms ir nereikės įsigyti naujos aplankalų pakuotės. Sutaupytą sumą geriau investuoti į patį svarbiausią mokinio pirkinį.

Kad mokslai negadintų sveikatos

Nors galime sau leisti taupyti kanceliarinių smulkmenų sąskaita ar įsigydami pigesnę sportinę aprangą, tačiau nevalia taupyti kasdieninės mokinio palydovės – kuprinės – sąskaita. Rekomenduojamas nešiojamos kuprinės svoris neturėtų viršyti 10 proc. vaiko svorio, tačiau svarbiau nei kuprinės turinys yra jos sandara. Labai svarbu, kad vaikui išrinktumėte mokyklinę krepšį su dviem petnešomis, tolygiai paskirstančiomis svorį. Kuprinės su vienu diržu ar rankena (nešamos tik viena ranka) yra nerekomenduojamos. Taip pat rekomenduojama, kad tuščia kuprinė nesvertų daugiau nei 700 g, būtų su pritvirtintu atšvaitu.

Tiems, kas skaičiuoja savo pinigus ir apsiperka apgalvotai, dabar pats metas savo vaikus aprūpinti mokyklinėmis prekėmis. „Maxima“ akcijos gali padėti išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį, o įvairiais mėgstamais herojais dekoruotos prekės ne tik patiks tėvų kišenei, bet ir moksleivio skoniui! Daugiau akcijų ir pasiūlymų rasite portale „raskAkcija.lt“.