Žaliūkių kaimui įrengs naują kelią: išleis 140 tūkstančių eurų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Žaliūkių kaimo gyventojams nebereikės prašyti užtvara pertverto įvažiavimo servitutų, nes miesto Savivaldybė jiems įrengs atskirą įvažiavimą.
Seimas šių metų birželio pabaigoje priėmė įstatymą dėl Šiaulių miesto ir rajono ribų keitimo, kuriuo nuo 2023 metų sausio 1 dienos 139 hektarai Žaliūkių kaimo iš rajono teritorijos pereina miesto žinion. Iki to laiko Šiaulių rajono savivaldybė turi perduoti miestui šio kaimo detaliojo planavimo dokumentus.

Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo, kad šiam procesui ruošėsi. Ne kartą susitiko su Žaliūkių kaimo gyventojų delegacija. Ten naujus namus pasistatę gyventojai susidūrė su įvažiavimo kelio savininko interesais. Jam įrengus ant įvažiavimo užtvarą, ginčas persikėlė į teismus.

Gyventojai miesto savivaldybės prašo išspręsti įvažiavimo klausimą. A. Bartulis pasakojo, kad praėjusią savaitę susitikęs su Žaliūkių kaimo gyventojų delegacija dar kartą išgirdo jų lūkesčius turėti į kaimą vedantį viešą kelią.

Jau šių metų biudžete buvo numatyta 120 tūkstančių eurų tokiam keliui įrengti. Administracijos vadovas pranešė, kad jau parengtas projektas, kuriame numatyta įrengti beveik 200 metrų ilgio ir 6 metrų pločio kelią bei 1,5 metro pėsčiųjų taką, vedantį į Žaliūkių kaimą, kuris greičiausiai taps miesto mikrorajonu.

Pagal projektą šie darbai kainuos apie 140 tūkstančių eurų. A. Bartulis viliasi, kad rangovo parinkimo metu darbų kaina gali kiek sumažėti. Toks supaprastintas konkursas įvyks iki lapkričio 1 dienos. Administracijos direktorius mano, kad šiais metais kelias gali būti įrengtas, o išasfaltuotas jau kitų metų pavasarį.

Anot A. Bartulio, taip būtų išspręstas konfliktas, o gyventojai turėtų atskirą įvažiavimą į gyvenvietę.

Šiaulių miesto savivaldybė praėjusiais metais patvirtino kriterijus, pagal kuriuos 119 miesto žvyruotų gatvių suskirstyta asfaltavimui iki 2039 metų. Kodėl šis gatvė bus asfaltuojama be eilės?

A. Bartulis paaiškino: „Todėl, kad nauja“. Ir dar pridūrė, kad tai išskirtinis projektas.

Jo manymu, būtų neprotinga dabar įrengti žvyruotą gatvę, o asfaltuoti ją vėliau, pagal pačios Savivaldybės patvirtintus kriterijus ir bendrą eilę.