Naujausios
Keturios bobelės vandeny
Kuršėnuose, Ventoje, maudėsi kelios moterys. Bedūkdamos vandeny, vieną pastūmė gilumon. Šį įsitraukė ir stūmėjas. Kitos dvi puolė gelbėti, kurias irgi pirmosios įtraukė. Laimei, pasitaikė su laiveliu netoliese A. Jovaišas, kuris „skenduoles“ išgelbėjo. Dvi mažai tegavo įgerti vandens (stūmėja kiek daugiau), o vieną tik besupdami atgaivino ir į namus nešte parnešė.
Tai pirmas Kuršėnuose įvykis, kad skendo 4 bobos.
„Mūsų momentas“,
1932 m. liepos 17 d.
Burmistras Valančius ne tautininkas
Tūli, ypatingai iš opozicijos, po pr. mt. rinkimų tvirtino ir tvirtina, kad Šiaulių burmistras p. Valančius esąs oficialus tautininkas ir tautininkų sąjungos narys. Tas netiesa. Iš tautininkams artimų žmonių girdėjome, kad p. Valančius nėra, bent iki šios dienos, tautininkų s-gos narys, nes iki šiol jis nėra net pareiškimo padavęs, jog norįs būti nariu.
A. a. Kazlauskis, kaip geras p. Valančiaus pažįstamas, paėmė ir įrašė jį į narius, bet p. Valančiaus raštiško sutikimo nebuvo. Siuntė jam visuomet pakvietimus ir t.t., kaip nariui, bet neseniai, iškilus klausimui dėl p. V. nario mokesčio mokėjimo, netikėtai paaiškėjo, kas anksčiau pasakyta.
Taigi, bereikalingai jaudinamasi, p. Valančius yra nepartyvus.
„Mūsų momentas“,
1932 m. rugpjūčio 7 d.
8 valandas
Saldainių dirbtuvėse „Birutė“, „Rūta“, „Fortūna“ ir „Energija“, kur iki šiol buvo dirbama po 9 val., darbo inspektoriui pareikalavus, nuo š. m. rugpiūčio mėn. 2 d. dirbama tik 8 val.
„Mūsų momentas“,
1932 m. rugpjūčio 7 d.
Kodėl bankrutavo asenizcijos bendrovė
Prieš metus M. M. teigiamai buvo pasisakęs dėl asenizacijos bendrovės įsteigimo Šiauliuose. Bendrovė įsigijo specialius automobilius su hermetiškai uždaromais bosais, siurblius, nusamdė tarnautojus, pradėjo darbą. Iš karto pasirodė, kad tokia bendrovė Šiauliams didelis pliusas, nes darbas buvo atliekamas labai greitai, nebrangiai ir švariai.
Taip, švariai! Bendrovei valant išvietes ar duobes, nesijautė jokio dvokimo.
Bendrovės svajonės neišsipildė. Miesto savivaldybė, stambiausias klijentas, valymo darbą atidavė priešistoriniams „bačkininkams“. Sako, taip pigiau. Užsakymas — apie 10.000 litų.
Bendrovė bankrutavo. Dabar sena vaga važiuojama. Gyventojai vėl troškinami. Šiauliečiai mėgsta girtis, ei, jų miestas modernėja, kultūrėja, bet kodėl tokio paprasto dalyko negalima sutvarkyti?
Prieš karą miestas turėjo net nuosavus asenizacijos įrankius, kodėl gi dabar savivaldybė tuo nenori susirūpinti? O tas labai reikalinga, nemažiau už elektros stotį...
„Mūsų momentas“,
1932 m. rugpjūčio 7 d.
Malonės prašymas dėl kregždžių šeimos
Steponiškio st., Kuršėnių v., Šiaulių-Telšių linijoj, yra dėl keleivių pastatytas rusų tipo vagonas. Šiais metais to vagono pastogėj kregždės susilipdė lizdą ir išsiperino vaikus. Liko tik savaitė jų išauginimui. Kadangi dėl keleivių remontuojamas kitas vagonas, tai minėtąjį vagoną ruošėsi išvežti į kitą sustojimo vietą.
Steponiškio kelio meisteris gavo parėdymą vagono išsiuntimui. Pastarasis ruošėsi parėdymą vykdyti, apgailėdamas ir kregždžių šeimos Iikimą. Bet atsirado gailestingai žmogus, kuris gailėdamasis kregždžių šeimos, parašė malonės prašymą Šiaulių Kel. ir Stat. Direk. viršininkui, kad šį parėdymą atmainytų, iki kregždės vaikus neišves.
Prašymas patenkintas. Kregždžių šeima išgelbėta. Gyventojai džiaugėsi tokiu kultūringu darbu.
„Mūsų momentas“,
1932 m. rugpjūčio 7 d.
Žydų muštynės
Joniškėlio turgavietėj agurkais susimušo du žydai. Vienas – už turgų pinigų rinkėjas, o antras – stovėjo su agurkais. Muštynių finalas – vienas uždarytas daboklėn, o antras išvarytas iš turgaus.
Tą pačią dieną ir tarp kiaušinių supirkinėtojų vos neįvyko incidentas. Vienas net peilį jau buvo išsitraukęs, bet policija karštuolius nuramino.
Vėl buvo susimušę gatvėje žydai. Vienam gerokai sukruvintas veidas. Pašaliniams įsikišus, pavyko peštukus išskirti. Žmonės sako, kad būsiąs karas ar kokia nelaimė, kad žydai tarp savęs mušasi.
„Mūsų momentas“,
1932 m. rugpjūčio 15 d.
Iš reporterio bloknoto
Kokia gamta – tokie žmonės
Gaila. Šiauliuose tačiau šis dėsnis lengva pritaikinti. Gyventojai gamtos įtakoj: šalti materialistai, kasdienės nuotaikos. Be šventesnių norų – apie idealus niekas nė nesvajoja. Juk net paprasto nuoširdumo ir vaišingumo šiauliečiams trūksta.
Atvažiavo į Šiaulius pasaulinė garsenybė – pianistas, aklas menininkas, pasižymėjęs Šopeno kūrybos puikiu skambinimu. Ar žinote, kad neatsirado Šiauliuose žmogaus, kuris jo koncertui paskolintų rojalį, nors buvo į daug ką kreipiamasi. Pianistas turėjo tenkintis pianinu – niekam tas nerūpėjo. Keista. Juk, rodos, kiekvienas turėtu laikyti už garbę, jei jo rojaliu skambina pasaulinė garsenybė – tačiau Šiauliuose žmonės visuomet kitaip galvoja.
Tiek to.
„Mūsų momentas“,
1932 m. birželio 26 d.
Nubaudė Šiaulių Bloknotą
Šiaulių 1 nuov. Taikos Teisėjas teisė „Šiaulių Bloknoto“ redaktorių Vi. Šaulį už atspausdinimą Š. Bl. 2 Nr. pornografinės iliustracijos. VI. Šaulys nubaustas 500 lt., arba 1 mėn. kalėjimo, be to, konfiskuotas Š. Bl. 2 Nr. ir jo redaktoriui atimta teisė 1 metus leisti laikraštį.
„Mūsų momentas“,
1932 m. liepos 10 d.
Šiaulietiškos poezijos kampelis
A.Rūkas
Nupirktos dienos
Nupirktos dienos...
Nupirktos
širdim, krauju ir dūšia.
Gyvenimas nušvilpė jas,
sulaužęs per pusę.
Pasižiūri atgal:
jau meilė išmylėta.
Neverkie, mylimoji, ne!
Širdim gyvenančio poeto
tokia jau verkianti dalia.
Jei širdį –
visą širdį,
ne trupiniais, ne gramais
atidaviau gyvenimui
ir mylimai, ir mamai.
Dabar užteks.
Tik dūšia prarasta,
ir kraujo degančio taip maža –
Ach, miela, mylima!
Viskas – tik sapnas,
tik... miražai
Apsvaik, o mylima, nuo tango,
išeik į ledą plyną, –
lai lekia į tolį pačiūžos,
nes perkamos dienos sulamdo,
ir kūkčioja laimė sulūžus.
„Įdomus mūsų momentas“,
1933 m. gruodžio 31 d.
Mister Wu
Prakalba su smulkmenom
Nuo Redakcijos: P. Dlriteur giba Ton’ui, dėl susidėjusių aplinkybių, atsisakius rašyti eiliuotus feljetonus, gaudami iš skaitytojų nemaža laiškų su pageidavimais. pakvietėme p. Mister Wu tęsti šį darbą toliau.
Gerbiami visokie „iečiai“,
žagariečiai ir šiauliečiai,
zarasiečiai ir kauniečiai
ir visi visi piliečiai,
jei redaktorius pakviečia,
nėra ko čia čiupinėti
reikia tuoj gerai nučiupti
ir kas lupama išlupti.
Pradedu jau: viens, du, trys!
Kas gyvenime paslys,
nuraminsiu, kaip mokėsiu,
žodžių nepasigailėsiu.
Aš rašysiu apie tango,
apie pusbernį prie lango,
apie gražią Marijoną,
Siuvančią šilkų sijoną
Paminėsiu gelsvą spaudą,
tuos, kur tokią spaudą gaudo
ir kurie iš viso strioko
dieną kratos andaroko.
Taipgi leista bus rašyti
ir apie bekonų sritį,
o taipogi poną Podžių
paminėti pora žodžių...
„Mūsų momentas“,
1932 m. vasario 7 d.
Kalba ir stilius netaisyti.
Iš Viliaus PURONO ir Vlado Vertelio senosios spaudos rinkinio