Vaikų vasara prasideda: stovyklaus daugiau nei 800 vaikų

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Vaikus vilioja ir atnaujintas Centrinis parkas.
Šiauliuose šią savaitę pradeda veikti pirmosios vasaros stovyklos vaikams. Atsiveria jos ne tik miesto moksleiviams, bet ir nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikams. Iš viso per 700 šiauliečių ir 130 ukrainiečių sudarytos sąlygos stovyklauti.

Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė ir Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Ramutė Pylipienė informavo apie pradedančias veikti vasaros stovyklas moksleiviams.

Savivaldybės konkurse vasaros poilsiui organizuoti atrinkta 13 vykdytojų, kurie rengia 16 stovyklų. Jose po 10 dienų iš viso stovyklaus 717 miesto moksleivių.

E. Minkuvienė informavo, jog šiemet moksleivių vasaros stovykloms valstybė neskyrė lėšų, o Savivaldybė iš savo biudžeto yra skyrusi 100 tūkstančių eurų. Iš jų kol kas panaudoti bus tik 38 tūkstančiai eurų, todėl dar papildomai priimamos paraiškos vasaros poilsiui organizuoti.

Dalį lėšų skiria patys stovyklų organizatoriai, moka už vaikų poilsį ir tėvai. Priklausomai nuo stovyklos pobūdžio tėvai už dieną moka 14 eurų arba 35 eurus. Tik socialinės rizikos šeimų vaikams stovyklavimas nemokamas.

Yra pasirūpinta ir ukrainiečių vaikų atostogomis. Skaičiuojama, jog mokslo metus Šiauliuose baigė 360 ukrainiečių vaikų.

R. Pylipienė informavo, jog ukrainiečiams visą liepos mėnesį stovyklą rengia nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ Šiaulių struktūrinis padalinys.

Į stovyklą planuojama priimti 130 vaikų. Registraciją vykdo mieste veikiančios dvi ukrainiečių draugijos „Malva“ ir „Karpatai“. Stovykla pavadinta „Šimšė“, liepos 2–liepos 29 dienomis ji įsikurs Šiaulių profesinio rengimo centro Buitinių paslaugų skyriaus patalpose, Vilniaus g. 27.

Pasak R. Pylipienės, ši stovykla rengiama pirmiausia dirbančių ukrainiečių vaikams, bet bus priimti ir vaikai tų mamų, kurios nedirba. Vaikai stovykloje gaus šilto maisto kartą per dieną ir užkandžių. Jiems numatyti įvairūs užsiėmimai, išvykos, ekskursijos.

Ukrainiečių vaikams stovyklą rugpjūčio 21–29 dienomis surengs ir Šiaulių menų mokykla. Ji laimėjo ministerijos finansavimą ukrainiečių vasaros poilsiui organizuoti.

Miesto vaikams nemokamai užsiėmimus organizuoja ir beveik visuose mikrorajonuose veikiantys 12 dienos centrų. Tik pagal nustatytas taisykles ne mažiau kaip pusė jų lankytojų turi būti socialinės rizikos šeimų vaikai. Dienos centrai veikia ne mažiau kaip 3 kartus per savaitę ir po 4 valandas per dieną. Keturi dienos centrai priims ir ukrainiečių vaikus.