A. Veryga: Lietuva nėra sala, tad skubėti atšaukti karantino nereikia net nenustatant naujų atvejų

Olgos Posaškovos (Seimo kanceliarija) nuotr.
Sveikatos ministras Aurelijus Veryga.
Dar labiau sumažėjus naujų užsikrėtimo koronavirusu atvejų ar net kurį laiką sulaukiant dienų, kai naujų užsikrėtimų COCID-19 nebebus fiksuojama apskritai, šalyje įvestas karantinas nebūtinai bus atšaukiamas. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, Lietuva nėra sala, tad kol tiek šalies viduje, tiek už jos ribų bus sergančių koronavirusu, skubėti su karantino atšaukimu neverta.

„Jei šalys atsipalaiduos, o yra noro vis daugiau leisti keliauti piliečiams, tai karantino sąlygų išlaikymas – ypač atvykstančiųjų kontrolė, priežiūra, karantinavimas, izoliacija – bus aktualus labai ilgai. Lietuva karantiną galėtų atšaukti, jei būtume izoliuota sala ir pas mus niekas negalėtų atvykti, bet kadangi tokie nesame turime likti budrūs“, – penktadienį spaudos konferencijoje teigė A. Veryga.

Ministras aiškino, kad nereikia žiūrėti tik į naujų atvejų sumažėjimo statistiką. Anot jo, riziką kelia vien faktas, kad šiuo metu apskritai yra virusu užsikrėtusių asmenų.

„Neužmirškime, kad Lietuvoje virusas yra gyvas, ir kol jis Lietuvoje yra fiksuojamas apskritai, kol yra užsikrėtusių žmonių ir tų, kurie nėra pasveikę... Virusas gyvena Lietuvoje, jis yra gydymo įstaigose, tad plitimo tikimybė, nors ir nedidelė, išlieka. Be to, yra šalių, kur jis plinta labai greitai“, – sakė ministras.

Kartu A. Veryga neslėpė skepsio Slovėnijos sprendimui skelbti epidemijos pabaigą, kai pastarąsias dvi savaites per parą neužregistruota daugiau nei 7 naujų COVID-19 atvejų.

„Įdomus paskelbimas (...) sakyčiau, drąsus šalies sprendimas. Žinoma, negaliu jo nei kritikuoti, nei komentuoti. Tačiau aš manauu, kad nereikėtų smarkiai skubėti su epidemijų pabaigos skelbimais. Kitų šalių patirtis rodo, kad atsipalaidavus, nustojus atidžiai prižiūrėti atvykstančius asmenis, tas skaičius gali pradėti augti. Mes tikrai neskubėsime atšaukinėti šios situacijos vien tam, kad galėtume sukontroliuoti visus tiek įvežtinius, tiek vietinius atvejus“, – teigė A. Veryga.

Paklaustas, ar yra kažkokie kriterijai, kuriais vadovaujantis Vyriausybė skelbtų karantino pabaigą, ministras nekonkretizavo.

„Nežinau kuo vadovaujantis tas 7 žmonių skaičius per parą buvo nustatytas. Nesu tokios rekomendacijos girdėjęs. Lietuvoje plitimai yra klasteriniai, židininiai, bet jie yra, infekcija gyva ir atsipalaiduoti, užsimigdyti, net turint nedidelį atvejų skaičių, nereikėtų“, – apibendrino ministras.

Komentarai

na ir     Pen, 2020-05-15 / 18:51
Na ir įdomu.Kiek dar Veryga taip vadovausis ??? Gal leiskite žmonėms pradėti natūraliai kvėpuoti. Per tiek laiko dar didesni bus kvėpavimo sutrikimai. Su nepritaikytom,nekokybiškom kvėpavimui kaukėm jau ir dabar visi turime problemų...
Labai teisingai vis sako    Šeš, 2020-05-16 / 22:16

In reply to by taigi

ir vis klaidas daro. Iš tų klaidų mokosi, bet vėl daro, tik nepripažįsta. Labai jų reikalus pavedė pora ministrų. Vienas pauliavojo, berods, Emiratų restorane už valdiškus pinigus, apgyvendino savo vaiką seimo viešbutyje, išnuomojo butus Vilniuje, pasinaudodamas privilegijomis, pasiremontavo namą neaiškiomis aplinkybėmis, o kitas nutarė pamedžioti lanku su strėlėmis ir neleisti plynėmis kirsti miško draustiniuose, o dar viena ponia, besaugodama gamtą, pašaudė antis, kurios įrašytos į Raudonąją knygą. Humoristinė Jotauto nuomonė.
Emilija     Pen, 2020-05-15 / 19:54
Protingas variantas yra gyventi taip tarsi jis yra, bet tarsi jo ir nėra. Krikščionybėje yra pasakyta, kad kai du bendrauja – tarpe jų yra ir tas trečiasis. Mes esame maža tauta dabar jau turinti savo būtį – po pušele atsigulti neskubėkime. Ir dirbkime, ir saugokimės. Laikas yra atsakingai, teisingai veikiančių pusėje
bate    Pen, 2020-05-15 / 21:01
Veryga buvo teisus nuo pat savo pareigų pradžios. Tik gaila, kad mūsų žmonės to nesupranta. Visi nori savo kažkokios tai sugalvotos laisvės, bet tai nėra, taip ir nebus. Kiekvienoje valstybėje, pačioje demokratiškiausioje yra įstatymai kurių privalu laikytis, Aišku yra klaidų, bet iš klaidų mes mokomės. Verygai, Skverneliui didelis 10!!!! Sėkmės jiems ir mums!
G    Šeš, 2020-05-16 / 17:21

In reply to by bate

Ar ne per daug tų klaidų? Nesibaigiančios klaidos, kurios vis pateisinamos"visi daro klaidų ". Bijote? Sėdėkite namuose. O Dauguma nori gyventi,. Jei man lemta mirti, aš renkuosi gyvenimo likutį normalų ir laisvą.
Jotauto humoras    Šeš, 2020-05-16 / 22:00

In reply to by bate

Ačiū Verygai ir Skverneliui, kad prieš rinkimus duos 200 eurų. Dar ačiū, kad Jaroslawas nutiesė asfaltą iki premjero. Aš prie to kelio gyvenu. Klaidas jie daro, iš jų mokosi ir vėl daro... Aš jiems dešimties balų sistemoje skiriu 12 !!!
bate    Sek, 2020-05-17 / 08:29

In reply to by Jotauto humoras

jei dabar valdžioje būtų Kubiliaus šaika, tai būtų ne davę po 200, o atėmę po 500 ir iš visų, ne tik iš pensininkų. Man geriau kai duoda, o ne atima, nors aš negausiu, bet džiaugiuosi už kitus. (matomai nestandartinis lietuvis esu) O šita pandemija suvaldyta. Pažiūrėkit į kitas šalis kiek mirčių vienam milijionui gyventojų ir pažiūrėkit pas mus. Apie jokius keliukus kalba čia neina.
Majamis    Pen, 2020-05-15 / 21:14
Sala yra suoliukas po savivaldybės langais, kur galima pasėdėti su meru be kaukių :)
Vantuzas    Pen, 2020-05-15 / 21:57
Ar miške galyma be " maskes"? A kiek žmoniu mire ne nuo " makaronoviruso"? Karantino metu.
Paprastas, protaujantis žmogus    Šeš, 2020-05-16 / 10:43
Dėkokit, kad toks Veryga buvo šiuo laiku Lietuvos valdžioje. Jo rūpestingumas, šaltas charakteris daug prisidėjo prie tokių rezultatų. Konservatorių, žurnalistų, paplaukusių, nemokšų žmonių ujamas, Grybauskaitės koliojamas, jis atkakliai darė savo, perdaug nestresavo. Šaunuolis!
Užs. Nr. 0123456    Šeš, 2020-05-16 / 11:25
Su Veryga viskas gerai. Bet su mūsų besireklamuojančiu užsakomaisiais straipsniais meru, kažkas ne taip. Kaip sakoma: ant svetimo b...io į dangų nenujosi.
Emilija     Šeš, 2020-05-16 / 11:56
Atsakymas merui. Dirbdamas indų plovėjas gali tapti milijonieriumi, nedirbdamas milijonierius gali tapti indu plovėju. Poliuretano gaminiais kuriamas butaforinis grožis. Skrydžiais užteršiamas dangus tik dėl 5 procentų skrydžius besirenkančių žmonių. Vienas filosofas pasakė, kad Dievas nesukūrė nieko žmogui sugadinti arba sunaikinti. Žmogus sukūrė per daug jį patį ir jo pasaulį naikinančių priemonių ir būdų
Raminta    Šeš, 2020-05-16 / 16:26
Meldziuosi, kad zmonems pagaliau atsivertu protas nuo to marazmaviruso ir visi su sakemis iseitu į gatves(prie seimo). Labai gaila, kad zmones dar nuosirdziai tiki tuo ką rodo televizija ir kalba Veryga😣
Joskedita    Šeš, 2020-05-16 / 18:24
Žmonės, nebereikia kaukių lauke. Tik parduotuvėse, turguose.
Kirvis    Šeš, 2020-05-16 / 19:26
Kaip sakoma, žmones sukūrė Dievas, bet kai kurie kilo iš beždžionės. Manau, pastarieji yra dabar valdžioje, turint omenyje, mūsų merrrą ir jo šutvę.
Svečias    Šeš, 2020-05-16 / 20:39
Kaip manote, jei skerdzius nesuvaro avinu bandos? Kas jam uz tai?
Kupiškėnas    Šeš, 2020-05-16 / 21:47
Veryga aiškina, kad Lietuva nėra sala. tą žinome -Lietuva nėra ir pusiasalis. Ponui Verygai kuo ilgiau bus karantinas, kuo geriau, nes tuomet galima ilgiau pakalbėti, paauginti reitingu, kurie iš labai žemų kiek paaugo. Aš šio ministro niekada netoleruosiu vien dėl to, kad jis panaikino laisvą vaistų pasirinkimą. Pradžioje man patiko jo nusistatymas prieš alkoholio ir rūkalų vartojimą, bet ir čia jis daug ko neapgalvojo. Mes jį pažinome kaip žmogų, kuris pirma padaro, o po to pagalvoja, taiso ir pan. Sakoma, klysti žmogiška, bet kai klystama periodiškai tai jau nebenormalu.
Ursule    Sek, 2020-05-17 / 14:24
Kiek tas ***dar tyciosis is zmoniu,kas ji kaip lele tampo uz virvuciu,kieno interesus atstovauja tas ministeris,greiciau ateitu rinkimai ir manau uz valstiecius zmones nebebalsuos vien del to Verygos,Lietuvai reikia nauju protingu zmoniu,kad ateitu i valdzia sutvarkyti ta betvarke kas cia vyksta,kai salys iseina is to Bill Gate zaidimo,mat jis mano,kad neprotingi tu saliu Prezidentai,kurie suprato ta fake koronamakarona,o tas mat dar tes,tai mokekite zmonems pinigus ir sedes namie,idomu kur nuplaus tuos 5 milijardus sikart...,o kam patinka ta psichoze pavadinimu corona,tai nesiokite tuos namordnikus,kad ir 5 metus,nes besmegenius gali labai greit itikinti ir jie kaip sunyciai sliauzioja keliais ir inkscia ant tu kas turi logini mastyma ir samoninguma...
tikras joniškietis    Sek, 2020-05-17 / 16:39
Verygą puola probanditiniai elementai ir nedamuštos kontros.
Larry Fox    Sek, 2020-06-28 / 21:39
Sveiki atvykę į 24 valandų paskolos tarnybą. Mūsų įmonė užsiima finansavimu (paskolos, kapitalas, finansavimas, investicijos), mes suteikiame paskolas su 3% palūkanų norma. Mes suteikiame paskolas visame pasaulyje su suprantamomis sąlygomis. Mes siūlome paskolas rimtai mąstantiems asmenims ir įmonėms. Mūsų įmonė (24 valandų paskolų tarnyba) ieško projektų, kuriuose galėtų investuoti didžiulius grynuosius pinigus, kurie gali būti ilgalaikiai ir (arba) trumpalaikiai projektai, tačiau su dideliais dividendais. Ar jūs ieškote investuotojo savo projektui? Ar pažįsti ką nors, kas ieško investuotojo į savo projektą? ar reikalingi tarptautiniai partneriai mega projektams / sutartims? Pvz. Ar esate finansų konsultantas klientui, kuriam reikia verslo, projektų ir investicijų paskolų? Jūs taip pat galite nukreipti mus į savo klientą ir mes jums pasiūlysime paskolas, už kuriuos gausite 15% komisinio mokesčio už paskolos sandorį ... Prašau parašykite man apie galimą verslo bendradarbiavimą, nes esame atviri diskusijoms. Laukiu jūsų galimo bendradarbiavimo. Susisiekite su mumis šiandien, jei jus domina mūsų pasiūlymai. Svetainė: 24hourservce.com Kontaktinis el. Paštas: larryfox2017@hotmail.com „WhatsApp“: +447451283532

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.